Gruzija nuo A iki Z – su Borjomi sukūrėm aplikaciją, kurios dėka viens, du, trys ir jūs Gruzijoje

Gruzija nuo A iki Z – su Borjomi sukūrėm aplikaciją, kurios dėka viens, du, trys ir jūs Gruzijoje

Visiems nuolat kartoju, kad Gruzija – turbūt geriausia valstybė Europoje. Keliaukit lankyti jos, kol dar per daug nepasikeitė. Nes keičiasi labai sparčiai, modernėja, gražėja, ir kartu mažiau autentikos lieka (miestuose, kaip Tbilisis ar Batumis). O ir gruzinų meilė lietuviams gali būti ne amžina – vyresni gruzinai ją grindžia dar tarybiniais laikais, kai tarnaujant Lietuvoje lietuviai juos priimdavo gerokai šilčiau nei rusus ar kitas tautybes, jaunesni prisimena Adamkų, stovintį Tbilisyje Pietų Osetijos karo metu.
Ilgą laiką į Gruziją skraidyti reikėjo per Rygą ar Kijevą, o dabar nuo kovo pabaigos atsiranda pigus tiesioginis skrydis su Wizzair – tarp Vilniaus ir antro pagal dydį Gruzijos miesto Kutaisio. Kainos – gerai paieškojus, galima rasti nuo 250-350 Lt žmogui į abi puses (vienu tokiu skrydžiu susigundėm, ir balandį vėl vykstam į Gruziją – man bus berods penktas kartas, ir vis tiek dar daug kas liks ten nematyta, ypač kalnuotuose regionuose), bet kartais būna ir tokių stebuklų, kaip 150 Lt už bilietą pirmyn-atgal su Wizzair Discount Club kortele. Kelionės planavimui naudodavau „Lonely planet‘ą“, o lietuviškos medžiagos apie Gruziją iki šiol būdavo mažai – leidinių apskritai nėra, galima tik internete rasti padriką informaciją.
Todėl čia buvo proga suderinti darbą su hobiu – gruziniškas mineralinis vanduo „Borjomi“ savo Facebook puslapyje „Borjomi Lietuva“ sukūrė aplikaciją „Kelionė į Gruziją –pasidaryk pats!”, skirtą suplanuoti kelionę į šią šalį nuo A iki Z, o prie jos turinio ir nuotraukų man teko ženkliai prisidėti. Išbandykit – aplikaciją rasite čia (arba trumpesniu tiesioginiu adresu: www.borjomilietuva.lt).
Naudotis ja paprasta – aplikacija suskirstyta į tris dalis.
Pirmoje „Sužinok“ dalyje – visa informacija apie Gruziją:
 • Bendra info apie šalį;
 • Kur ir kaip ieškoti bilietų į Gruziją, kaip keliauti šalies viduje, kur ieškoti nakvynės ir pan.
 • Ką paragauti – viskas apie gruzinų virtuvės patiekalus;
 • Ir esminė dalis – ką pamatyti, kur galima patogiai browsinti per regionus ir žemėlapyje matyti, kur išsidėstę norimi objektai, ar toli vienas nuo kito, ar įmanoma per dieną juos aplankyti ir t.t. To neturi ir visi lonely planet‘ai, ten nuolat turi naršyti tarp objektų aprašymo ir žemėlapio, o čia viskas vienoje vietoje ir tikrai patogu.
Pradžiai pasirenki norimą regioną:
Tada jau matosi konkretaus regiono interaktyvus žemėlapis – vedžioji su pele ir matai, kur koks įdomesnis turistinis objektas (visi jie sunumeruoti ir aprašyti žemiau po žemėlapiu):
Tingit skaityti – atsispausdinat pdf’us ir skaitot lėktuve pakeliui į Kutaisį. 🙂
Antroje dalyje „Išbandyk“ – keturios skirtingos rekomendacijos, kaip Gruzijoje praleisti 3, 7, 10 ar 14 dienų. Viso maršruto detaliai neįmanoma sudėlioti, kiekvienas renkasi pagal save, bet čia tokios gairės-pasiūlymai, kai nežinote, ką rinktis iš labai skirtingų Gruzijos regionų. Nebent turite labai daug laiko, ir galite apkeliauti juos visus.
Trečia dalis „Susiplanuok“ skirta pažaidimui, jei norite turėti patogų kelionės planą kiekvienai dienai. Aš įpratęs kiekvienai kelionei excelyje pasidaryti lentelę, kur kiekvienai dienai pasižymiu maršrutą, atstumą vairavimui, viešbutį ir t.t. Tai čia kažkas panašaus – pasirenkate dienų skaičių, ir po to kiekvienai dienai įsitraukiate norimus aplankyti objektus, pasižymit viešbutį ar komentarus, atsispausdinat PDF failą ir su juo važiuojat į Gruziją.

Jei dar trūksta motyvacijos aplankyti Gruziją, va jums dabartinės kainos iš Azuon programėlės – pabandžiau pažiūrėti, kiek kainuotų 4 arba 7 dienų bilietai į Gruziją – aaaa, čia pigiau, nei aš mokėjau! 🙂 Spauskit, pasididinkit, kol nepaseno kainos – griebkit tiesiai www.wizzair.com svetainėje:

O apie Gruziją šiame bloge jau nemažai rašiau iš anksčiau, gal pravers prieš planuojant kelionę:
Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

5 Comments

 • Anonimiškas

  Galiu turėti 7 laisvas dienas. Turiu atliekamą 1000 litų. Ar pakaktų tiek vienam žmogui Gruzijoje savaitei (įskaitant lėktuvo bilietus)? Didelio komforto nereikia.

  2014 03 26 at 11:21
 • karolis

  Sunku pasakyti, nes kiekvienas geriau žino savo poreikius kelionėje, bet jei nusipirkus pigų bilietą, tarkim iki 250 Lt, nakvynėms pigiuose hosteliuose tarkim po 50 lt nakčiai (bet kaina iš akies, reikia tikrinti), viso 350 Lt. Lieka 400 lt maistui ir transportui – mažoka, bet įmanoma.

  2014 03 26 at 12:05
 • Anonimiškas

  Aciu, planuoju i Gruzija, pravers!

  2014 03 27 at 09:14
 • Mindaugas

  O, reiks pažiet programikę. Kaip tik po 10 d. į Kutaisį traukiu penkiom d. Aišku, jau gailiuosi, kad ne 7-10 d., bet teks intensyviau reikštis, kad daugiau spėti 😉

  2014 03 27 at 17:11
 • Noramas

  Gaila, kad ant iPad neveikia

  2014 03 29 at 20:06

Comments are closed here.