Varom Lietuvon! Žemėlapis ir beveik 1000 taškų geresniam Lietuvos pažinimui – startas!

Varom Lietuvon! Žemėlapis ir beveik 1000 taškų geresniam Lietuvos pažinimui – startas!

Pernai vasarą, bevažinėjant po Lietuvą ir lankant keletą apžvalgos bokštų, sugalvojau, kad reikia pasidaryti jų žemėlapį – niekur neradau visų, sužymėtų vienoje vietoje (per metus jau atsirado, bet tuomet nebuvo). Pasinaudodamas Google Maps, pasidariau jų žemėlapį, tuomet sumaniau papildyti jį dvarais, vėliau pagalvojau, kad verta susikurti visų įdomesnių turizmo taškų žemėlapį – turizmo knygos nepatogios keliaujant, iš egzistuojančių panašių žemėlapių nemačiau tokio, kuris būtų patogus naudotis mobiliuoju, turėtų GPS integraciją ir nebūtų perpildytas visais įmanomais turizmo taškais, kas jį padaro beverčiu.

Galėjau bumbėti ant valstybės (vis dar bumbu ant turizmo informacijos centrų, kurie dirba tada, kada žmonės nekeliauja), bet pagalvojau, kad galiu susikurti ir pats – apkeliauta jau pakankamai daug Lietuvos, kad žinočiau, kokie objektai verti dėmesio, o kurie ne.

Užtrukau metus, bet pagaliau baigiau – imkit ir naudokit, prisiminti labai lengva: www.LIETUVON.lt. Sena, labai sena mano svajonė tapo realybe.

Bet prieš tai dar perskaitykite, kaip naudotis, kad žemėlapis atsidurtų jūsų telefone ir kad iš jo galėtumėt išspausti maksimaliai naudos ir patogumo.

Prieš kurdamas pernai dar padariau apklausą internetu – iš 667 respondentų atsakymų pasitikrinau, ar tikrai, kas įdomu man, įdomu ir kitiems, naršantiems Lietuvą, ir kokie turizmo objektai įdomesni, o kurie – mažiau patrauklūs. Apibendrinant trumpai, absoliuti dauguma info ieško internete arba klausinėja draugų. Įdomiausi objektai lietuviams: pilys, dvarai, apžvalgos bokštai, pažintiniai takai, senamiesčiai, įdomūs – gamtos išskirtiniai objektai, senesni maldos namai, mažiau įdomūs muziejai (!), didesnės kalvos ar piliakalniai, visiškai neįdomios žymių žmonių gimtinės.

Kai prieš mėnesį į FB paleidau tyzerį, kad tuoj bus toks žemėlapis, susidomėjusių skaičius buvo kosmiškai didelis (vadinasi, poreikis irgi toks) – tai privertė mane šiek tiek daugiau laiko paskirti taškų informacijai, kad nebūtų pusiau chaltūra – todėl vietoje savaitės užtrukau dar mėnesį.

Apie tai, kaip kuriant žemėlapį radau ir puikių, ir tragiškų rajono turizmo informacijos svetainių arba kodėl yra nesąmonė, kad geležinkelio pralaida tampa Lietuvos turizmo objektu, pasakojau Alfa.lt, vėliau ir 15min.lt.

LTmap

BEVEIK 1000 TURIZMO OBJEKTŲ

Šiuo metu žemėlapyje – 913 objektų (atnaujinta liepos 10 d. – žemėlapyje jau yra virš 1000 taškų), kuriuos laikui bėgant papildysiu naujais. Viską suskirsčiau į 9 kategorijas – jei kažkurie objektai neįdomūs, nuėmę varnelę žemėlapyje nuo atitinkamos kategorijos jų tiesiog nematysite (bet nerekomenduoju, praleisit ką nors įdomaus). Žemėlapį kūriau remdamasis tik savo nuomone, todėl ieškantys objektyvumo ieškokite jo kitur – pilna žemėlapių, kuriuose „objektyviai“ sukelti visi iki vieno koplytstulpiai, akmenys ir medžiai, todėl jie nepatogūs naudoti, nes pergrūsti.

