Startuoja naujas projektas – Lenkijon.lt!

Startuoja naujas projektas – Lenkijon.lt!

Kovo 11-osios proga nuo Lietuvon.lt padovanojau #K11 maršrutą per Lietuvą (www.lietuvon.lt/k11) – nuo sienos iki sienos, 630 km, 27 objektai (tiek, kiek metų Lietuvai), susiję su Lietuvos valstybingumu. Delfi straipsnis (https://goo.gl/UH60Rd) apie tai sulaukė dviejų tipų komentarų.

Pirmieji skundėsi, kad nėra čia ko važinėti per Lietuvą, nes keliuose grobiami automobiliai ir žudomi vairuotojai. Čia jau nieko negaliu padaryti, kaip sakoma, kai bijai vilko – nekeliauk.

Antrieji komentarai buvo tikras racionalaus proto gūsis, kuris mane įkvėpė naujam projektui. Pavyzdžiui, keli iš jų: „Pusgalvis: Sventinio savaitgalio planas traukt i Lenkus shopintis 🙂„, „Patriotas: biski marsrutas ne i tema, mes siandien visi SUVALKUOSE! leidziam cia sau viska ir serijiniu zudiku cia nera capi lietuvoj….“, „Lietuvos patriotai: Kodel jus nenurodot tokiu puikiu Marsrutu, kaip Lietuva Suvalkai, ar Kaunas Augustavas? Nurodykiite ir visas vietas kur galima pigiai apsipirkti!“, „dd: Aciu katolyku Dievui Suwalkus Lenkai sau pasieme. Antraip nebutu kur per Kovo 11 vaziuot“ ir pan.

Žodžiu, supratau tautos poreikį – kelionės be tikslo apsipirkti pigiau yra beprasmės, todėl atsiliepiu į šį pagalbos šauksmą ir pristatau naują projektą – www.lenkijon.lt. Šis žemėlapis skirtas prasmingoms lietuviškoms šventėms – išnaudokite visas Kovo 11-ąsias, ilguosius savaitgalius ir kitas progas, kai tik turite laiko ištrūkti į Lenkiją apsipirkti.

Žemėlapis sudarytas iš dviejų tipų objektų:

1. Suvalkuose surinkau visus geriausius prekybos centrus (Biedronkos, Lidlai, Tesco), išanalizavau jų kainas (tam užtrukau savaitę, todėl negalėjau projekto paleisti iškart po Kovo 11-osios), todėl prie kiekvieno jų pateikiu aprašymus, ką ten labiausiai verta įsigyti. Įtrauktos ir kelios degalinės bei kebabinės – kitaip tariant viskas, ko reikia pilnavertei kelionei.

2. Pakeliui į Lenkiją slypi nemažai įdomių turistinių objektų. DĖMESIO: jų lankymas gaišintų jūsų brangų laiką, jo mažiau liktų apsipirkimui, potencialiai būsimos jūsų daržovės prekybos centruose tuo metu tik genda, todėl kaip įmanydami stenkitės išvengti nereikalingų sustojimų turistiniuose objektuose. Todėl sužymėjau visus arčiau sienos su Lenkija esančius turistinius objektus, kad žinotumėte, kaip juos apvažiuoti ir netyčia nesustoti. Kiekvieną ekipažo narį, kuris norės sustoti ir apžiūrėti kokį bereikšmį piliakalnį užmėtykite pigiais lenkiškais bananais.

Neabejoju, kad gudrūs lietuviais sugebės išvengti šio kliūčių ruožo pasienyje ir sėkmingai anksti ryte (nes vėliau eilės prie kasų!) pasieks lenkiškąjį Eldorado. Gerų lietuviškų švenčių ir smagių pirkinių!

Norėdami papildyti žemėlapį geriausiais apsipirkimo taškais Lenkijoje, rašykite: varom@lietuvon.lt.

Ir pabaigai štai ką apie šį projektą atsiliepė didžiausios Lenkijos žiniasklaidos priemonės, kai paprašiau jų įvertinimo:

Dienraštis ir portalas „Rzeczpospolita“ (rp.pl): „Nuo Jogailos ir Vytauto laikų tai yra didžiausias Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo projektas, pirmasis žingsnis į šių dviejų šalių federaciją“.

Dienraštis „Gazeta Wyborcza“ (wyborcza.pl): „Trečiojo padalijimo tarsi nebūta – lietuviai ir lenkai vėl kerta sienas taip, tarsi jos neegzistuotų“.

Tabloidas „Super Express“ (se.com.pl): „Šitas projektas sugriaus Lenkijos tapatybę, atims darbo vietas iš mūsų – neįsileiskime okupantų lietuvių į mūsų prekybos centrus!“.

Imkite ir naudokitės: www.lenkijon.lt. Kam pritrūks kuro iki Lenkijos – visada yra prastesnė lietuviška alternatyva www.lietuvon.lt.

Nusiųskite informaciją apie Lenkijon.lt visiems, kuriems žemėlapis pravers dažnose kelionėse į Lenkiją! Tik nuo Lenkijon.lt populiarumo priklausys, ar artimiausiu metu atsiras analogiškas projektas Latvijon.lt.

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

Comments are closed here.