„Nuotykiai su Lietuvon.lt“ auga: nuo šiol ir dviračių maršrutai po Lietuvą!

„Nuotykiai su Lietuvon.lt“ auga: nuo šiol ir dviračių maršrutai po Lietuvą!

Dviračių fanai! Atėjo ir jūsų eilė – “Nuotykiai su Lietuvon.lt” augina raumenis ir pristato kelionių dviračiais po Lietuvą maršrutų prenumeratą!

Kai atrodo, kad viską darai tinkama kryptimi, ateina toks senas pažįstamas Jonas ir spjauna į veidą: “Kelionės automobiliu yra kaip greitas maistas. Nepalyginsi su kelionėmis dviračiu”. Taip ir gimė naujas pasiūlymas keliautojams po Lietuvą.

O pasūlymo esmė paprasta: kas mėnesį atsiųsime po 2 iki smulkmenų nublizgintus maršrutus kelionėms dviračiais. Dviračių projektas truks tik šiltuoju laikotarpiu – 4 mėn., nuo birželio iki rugsėjo pabaigos, taigi, užsiprenumeravę dabar, per sezoną gausite 8 maršrutus. Šiuos maršrutus kursiu ne aš, o būtent dėl tokių kelionių dviračiais pamišęs Jonas, kuris dviem ratais išmaišęs visą Lietuvą (apie jį žemiau).

KOKIE bus maršrutai? Maršrutų ilgis tinkamas pusdieniui ar dienai – maždaug po 30-50 km (ilgis priklausys ir nuo maršruto sudėtingumo – kelio dangos, kalvų), su pasiūlymais nukrypti nuo maršruto ir papildomai numinti dar beveik tiek pat. Maksimalus maršruto ilgis neturėtų viršyti 80-100 km, nes daugiau per dieną nuvažiuoti – tik žvėrims, o jie ir patys žino maršrutus. Bet minimalus maršrutų variantas – 30-50 km – įkandamas ir pradedantiesiems keliautojams dviračiais.

KUR drieksis maršrutai? Pirmiausiai prie/aplink Vilnių, tačiau bent vienas maršrutas bus Vakarų Lietuvoje, dar vienas – arčiau Kauno, ir vienas toliau nuo Vilniaus, galbūt Dzūkijoje arba aplink Anykščius.

KĄ ir KADA gaus prenumeratoriai? Dviračių maršrutų prenumeratoriai (www.patreon.com/lietuvon) pirmąjį maršrutą gaus 10-ąją mėnesio dieną, antrąjį – 20-ąją. Laiške bus: maršruto aprašymas (PDF, tinkantis telefonui arba printui), nuoroda į detalų maršrutą Google Maps su pažymėtais svarbesniais arba įdomesniais taškais, taip pat atsiųsime dviratininkų naudojamą maršruto GPX failą. Patikėkite, kai pamačiau pirmą sudarytą maršrutą, klausimų dėl jo detalumo nekilo – net užsinorėjau pats jį pravažiuoti dviračiu.

KIEK kainuos? Du kavos puodelius – €4 už mėnesį (konvertuoju iš dolerių, nes Patreon jais nuskaito, bet dabar kursas beveik vienodas, plius prisideda PVM). Kitaip tariant, prenumeruodami visus 4 mėnesius ir sumokėję vieno patiekalo restorane kainą – €16, jūs gausite 8 puikias keliones dviračiais. Didvyriai tie, kurie visas ir pravažiuosite per sezoną – bet juk galite turėti tokį tikslą, taip?

Esamiems maršrutų automobiliais prenumeratoriams papildomi maršrutai dviračiu kainuos mažiau – tereikės pridėti po €2 per mėnesį prie dabartinės prenumeratos (€3–>€5, €6–>€8, o didesni prenumeratoriai dviračių maršrutus gaus nemokamai).

Ir svarbiausias klausimas – kas bus jūsų virtualus gidas? Jis ne tik sudarys maršrutą, bet ir pravažiuos, patikrins, užfiksuos detales, ir jei reikės – ne kartą.

Joną Urbanavičių pažįstu dar nuo tada, kada Lietuva nepriklausė ES, o apie dviračių takus dar niekas negalvojo. Štai kaip jis pats pasakoja apie savo santykį su dviračiais:

“Nesu dviračių maniakas – kasdien minti į darbą galimybių neturiu, žiemą nevažinėju, daiktais apsikrovęs po pasaulį važinėti dar nepradėjau, varžybose esu dalyvavęs, bet supratau, jog nelabai džiugina. Tačiau jau daugiau nei 10 metų save galiu laikyti rimtu „savaitgaliniu keliautoju“, kadangi vasaros savaitgalių rytais neretai išvažiuoju pasivažinėti, pvz., iki Medininkų ir atgal į Vilnių, kartais – nuo Vilniaus iki Anykščių, Kauno ar Molėtų (tiesa, jau tik į vieną pusę), o kasmet su bendražygių kompanija per savaitę numiname kelis šimtus kilometrų. Pradėję nuo maždaug 600 km per savaitę ilgio žygių po Lietuvą ir per dešimtmetį ją išmaišę skersai ir išilgai, užpernai aplankėme Vakarų Ukrainą, o pernai per 11 dienų atmynėme 1200 km nuo Talino iki Klapėdos per Saaremų salas ir Rygą.

Keliauti Lietuvon automobiliu – kaip greitas maistas. Per dieną galima taip sukarti šimtus kilometrų. Tuo tarpu važiuojant dviračiu – visai kitas potyris. Čia įspūdis prasideda užsėdus ant dviračio ir tęsiasi visą kelionę. Įsijungia visi pojūčiai – važiuojant automobiliu negirdėsite paukščių, neužuosite ką tik nupjautos žolės, nepjausite malonios vėsos važiuodami per upelį ar nusileidę nuo įkalnės.

Šie maršrutai – tokie, kuriuos laisvai galima nukeliauti su šeima per pusdienį. Kaip bebūtų gaila, dviračių maršrutų ženklinimas Lietuvoje toli nepasistūmėjęs, todėl aprašymus teks nurodyti ir keistai paprastais terminais kaip “už trečio raudono namo sukite kairėn”, bet jei važiuosite su navigacija telefone – bus daug paprasčiau. “Ypatingo” dviračio irgi nereikės – svarbu, kad būtų patikimas ir nesubyrėtų pakeliui.”

Čia buvo Jono žodis.

Ir pabaigai, kaip prenumeruoti? Du būdai. Per Patreon.com platformą čia: www.patreon.com/lietuvon. O jei neturite kreditinės kortelės – parašykite man į nuotykiai@lietuvon.lt, atsiųsiu info apie alternatyvią prenumeratą.

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

Comments are closed here.