Visų kategorijų objektai pažymėti skirtingais simboliais – keliaujant bus lengva suprasti, koks objektas yra netoliese.


dvaraiDvarai ir pilys: 309 objektai.
 Visos pilys, visi bent kiek įdomesni dvarai įtraukti, pridėjau net įdomesnius dvarų griuvėsius – iš kelionių patirties žinau, kad kartais jie atrodo įspūdingai.


bokstaiApžvalgos bokštai: 35. 
Surinkti visi šiuo metu Lietuvoje stovintys apžvalgos bokštai. Įtrauktos ir kelios didesnės regyklos, tačiau visų nedėjau – kai kurie poros metrų palypėjimai nėra verti būti išskirti kaip atskiri objektai.


muziejaiMuziejai: 83.
Stengiausi atrinkti tik įdomesnius, todėl teko ignoruoti didžiąją dalį Lietuvos muziejų. Labai mažai kraštotyros muziejų įtraukiau, kurie yra kiekviename miestelyje, bet dažniausiai neatrodo labai gerai. Radau sau pačiam labai netikėtų, mažų, specializuotų, bet dėl to ir patrauklių muziejų. Ir ši kategorija dar tikrai pildysis.

idomusKiti įdomūs objektai: 168. Čia rasite viską, kas netilpo kitose kategorijose – senamiesčiai, etnografiniai kaimai, gražesni miesteliai, vandens malūnai, beždžionių ir kiti tiltai, tuneliai, partizanų bunkeriai (šituos surasti žemėlapyje buvo sunkiausia, todėl keli bus netiksliai nurodyti), keli parkai, įdomesni pastatai, vos kelios skulptūros, ar dar kokia kūlgrinda ar tai serpantinas (turim Lietuvoje abu, jei kas nežinojote) ir t.t. Margiausia, ir gal dėl to netikėčiausia kategorija.

religijaReliginiai objektai: 73. Bažnyčių turim daug, jei visas būčiau sužymėjęs, žemėlapis būtų nuklotas tik jomis. Todėl dėmesį skyriau kitoms religijoms, bet įtraukiau ir keletą dėl vienos ar kitos priežasties įdomesnių bažnyčių ir visus vienuolynus, kiek radau. Be jų čia bus visos mano rastos sinagogos, mečetės, kenesės ir kt. maldos namai, keletas istorinių kapinių, vienas Kryžių kalnas ir vienas minaretas.

gamtaGamtos objektai: 94. Turėjau dilemą dėl piliakalnių – jų turime tikrai daug, bet kai kurie įdomūs jau tik archeologams, todėl juos atrinkau vadovaudamasis tik išvaizda – įtraukiau įdomesnius. Be piliakalnių čia dar rasite įdomesnes atodangas, keletą akmenų (gal tik 3 – visų, kuriuos nurodo patys rajonai, nelabai verta dėti), dar kopos, salos, slėniai, uolos ir olos  – jei jie bent kažkuo išsiskiria iš kitų.

takaiPažintiniai takai: 65. Surinkau beveik visus, bet neabejoju, kad kažką praleidau – papildysiu. Apskritai tai yra vertas atskirų kelionių dalykas – regioniniai parkai pastaraisiais metais įrengė takus labai įdomiais maršrutais, dairykitės artimiausių ir išbandykite.

pramogosPramogos: 42. Keisčiausia kategorija, dėl kurios buvau sudvejojęs, bet palikau. Tikrai ne pilna, ir tikrai nevientisa – nuo kartingų ir medžių atrakcionų parkų iki labirintų parkų, Vinetu kaimo ir funikulierių.

kulinarijaKulinarinis paveldas: 44. Ši kategorija rinkosi turbūt sunkiausiai, nes jokios normalios susistemintos informacijos nėra, patys rajonai sau irgi leidžia interpretuoti, kas yra jų kulinarinis paveldas, bet rinkau tik konkrečius taškus – kur nuvykus ekspromtu arba susitarus iš anksto galima paragauti kažko tikrai lietuviško. Norėčiau, kad ateityje ši kategorija pildytųsi labiausiai – kuo daugiau keliaujančių po Lietuvą, tuo daugiau atsiras pristatančių savo regiono kulinarinį paveldą.

Viskas, 9 kategorijos ir kol kas nemanau, kad ateityje jų bus daugiau – pildysis tik objektai, bet pasiūlymus visada priimu (varom@lietuvon.lt arba FB žinute).

Prie KIEKVIENO objekto rasite pradinę informaciją apie jį ir jo nuotrauką – aš pats dažnai kelionių objektus renkuosi pagal vaizdą, todėl norėjau, kad prie kiekvieno iš jų būtų bent viena nuotrauka. Informacijos pats nekūriau, kopijavau iš miestų turizmo informacijos puslapių ir Vikipedijos. Kas svarbu – uždaruose objektuose nerašiau nei darbo laiko, nei telefonų nr. (su keliom išimtimis prie kulinarijos, kad būtų paprasčiau rasti), kadangi ši informacija gali keistis, o mano tikslas nėra kasdien ją atnaujinti. Žemėlapį naudokite kaip pirminį, bet ne pagrindinį šaltinį – randate įdomų objektų, nepatingėkite jo pagooglinti ir susirasti daugiau informacijos apie jį.

