Nigerijos sukčiai vėl pakliuvo į spąstelius, bet jie tikrai myli Lietuvą

Nigerijos sukčiai vėl pakliuvo į spąstelius, bet jie tikrai myli Lietuvą

Būna bukų sukčių ir būna visiškai visiškai bukų. Su pastaraisiais iš mano mylimiausios valstybės – Nigerijos – nuo vakar turiu reikalų.
 
Nuo pirmosios istorijos apie Nigerijos sukčius, kurie Lietuvoje turbūt tapo žinomiausiais nigeriečiais, praėjo pusketvirtų metų. Ir nemaniau, kad ją prisiminti man padės vėl tie patys Nigerijos atstovai. Kiek reikia turėti bukumo, kad bloge, kuriame yra 100+ įrašu, BŪTENT po šituo įrašu apie apkvailintus Nigerijos sukčius, ieškoti naujų aukų? Taip ir atsitiko – prieš porą dienų vienas Nigerijos atstovas parašė komentarą, galvodamas, kad kas nors užkibs.
 
Įvertinęs jo neeilinį bukumą, užkibau. Pasirodo, reikalų turiu su pačių daktaru Sambola, kuris sprendžia visas galimas problemas.


Komentaras, kurį nigeriečiai išsivertė su google translate’u ir paliko po mano blogo įrašu, atrodo taip:Mažiausiai 12 problemų sprendžia – kaip gi nepasinaudojus tokia pagalba! Beje, tas „didžiosios rašybos ratukas“, pasirodo, yra google translate vertimas iš „great spell caster“ – nuima užkeikimą ir nebeturi problemų gyvenime. Parašiau duotu emailu, kad domina, Dr. Sambola atsiliepia:
 
 
Taip ir parašiau daug nefantazuodamas – ok, imu jūsų paslaugas, man reikia 200 000 USD. Iškart gaunu jau paruoštą laišką (kažkodėl į mane nuolat kreipėsi „my child“ :)), kuriame nurodo, kad per dvi dienas pradangins užkeikimą, ir po trijų dienų išsipildys viskas, ko noriu.
 
Hello my child
 
The spell is a very powerful spell it is going to take 2days to cast this spell and the 3 day of it you will see the result of my spell, i don’t charge for my spell you are only required to pay for the items need to cast the spell then after the spell have worked according to plan you can tell people about my great spell,i am a reputable man and my duty is to make people happy and testify of my name, but for the items which is going to be used for the casting of this spell must be bought by you. My spell last for a permanent nature, and this spell we are talking about must work for what is behind it is powerful.During the casting of this spell i will tell you what to do and after casting the spell you will also be told what to do cause all this i will consult from my gods.The following are the items need for this spell.You have  money    will come to you after 4days okay,you are 100% Sure that money  will come to you with so much rich my child .
 
(visų emailų čia net nededu, bet galit įsivaizduoti, kaip jie visi atrodo, kai rašymo stilius visur toks pat, ir taškas NIEKUR nededamas).
 
Kaip jis tai padarys? Pasirodo, sumoku jam 210 dolerių, ir jis man nupirks bei atsiųs tokį neblogą rinkinuką:
 


Aš, aišku, sutikau – investavus tik 210 USD gauti tokį gėrybių rinkinį ir po to iškart tapti turtingu –  tai čia kiekvienas tiek investuotų.

Dar po poros laiškų sulaukiu skambučio (Nigerijos kodas, tyčia nurodžiau savo tikrą tel. nr.) – nelabai daug ką ėjo suprasti, tik tiek, kad greičiau daryčiau mokėjimą. Vėliau vakare paskambino dar kartą, kad pasitikrintų, ar tikrai viską darau pagal instrukcijas. 

Atsiuntė neva tą savo nuotrauką (kur aukščiau įdėjau – realiai ji paimta iš čia – kažkokia Jorubos kultūros asociacija Kuboje: http://goo.gl/t34lkO) ir pasakė, kad atsiųs tarno detales – neva pinigus turiu vesti jo tarnui. Tada ir paaiškėjo šito veikėjo tikrasis vardas – Adavbie Egbezien Godwin.

Nuo tada pradėjau žaidimą dėl nuotraukos – galvojau, reikės ilgiau įtikinėti, bet užtruko tik vieną dieną. Paprašiau jo nuotraukos su tam tikru lietuvišku užrašu – sakau, Western Union įtraukė Nigeriją į rizikingų valstybių sąrašą, todėl jie reikalauja patvirtinimo – nuotraukos ir užrašo jame. Mano naujasis draugas apsimeta, kad nesuprato, ko iš jo noriu, ir atsiunčia neva savo paso kopiją:Puikūs sugebėjimai dirbti su Paint’u – tikrai neįtarsi, kad vardas ir pavardė užtušuoti ir įrašyti naujai, nuotrauka irgi jokių įtarimų nesukelia, aha, net su mikroskopu turbūt nesimatys kreivas išlygiavimas – pasas kreivas, tekstas ir nuotrauka tiesiai įklijuoti. Photoshopo genijai jie, sakau.
 
