Giedam ditirambus vienai vietelei – tarp driežų, ožkų ir palmių

Giedam ditirambus vienai vietelei – tarp driežų, ožkų ir palmių


Geros vietos neišduodamos, bet pasidalinsim, negaila:)

Jei kas nors lankysit Bohol salą Filipinuose, jos pietuose susiraskit vietelę vardu „Nuts Huts“ – kokie 5 km šiauriau Loboc miesto, džiunglėse prie upės. Sėdim jau trečia diena čia, šalia upės įrengtuose nameliuose (10$ namukas parai), aplink ganosi ožkos, naktį dėl plonų nupintų sienų jaučiamės lyg miegotumėm palapinėje džiunglėse (kokių tik garsų čia nėra), dieną važinėjam po aplinkinius miestelius motoroleriu, šįvakar užsisakėm sauną ir masažus po saunos (sauna – 4$ žmogui, masažas – 6$, negi neimsi:).

„Nuts Huts“ mums primena „TreeHouse“ rojų Tailando Ko Phangan saloje – nuošali vieta, ramybė, sunkus privažiavimas (gerai, kad išsinuomojom galingesnį motorolerį – jis akmenuotu keliu įtraukia į kalną, kitaip būtų šakės), natūrali gamta aplink ir gera atmosfera. Čia, beje, savininkai – belgų porelė („TreeHouse“ – vokiečiai, matyt, europiečiai čia moka net geriau nei vietiniai įrengti vietas poilsiui).


Mūsų troba (raudona pusė dešinėj) ir kaimynės ožkos:Kadangi čia upės slėnis, žemyn iki jo stačiu šlaitu veda kokių 250 pakopų laiptai – kol užlipi iki motorolerių viršuje, būni kiaurai šlapias. O ryt turėsim su kuprinėmis užkopti, eina sau.. Čia tik maža dalis laiptų matosi:


Užrašas šalia laiptų:


Valgom, skaitom „National Geography“ žurnalus ir šiaip laiką leidžiam restorane ant šlaito, pritaikytame tinginiavimui:

Kokių tautybių keliautojai apsistoję „Nuts Huts“ galima matyti iš sukabintų vėliavų-kompaktų. Lietuvos, aišku, jie neturėjo, bet mes paskolinom Ugnės mums numegztą trispalvę:


Kol rašau, Edita kažkur netoliese tarp palmių „medžioja“ driežus su fotoaparatu rankose (ji pamišusi dėl jų, gaudo kai tik pamato, norėtų tokį vieną namie auginti – gerai, kad nepagauna). Wow, ką tik šalia praskrido širšė, kokių 4 cm ilgio – bombonešis. Šiandien dar tokį neatpažintą skraidantį objektą mačiau:


Grįžo Edita iš medžioklės su laimikiu, va keli kadrai iš jo:


Va taip ir gyvenam vienoje geriausių pasaulio valstybių:)

PS: buvom pamirse, kad Lietuvoje ilgasis savaitgalis – juk ryt Liepos 6, veliava turim, bereikia surasti, kur ja iskelti:)

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

12 Comments

 • Raimonda

  Tikrai – atrodo, kad esat rojuj žemėje! O jei kelsit vėliavą, nepamirškit įamžinti. Beje, šįvakar galėjot ir himną sugiedoti. Gi liepos 5 d. 21 val. visi pasaulio lietuviai turėjo tai daryti 😀 O gal giedojot?

  2009 07 05 at 20:13
 • karolis

  Veliava jau iskelem, iamzinom:) O himno negiedojom, bijojom sugadint vietiniams diena, nes su musu balsais kai uzgiedotume.. baisiau nei vietiniai gaidziai kai ryte 5 h pragysta :))

  2009 07 06 at 02:25
 • V. S.

  Veliava iskeleme,bet dabar ja lietus prausia.Turistams Filipinai rojus,o ka apie ta roju sako vietiniai?

  2009 07 06 at 09:22
 • Kotryna

  na o mes jau vakar 21h su visa Lietuva vieningai isijunge radija sugiedojom musu himna 🙂

  linkejimai jau is LT!

  2009 07 06 at 19:10
 • karolis

  Mama, vietiniams Filipinai irgi patinka. Ir cia net ne gamtos, o salies kulturos reikalas – visoje pietryciu Azijoje panasiai, visai kitoks mastymas nei vakaruose. Cia zmones gyvena siandiena, neziuri i reikalus pragmatiskai – svarbu tureti didele seima, dar siek tiek pragyvenimui, bet jiems uztenka labai mazai. Netaupo ateiciai, gyvena sia diena ir tiek, todel visai laimingi. Vakar laikrastyje paskaitem, kad siemet pagal laimingiausias valstybes Filipinai uzeme 14 vieta – Lietuva turetu buti gerokai zemiau (1 vieta – Kosta Rika). Ir visi didziuojasi savo valstybe – nesvarbu, filipinieciai, vietnamieciai ar laosieciai – daznas taksi vairuotojas paklausia, ar mums grazi ju valstybe, ir net nesulaukes atsakymo pats pagiria savo sali ar jos gamta. O trukumu cia daug, bet ne visi i juos ziuri:)

  Kotryna, ir koks jausmas po tiek laiko vel Lietuvoje?:) Mes irgi tuoj busim. Laukiam jusu iraso is Trawangano – idomu, ka nuveiket 🙂

  2009 07 07 at 01:16
 • zilvinas

  wow kaip grazu ten pas jus!

  2009 07 07 at 06:26
 • V. S.

  Ugnes {jums dovanota} veliava stende graziausia.

  2009 07 07 at 07:01
 • karolis

  As sakiau Ugnei pasiulysiu (kai bus pilnamete) versliuka – veliavu mezgimas pagal uzsakyma. Kol kas ne vienoj saly apie toki bizni negirdejom:)

  2009 07 07 at 08:04
 • zilvinas

  kur dingot?

  2009 07 08 at 11:11
 • karolis

  buvom porai dienu nerealioj saloj – elektra tik puse dienos, uztat kokia sala! idesim nuotrauku

  2009 07 09 at 10:53
 • Matas

  Sveiki, pro šalį važiavau, stendą pamačiau ir tikrai nebūčiau sustojęs, jeigu prieš tai kažką nebūčiau girdėjęs iš jūsų tinklaraščio apie "Nuts Huts" 🙂 Užsukau praleisti nakties, pasakiška vieta. Tiesa, dalis namelių neatlaikė pastarojo didelio žemės drebėjimo… Bet viskas ten laikosi šauniai 🙂

  2014 01 24 at 16:13
 • karolis

  o, gerai, kad bent dalis namelių atlaikė žemės drebėjimą. 🙂

  2014 01 27 at 09:05

Comments are closed here.