MARŠRUTAI – NUOTYKIAI SU LIETUVON.LT

Jeigu norite savo el. paštu gauti mano parengtus ir keliauti paruoštus maršrutus po Lietuvą – užsisakykite „Nuotykiai su Lietuvon.lt“ prenumeratą: www.patreon.com/lietuvon, arba parašykite man el. paštu nuotykiai (at) lietuvon.lt.

KAIP NAUDOTIS ŽEMĖLAPIU KELIAUJANT

Nesu IT žmogus, todėl žemėlapio platformai pasirinkau paprasčiausią ir patogiausią variantą – Google Maps, nors buvo siūlymų naudoti atviro kodo žemėlapius, bet su jais dar nemačiau nė vieno patogesnio projekto, ir esminis Google Maps privalumas – integracija su GPS. Čia yra Lietuvos turizmo vėžys – valstybinių ir privačių svetainių apie turizmo objektus yra kalnas, tačiau absoliuti jų nepateikia jokių koordinačių, kaip rasti tuos objektus, ir tuo labiau nedraugauja su GPS. Tai buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendžiau kurti tokį daiktą – važiuoji 300 km per Lietuvą, mielai nusuktum į šoną kilometrą kitą, bet nežinai kas ir kur yra įdomaus, o kaskart stoti ir naršyti rajonų turizmo svetaines – nepatogu.

Beje, prie ko sugaišau tikrai marias laiko – objektų tikslus sužymėjimas, teko naudotis ir Google satelite view ir street view, virtualiai apkeliaujant po Lietuvą. Žymėjau metrų tikslumu, jei dvaras – tai ne ant kaimo, o ant dvaro stogo, jei sinagoga – tai ne ant tos gatvės, o ant konkretaus pastato. Pažintinius takus stengiausi žymėti jų pradžioje. Jei kas rasit klaidų, praneškit.

Taigi, kaip naudotis, du žingsniai:

1. Per savo mobilųjį telefoną atsidarykite www.LIETUVON.lt.

2. Ant žemėlapio spauskite mygtuką „Peržiūrėti didesnį žemėlapį“ (apačioje pažymėtas raudonai) – tuomet žemėlapį su visais turizmo taškais atidarys Google Maps programėlėje. Teliks naudotis ja.

kaipnaudotis

Ir toliau jau galite naudotis labai patogiai per mobilų – esate namie arba kažkur važiuojate, ant žemėlapio apsižiūrite artimiausius taškus, išsirenkate norimą, spaudžiate ant jo – iššoko pavadinimas, tempiate jį į viršų, atsiranda aprašymas ir nuotrauką (kurią galima pasididinti papildomo paspaudimu). Tada dar vienas paspaudinimas ant Google Maps GPS ikonos ir jau gaunate maršrutą iki objekto.

kaipnuvykti

Dar labai svarbus dalykas – man buvo ne kartą, kad Google Maps programėlė telefone staiga neberodo žemėlapio taškų (arba tik dalį jų, zoominant dalis dingsta ir pan.). Nežinau, kodėl, bet radau kol kas vienintelį efektyvų sprendimą – ištrinti programėlę ir parsisiųsti iš naujo – vėl viskas veiks. Tikiuosi, šitie bug’ai per dažnai nesikartos.

Viskas, jau galite naudotis žemėlapiu ir keliauti Lietuvooooooon. Važiuojate kažkur – pasidairykite žemėlapyje po artimiausius objektus, gal vos už kelių kilometrų stūksto aukščiausias Lyduvėnų tiltas Lietuvoje ar dar koks keistas Plaktukų muziejus. Tokių įdomių objektų turime tikrai daug – apie juos dar kada parašinėsiu atskirai.

Jeigu matote, kad koks vertas dėmesio objektas nėra įtrauktas į šį žemėlapį – parašykite man komentaruose čia, žinute man per FB arba el. paštu (varom@lietuvon.lt) – būsiu dėkingas, tačiau nepažadu įtraukti kiekvieno siūlomo objekto, taikysiu savo subjektyvius filtrus. Apie klaidas irgi praneškite. Tekstus, manau, ateityje koreguosiu, dabar dauguma sausi aprašymai – bet jei rasite objektą gyvai, manau, rasite ir informacijos daugiau apie jį, jei tik bus poreikis.

