Virš tūkstančio šokoladinių kalvų Bohol saloje

Virš tūkstančio šokoladinių kalvų Bohol saloje


Vienas vienetas atrodo taip – beveik kaip viena iš Kernavės kalvų:


Bet tokių kalvų Bohol saloje yra net 1268! Ir visos jos beveik identiškos formos, tik aukštis skiriasi – nuo 30 iki 70 metrų. Kur aplink bepažiūrėsi, vaizdas toks:
Sausojo sezono pabaigoje (gegužės mėn. pab.) žolė ant šių kalvų paruduoja, todėl jos vadinamos šokoladinėmis – bet nors mes čia esam lietingojo sezono metu, žolė dar nevisiškai pažaliavusi, todėl matėm pusiau šokoladines kalvas. Su vietiniu taksistu Dudung (kadangi daviau jam savo filipinietišką numerį, jis man iki šiol rašo sms – ką veikiate, kokie planai, kiekvieną sms užbaigia „God bless you“:) apvažinėjom aplink vos pravažiuojamais kaimo keliukais.Vieną naktį praleidom ant vienos iš šokoladinių kalvų įrengtame viešbutyje. Atvykom vakare, mus pabandė išdurti, siūlydami kambarį su oro kondicionieriumi, kurio mums nereikia, už trigubai didesnę kainą (24$), nei be kondicionieriaus, tik su fenu (8$), kurie neva visi užimti (nors aiškiai matėm, kad blefuoja – aplink slampinėjo vos vienas kitas turistas). Kai pasakėm, kad važiuojam kitur, iš kažkur atsirado „vienas senas, nebenaudojamas kambarys be oro kondicionieriaus už 8$“ – nebenaudojamas, tačiau kažkodėl su paruošta patalyne ir rankšluosčiais:) Užtat vakarienė su vaizdu į šokoladines kalvas buvo verta daugiau, nei sumokėjom.Anksti ryte vaizdas dar geresnis:Mokslininkai beveik sutaria dėl šitų kalvų kilmės – kažkada čia buvo jūra, vėliau užaugo koraliniai dariniai, kurie sausumoje per ilgą laiką virto kalvomis. Bet žmonės turi savas legendas – kalvų atsiradimą sieja su milžinais.

Į Bohol salą atvažiavom pirmiausiai dėl šitų kalvų, vėliau planavom keltis į kitą salą, bet čia labai patiko, tai likom ilgiau – pamatysit, kokią idealią vietą radom poilsiui džiunglėse.

Beje, ne į temą šiek tiek, ar sakėm, kad populiariausias vietinis ir visai neblogas romas „Tanduay“ čia kainuoja kapeikas – 0,33 buteliukas vos 20 pesų = apie 1 litą! Čia turbūt būtų didžiausias Matulo ir Vėsaitės košmaras – alkoholis pusvelčiui Lietuvoje:) Bijojom, kad už tokią kainą bus tik rašalas arba nuodai skrandžiui, bet klydom – sumaišius su kola gaunasi neblogas kokteilis. Trūksta tik kortų ir pokerio šalia, hehe:)

(cia nebuvo alkoholio reklama, jei ka 🙂

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

4 Comments

 • zilvinas

  bliamba kaip pas jus viskas pigu 🙂

  2009 07 07 at 06:34
 • karolis

  uztat kaip baisu pagalvot mums apie Lietuvos kainas, taip pripratom prie vietiniu, kad net islepom – mano abeji shortai nubluko, vakar ieskojom nauju, radom, bet ne – 7 doleriai mums jau per brangu, nepirkom:)) Kai pagalvoji, Lietuvoj apie 25-30 doleriu moketume, jei verstume is litu..

  2009 07 07 at 08:02
 • riteris4

  Karoli ir Lietuvoj gali uz 7 baksus nusipirkt, aisq per akcijas arba humanoj 😉

  Klausykit, idomu kaip jusu akys reaguos i vaizdelius Lietuvoje grizus..? ar pastebesit keleta Kernaves piliakalniu, kai tokia gausybe teko reget? Nors tevynes kiekvienas lopinelis turbut savaip mielas..
  Zinokit, kad ji jusu irgi nepamirso ir laukia sugriztant 😉

  2009 07 08 at 18:09
 • karolis

  Reaguos reaguos, Rokai, juk cia ne pirma kelione – kiek Europoj apkeliauta, Lietuva grizus visad buvo grazi:) Tai savaitgaliais nenustosim dvaru narsyt:)

  2009 07 09 at 10:56

Comments are closed here.