Jeigu teikiate viešbučių, restoranų, kaimo turizmo, kempingų ar kitų turizmo pramogų paslaugas – atsirado galimybė patekti į žemėlapį, paskaitykite čia arba parašykite el. paštu varom@lietuvon.lt.

Ir kai išbandysite – dabar lauksiu jūsų įspūdžių (FB naudokit hashtagą #Lietuvon – atseksiu, kas kur keliaujat su žemėlapiu). Jei projektas bus vykęs ir pavykęs, galvoje turiu dar keletą idėjų, gali būti, kad dar po kokių metų bus naujienų. 🙂 Pasekite FB, jei norėsite sužinoti: www.facebook.com/zalzakas ir www.facebook.com/100dienu.lt.

Dar prašymas – nepamirškite pasidalinti šiuo įrašu FB su tais, kam kelionės po Lietuvą irgi aktualu.

Ir svarbiausia, kol dar vasara – varom LIETUVON!

Praėjus 20 dienų nuo žemėlapio starto, smagu gauti tokią informaciją – žemėlapis naudingas ne tik keliautojams, bet ir turizmo objektams, kurie pajuto didesnius lankytojų srautus:

Tauru parkas

Žiniasklaida apie žemėlapį:

 

Daugiau idėjų kelionėms po Lietuvą galite rasti čia: http://100dienu.lt/category/lietuva/ (kol kas tinklaraštis nebaigtas tvarkyti, nes perkėliau iš blogspoto, bet greitu metu bus visa informacija sugrupuota).

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

48 Comments

  • Darius

    O, kodėl žemėlapyje nėra Maironio tėviškės ir gimtinės Raseinių raj.? Kaip galėjot pamiršt Maironį? 🙂

    2016 07 08 at 06:42
    • Danielius Goriunovas

      Gal dėl to, kad žymių žmonių tėviškės, kaip rodė apklausa, beveik NIEKAM neįdomios? Na, išskyrus keliems žmonėms? 🙂

      Tiesiog aš asmeniškai abejoju ar verta dėl to stengtis, kas visiškai nuobodu. Dar koks Maironio muziejus – okay, geriau… Bet tiesiog kaimas, kur „kažkada gyveno mažas Maironiukas“? Kas tame įpatingo, kad kažkur gyveno žmogus, kuris tuo gyvenimo etapu nepaliko jokio įspaudo vietoje?

      (Beje, ne apie Maironį būtent rašau. Šiaip su didele dalimi tėviškių tokia bėda – jos velniai žino kodėl išvis žymimos kaip „įdomūs objektai“. 🙂 )

      2016 07 08 at 14:41
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Taip, su tomis žymių žmonių tėviškėmis didžiausia problema ta, kad jos iš savęs nelabai įdomios būna.

      2016 07 11 at 09:04
  • slinas

    Labai gerai kad tokie darbai vyksta,
    Tikiuosi šis darbas nenutrūks kol susikels visi objektai.
    Labai pasigendu visokiu akmenų piliakalniu, pilkapių.
    Tiesa yra nuomonių, kad daugelio objektų nereiktu skelbti dėl juodųjų archeologų, bet manau jie ir taip tą sąrašiuką turi.

    2016 07 08 at 09:48
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Piliakalnių nemaža dalis jau yra, dėl akmenų kol kas esu nuomonės, kad įtraukti tik keletą didesnių, bet neskelbti visų, nes kaip turizmo objektai jie nėra tokie įdomūs, o žemėlapį užgrūsti nesinori.

      2016 07 11 at 09:05
  • Asta

    Labai geras darbas! Tariu didelį ačiū ir tikiuosi, kad žemėlapis bus pildomas. Kiek permečiau akim, tai pasigedau taškų prie Saidės upelio-akmuo, piliakanis, poilsiavietė, pažintinis takas. Pasidomėkit, manau verta atsidurti jūsų žemėlapyje. 🙂

    2016 07 08 at 12:52
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Jau papildytas šis taškas.

      2016 07 11 at 09:05
  • Aurimas Mikalauskas

    Oi kaip nerealu. AČIŪ! Prisidėjau audioknygų ir į kelionę!

    2016 07 08 at 15:27
  • Bilt

    sveikas Karoli,

    na visa pirma sveikinu atsinaujinus. 🙂 O visa antra sveikinu kad nepatingėjai toki projektėlį užkurti. Tikrai kokybiška ir labai naudinga informacija ! Daug darbo įdėta, tikiuos kiti irgi tai įvertins 🙂 O tie turizmo puslapiai tikrai prastai pateikia informacija. nebent objekto pavadinima ir kur daug maž rasti galima.. žodziu grybavimas ! O čia viskas ant delno imi ir naudoji tiesiog puiku 🙂

    Linkėjimai Editai 🙂

    2016 07 08 at 15:30
  • Bilt

    Beje paskutiniu metu nedarėt išvykos? Jau senai pasiilgta naujų įrašuuuu 🙂 iš kelionių.

    2016 07 08 at 15:31
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Buvo ir yra tų išvykų, tik laiko jų aprašymui vis pritrūksta.

      2016 07 11 at 09:06
  • sauliucijus

    Siandien tik suzinojau apie jus.Rytoj butinai isbandysiu zemelapy vaziuodamas link Zarasu krastu,dekui

    2016 07 08 at 17:41
  • Vitanas

    Sveiki, ar ateityje planuojate, kad pasirenkant GPS tašką duotu pasirinkti alternativę navigacijos programą, pvz. Sygic ar Waze ir kiti….

    2016 07 11 at 13:48
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Kol kas techniškai neįmanoma, tam reikėtų naujai sukurtos programėlės žemėlapiui.

      2016 07 11 at 13:56
  • Tomas

    Puiku, kad žmonės renka informaciją apie lankytinas vietas, bet… kam kurti dar vieną šimtąjį tokį patį projektą? Gal geriau prisidėti prie jau esančių atvirų projektų. Kad ir tas pats OpenStreetMap, ten jau yra pilna informacijos, piliakalniai apskritai visi ~850 suvesti, kiek laiko reikės vienam žmogui rankomis tą suvesti?
    Va pažiūrėkite tarkim čia principinis variantas, bet galima pasidaryti savo interfeisą į tuos pačius duomenis:
    http://places.openmap.lt
    Plius turint duomenis OpenStreetMap, o ne savo asmeninėje skaičiuoklėje duomenys nusėda į išmaniųjų įrenginių žemėlapius, Garmin žemėlapius ir t.t. ir pan.

    O ir prižiūrėti tokio kiekio duomenų vienam žmogui tikrai neužteks laiko, nes svarbu yra ne tik pridėti naujus objektus, bet ir keisti informaciją apie jau esamus ir šalinti nebeesamus objektus, o tokių tikrai yra ir bus.

    O šiaip sėkmės 🙂

    2016 07 13 at 10:12
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      O jūs bent bandėt naudotis OpenStreetMap? Aš bandžiau, tragiškai nepatogu – taškų per daug, jie dažnai be jokių aprašymų, be nuotraukų, žemėlapis lėtas, nepatogus, nėra sąsajos su navigacija, tai jis gražus tik ant popieriaus – kaip duomenų bazė, taip, surinkta daug, kaip kelionių įrankis – neveikiantis daiktas. Nebūčiau kūręs sau kito, jei būtų veikęs.

      2016 07 13 at 10:47
      • Tomas

        OSM pirmoje vietoje yra GIS DB. Toliau panaudojimai neriboti. Jei taškas be aprašymo – paprasčiau pridėti aprašymą, o ne visą tašką iš naujo įvedinėti (važiuoti, ieškoti,m fotografuoti ir pan.). Žemėlapis (jei kalbame apie naršyklėje matomą žemėlapį) toks pat greitas, kaip ir google žemėlapis, tik tiek, kad OSM žemėlapį galima įsidėti į savo Garmin ar tapšnofoną (tarkim OsmAnd aplikacija, bet yra ir milijonas kitų) ir tada viskas veiks be interneto ryšio ir taip greitai, kaip įrenginys spės paišyti. Žodžiu per >10 metų tikrai yra prikurta daug dalykų, reikia tik noro rasti būtent sau patogų jau padarytą dalyką.

        Kitas dalykas, galima pažiūrėti, ką google žemėlapis rodo toliau nuo didžiųjų miestų – paprastai nieko, ne tik kad mažų keliukų nėra, bet dažnose vietose net ir miškų ar didesnių vandens plotų nėra… Tai neaišu, kaip jis geriau padės kelionėse 😉

        Bet pagrindinis mano pastebėjimas buvo, kad tokius didelius kiekius realistiškiau surinkti renkant grupėje, o ne po vieną žmogų ir šimtame atskirų projektukų. Gyvename gi XXIa. kai visur viskas crowded, cloud, social ir t.t. ir pan.

        2016 07 13 at 11:28
        • Karolis Žukauskas
          Karolis Žukauskas

          Tomai, parodyk man ne kažkokia duomenų bazę, kurios įdarbinimui reikia dar ir IT žinių (vartotojui reikia patogaus daikto, ne tarpinio produkto), o patogų įrankį keliavimui, kuris atitiktų šiuos tris kriterijus:
          1. Žemėlapyje nebūtų aklai sumesti visi įmanomi taškai (barai, akmenys, nakvynės, net ir ne visi piliakalniai, nes tikrai ne visi 800 yra įdomūs), tačiau būtų atliktas rankinis filtras, kad ir subjektyvus, bet sumažinantis objektų skaičių iki tokio, kuris nenužudo žemėlapio.
          2. Apie kiekvieną objektą būtų pateikta bent minimali informacija, o ne tik pavadinimas, ir būtinai – bent viena nuotrauka.
          3. Žemėlapiu būtų patogu naudotis ir per kompiuterį, ir telefonu, ir jis būtinai turi draugauti su navigacija, bei rodyti online tavo buvimo vietą – kad matytum, ar toli esi nuo tam tikrų objektų.

          Jei tu žinai tokį VEIKIANTĮ įrankį – parodyk, bus įdomu. Aš ieškojau, tokio neradau (nors žemėlapių visokių radau, bet nė vienas iš jų neatitiko visų trijų kriterijų). Kriterijus ne šiaip aklai sugalvojau – čia viskas iš kelionių patirties, gal dėl to šitas žemėlapis jau dabar toks populiarus – nes būtent šie kriterijai tiko tautai. Per 10 metų prikurtą daug įrankių, bet tu surask man patogų naudojimui, o ne pusiau produktą.

          Įsidėti į Garmin ar dar kur – tokie apribojimai siaurintų naudojimą, aš pats nesinaudočiau, nes nebenaudoju kitokios navigacijos nei mobilus. Kurti papildomą produktą – būtent tai ir darau, pasirinkęs man patogiausią platformą. Google Maps neturi visų įmanomų kelių, bet kiek keliavau – absoliučiai didžioji dalis yra, jos pakanka. O jei liks 100 metrų iki objekto ir nebebus kelio, ar jis nebus pažymėtas ant Google Maps – rasti objektą nebus sunku.

          Siūlai imti OSM duombazę – bet tai kad joje dalis objektų taip ir pavadinti “Lankytina vieta”. Nieko daugiau – tai čia nulinė informaciją, net neaišku, kaip sutikrinti, kas ten per taškai.

          Ir dėl pagrindinio – jei surinkau vienas, ir ką, kodėl blogai, nes ne grupėje? Jei matysiu, kad projektas augs, nesunku į jį įtraukti daugiau žmonių, kol kas viską įmanoma spėti ir vienam. O minios įsitraukimas jau dabar yra – kasdien gaunu nemažai papildymų, tereikia suvesti į žemėlapį. Ir tų naujų taškų kuo toliau, tuo bus mažiau, nes [žr. pirmą kriterijų].

          Taip ir nesupratau, kas blogai – kad nekentėjau naudodamas kokį nors nepatogų daiktą iki šiol, kad kūriau vienas, o ne su dar kažkuo, ar kad naudojuosi Google Maps platforma, kurią naudoja gerokai daugiau žmonių nei bet kokią OSM platformą? Visa tai tėra tik priemonės, svarbu rezultatas.

          2016 07 13 at 13:56
  • Tomas

    Karoli, tikrai nieko blogo nematau tavo užsiėmime, įdėta tikrai daug darbo ir pan. Tiesiog žemėlapis yra tikrai per didelis dalykas, kad vienas pats jį galėtum sukurti ir PRIŽIŪRĖTI. Bet bandyti, žinoma galima.

    O dėl pavyzdinės aplikacijos su OSM duomenimis: pabandyk OsmAnd su Wikipedia įskiepiu. Gausi offline wikipedia informaciją (be nuotraukų), bet, jei pagal tavo „use case“ turėsi internetą, galėsi skaityti pilną wikipedia straipsnį su daug nuotraukų, teksto, nuorodų ir t.t. ir pan. Maršrutizavimą OsmAnd sutvarkys puikiai. Jei aplankysi kažkokią vietą, kuri pavadinta „Lankytina vieta“, galėsi panaudojęs OsmEdit įskiepį įrašyti pavadinimą ar kitą papildomą informaciją (aprašymą, darbo laiką ir pan.) tiesiai iš savo išmaniojo draugo.

    2016 07 13 at 14:05
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Tai viskas ok, nepavešiu – tada žiūrėsiu, į ką transformuoti projektą. Matysiu, kad niekas nesinaudoja – irgi nebus problemų jį numarinti ar tiesiog palikti neatnaujinamą.
      O dėl OSM – gal ir pabandysiu, bet šiaip aš nenoriu tapti kokiu linuxistu, kuris lenda ir iš kelių produktų bando sukurti dviratį – yra kas tuo gyvena, kam tai patinka, aš nesu IT žmogus, mano veikla visai kitoje srityje, todėl ir įrankius kol kas naudoju atitinkamus. Ir vis tiek, beje, nematau, kad OSM turėtų navigacijos galimybę.

      2016 07 13 at 14:22
      • Tomas

        http://www.openstreetmap.org svetainėje spaudžiam mėlynas rodykles ir gaunam navigaciją naršyklėje. Išmaniuosiuose navigacijai patogiau naudoti atitinkamus appsus, kad ir tą patį mano minėtą OsmAnd ar dar eilę kitų, kuriuos galima rasti store’uose.

        2016 07 13 at 18:28
        • Karolis Žukauskas
          Karolis Žukauskas

          Apie tai ir kalbu – reikia mažiausiai dar kelių produktų, kad OSM žemėlapis būtų patogus enduseriui.

          2016 07 14 at 08:57
    • Lukas

      Tomai, dėkui, jog pasidalinai openstreetmaps.org. Suprantama, jie dar neišvystyti kaip google maps, tačiau didelis privalumas, jog net rodo autobusų maršrutus, įmonių logo tam tikrose vietose, kiekvieno namo skaičius ir t.t. Pats galvoju šiokį tokį dalyką daryti su mapsais, panašią idėją turiu kaip ir Karolis, tačiau ji šiek tiek buitiškesnė, bet gal daugumai praktiškesnė, todėl svarstau ką rinktis – google maps ar openstreetmaps.org.

      Tomai, gal galėtum man plačiau papasakoti kaip ten suintegruoti OsmAnd su Wikipedia ir kam to reikia? Gal galėtum pateikti privalumus openstreetmaps.org prieš google maps? Prašau parašyk man į el paštą L.Malaiska93@gmail.com , Lukas. 😉

      2016 09 23 at 02:17
  • tomas

    Sveikas, sena buvo mano svajonė, kad koks nagingas IT specialistas sukurtų būtent tokį puslapį!! labai šaunus projektas 🙂
    klausimas, ar galima angliška versija?
    //pagarbiai

    2016 07 17 at 19:55
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Aš pats neversiu, nes nemanau, kad prasminga užsieniečiams rodyti visus tuos pačius taškus, kaip ir lietuviams – jiems turėtų būti dar kitas filtras pritaikytas, dar labiau susiaurinant taškų kiekį.

      2016 07 18 at 08:49
  • Drasius

    Tai čia tik mobiliuose išmaniuose telefonuose galima matyti koordinates lankytinų vietų? Kompiuteryje matau tik objektų aprašymus ir fotografiją…

    2016 07 18 at 10:32
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Google Maps nerodo koordinačių, bet naudojantis telefonu ir Google navigacija galima nuvykti tiksliai į vietą.

      2016 07 18 at 10:35
  • Saulius

    Man tikrai būtų labai malonu pamatyti prie objekto aprašymo jo koordinates (geografines ar LKS). Aš nesinaudoju Google navigacija. Man patogiau Garmin navigatorius su Topo Lietuvos žemėlapiu. Tačiau ir šis žemėlapio variantas yra malonus.

    2016 07 18 at 12:23
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Kol kas nėra galimybės automatiškai per Google Maps rodyti koordinates, bet techniškai įmanoma padaryti nurodant koordinates aprašyme. Užims laiko, bet galbūt reikės padaryti.

      2016 07 18 at 13:22
  • Dainius

    Nėra galimybės „get directions“ arba išsisaugoti norimus taškus į favorites ar pan. Reikia ant kompiuterio susiradus norimas lankytinas vietas jas susibrowsint per googlemaps ir įsivesti koordinates prieš kelionę. Kitaip nėra patogu. Bet šiaip tai sveikintina iniciatyva, tikiuosi ateity atsiras galimybė naudotis šiomis trūkstamomis funkcijomis.

    2016 07 18 at 13:33
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Žinau, čia jau yra Google Maps apribojimai, kurių neina apeiti. Bet galima planuoti maršrutą taip – peržiūrėti per kompiuterį, išsirinkti norimus 5-6 taškus, susidėlioti vizualiai eigą, kuris po kurio, ir tada jau keliaujant per mobilų išmeta maršrutą į kiekvieną tašką pakeliui.

      2016 07 18 at 13:43
  • Algirdas

    Labai naudingas žemėlapis. Jau padėjo suplanuoti ir aplankyti įdomių vietų vieną savaitgalį. Ačiū!

    2016 07 18 at 15:56
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Ačiū.

      2016 07 19 at 08:51
  • Andrius

    Ziauriai didelis darbas, Aciu.
    Ideciau dar prie pramogu http://www.skydive.lt/ (vasara pociunu oro uoste galima su parasiutais pasokinet)

    2016 07 18 at 22:09
  • Artaz

    Viskas labai gerai su tuo googlemaps. O dėl koordinačių „šeirinimo“, tai vartotojui visada lieka teisė nusi’copy’nt dominančius taškus į kur tu tik nori. Tik nepatingėti.

    2016 07 25 at 16:50
  • Karolis Žukauskas
    Karolis Žukauskas

    Šiek tiek naujienų dėl koordinačių ir reklamos galimybių, kas klausėte:
    http://100dienu.lt/naujienos-is-lietuvon-lt-fronto-atsirado-galimybe-itraukti-turizmo-paslaugas-i-zemelapi/

    2016 07 29 at 08:41
  • keliautoja

    siulau itraukti dar viena lankytina objekta-saltinius.Jie turi gera aura 🙂
    .Dar siandien paziurejau video is Norvegijos. Kai kurios vietos matytos:) Labai butu saunu matyti marsruta zemelapy.Zinoma ,tai butu didele pagalba tingintiems paplanuoti kelione:)

    2016 08 04 at 17:07
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Dėl šaltinių dar nenusprendžiau. Jų nemažai, nenoriu visų įtraukti, kad neužgrūstų žemėlapio.
      O Norvegijoje keliavome aplink Nordfjordą.

      2016 08 04 at 20:48
  • migrantė

    AČIŪŪŪŪŪŪŪŪ. Jūs atlikote fantastiškai nuostabų ir reikalingą darbą. Visada prieš sugrįždama į Tėvynę, internete ieškausi ką naujo aplankyti… esate talentingas ir nagingas, besirūpinantis kitais ir negailintis nei finansų, nei savo asmeninio laiko…AČIŪ…

    2016 08 05 at 00:15
  • Lukas

    Karoli, vyko savaitgali mototurizmo ralis, tai pravaziavom daug idomiu vietu, kuriu nebuvo jusu zemelapyje. Gal pravest ir itrauksite daugiau isskirtiniu lankytinu vietu (kaip Kalediniu egluciu zaisliuku muziejus, knygnesystes muziejus krekenavoje ar pan.). Nuoroda i uzduociu knyga kur aprasytos vietoves:

    https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B2DN3qFSD4D4Q0h3eWJJMXNyN1U

    2016 08 22 at 09:29
    • Karolis Žukauskas
      Karolis Žukauskas

      Ačiū, peržiūrėsiu visas. Kalėdinių žaisliukų muziejus, kiek pamenu, jau įtrauktas, Knygnešystės irgi. 🙂

      2016 08 22 at 09:46
  • Lukas

    Karoli, pagarba už iniciatyvą! Aš net facebook’e paskutiniu metu stengiausi like’inti puslapius, kurie skelbtų įdomesnę informaciją apie lankytinas vietas, renginius ir t.t. O Tu viską sudėjai, sugrupavai į vieną vietą. Negana to, net ir nepatingėjai pakankamai plačiai aprašysi objektus. Mano nuomone, tai vienas geresnių projektų Lietuvoje. Nesustok ir toliau būk toks motyvuotas! 🙂

    2016 09 23 at 01:20
  • Audrius

    Puikus darbas… Visas lankomas vietas galima sukelti į iGO ir kitas navigaciajas. Kadangi bandžiau tik su iGO, tai ir paaiškinsiu kaip tai atlikti:
    1. Atsisiunčiate KML failiuką.
    2. KML kopijuojate į iGO\content\userdata\poi
    Sėkmės naudojantis, man puikiai veikia, AČIŪ Karoliui.

    2016 10 12 at 22:01

Comments are closed here.