Padėkoju daktarui Sambola ir „skubu“ į Western Union – daktaras laukia gerų žinių. Deja, Western Union paso kopijos nepripažįsta ir reikalauja nuotraukos su specialiu užrašu. Nigerijos stebukladarys bandė siūlyti kitus mokėjimo būdus, bet pasakiau, kad čia skurdi valstybė, jokių kreditinių ir Paypalų nėra, yra tik vienas Western Union ofisas ir reika daryti taip, kaip jie liepia, arba pinigų nebus. Matydamas, kad seilė jam jau varva, pažadėjau padidinti sumą iki 250 USD. Po neilgo susirašinėjimo vakar visagalis daktaras Sambola parašo, kad sėdi kalnuose ir jo tarnas rytoj padarys reikalingą nuotrauką:
 

Štai taip – dievai sėdi kalne (su internetu!), jų vergai – kažkur arčiau žemės, jie ir fotografuosis. Kaip netikėta ir girdėta iš praėjusios istorijos. 🙂 Bet man tinka – praėjusį kartą prireikė dviejų savaičių, o čia per dieną, net nesitiki, kad ims jie taip greit ir atsiųs prašomą nuotrauką.
 
Bet ryte atsiunčia. Tik su savo improvizuotu tekstu:
 
 
Kas neįskaitot, tekstas toks: Prophet Dr Sambola, Karolis shall be well with (neįskaitau) my child. Ir mano nr. pridėtas.
 
Jau įsivaizduoju, kaip į mane pažiūrėtų Western Union darbuotojai, jei pas juos ateičiau su tokia nuotrauka – patvirtinimu, kad perlaida į Nigeriją saugi. :)) Ir nežinau, ką daro tas majonezas-skutimosi putos ant veido, bet matyt čia yra karnavalo dalis. Jei stebukladarys sėdi kalne, jo tarnai turi būti irgi kokie nors išskirtiniai – išsitepė veidą kažkokiu kremu, ir galvoja – „ai, sueis“.

Bet tekstas ne tas – parašau, kad Western Union tokia improvizacija netiko, pasiūlau padidinti suma iki 300 USD ir laukiu naujos nuotraukos.
 
20 minučių, ir kalnas nuėjo pas savo tarną – gaunu nuotrauką:
 
 
Bingo! Ko prašiau, tą ir padarė, ir vos su viena klaida! Jau kaip ir būtų galima pabaigti žaidimą, bet kaip ir praėjusį kartą nusprendžiau pabandyti paieškoti jų fantazijos ir kantrybės ribų.
 
Atkreipkite dėmesį į tą majonezą-skutimosi putas ant veido – jos ne visai sutampa, vadinasi, po pirmos nuotraukos jau buvo nusivalęs, tada vargšas vėl teko išsitepti velnias žino kuo ir velnias žino del ko. :))
 
Parašau, kad buvau Western Union ir nuotrauka jiems netiko dėl skutimosi putų ant veido – reikia persifotografuoti. Bet matau, kad kantrybės pas jį ne daug, fotografuotis iš naujo nepanoro:Pats laikas išmesti photoshopinių Western Union maketų kortą (turiu tokį vieną atvirą failą pasiruošęs panašiems atvejams – prireikia laikas nuo laiko, pvz.: http://goo.gl/VRDUkJ). Patvirtinu jam, kad Western Union 300 USD perlaidą priėmė:


 
Aišku, būtų nuodėme nepasinaudoti jų bukumu ir skirtingos kalbos privalumais:
 
 
Ir čia buvo proga prisiminti Nigerijos geografiją, išmoktą prieš pusketvirtų metų. Šitas Dr. Sambola arba tiksliau Adabvie Egbezien Godwin gyvena Nigerijos didžiausiame mieste Lagose – ten ir prašė vesti pinigus. Bet ups – lietuviškas Western Union pinigus galėjo vesti tik į kitą Nigerijos miestą, iš kurio buvo kilę pirmieji sukčiai, su kuriais susirašinėjau pirmąjį kartą – Akure. Sukčiai turi draugauti – tarkim, čia mano indėlis į nigerietišką sukčių pažinties tarnybą.
 
Tik maža problema – Akure nuo Lagos nutolęs „tik“ 4 val. atstumu – nori pinigų, susigalvok, kaip juos išsiimti iš Western Union Akure skyriaus:
 
 
Bet jis daug ir neprieštaravo, nes turbūt jau apsidžiaugė, kad pinigai tuoj pasieks Nigeriją. Dingo kelioms valandoms – nežinau, susirado pažįstamų, kas su MTCN numeriu ir Security question kreipėsi, ar pats išvyko autobusu į Akure, bet tik po 4,5 val. (laikas įtartinai sutampa su keliones trukme į vieną pusę!:D) sugrįžo su atsakymu:
 
Hello my child i was inform that match not found , look my child i am a reputable man and is my duty to make people happy and testify of my name, i am not facing you to send money , when you are to ready tell me , the t Gods of prophet Dr Sambola will not kill you ok , i am hear to help you my child .
 
Neatrodo, kad būtų supratęs, jog yra kvailinamas, todėl sugalvojau padidinti absurdo lygį.
 
Ant ankstesnės istorijos nuotraukos pamaketavau užrašą ir išsiunčiau jam iš kito emailo – maždaug, vaizdas turėjo būti toks – kažkoks jo tautietis, įkliuvęs į lietuvišką prakeiksmą, siunčia jam nuotrauką ir laišką, kuriame įspėja neprasidėti su Karoliu Žukausku, nes įklius ir bus blogai. Ir liepia gelbėtis, kol gali. Taip atrodė laiškas:

Kadangi ryškiai šviečia šalies pavadinimas, gal turizmo departamentas nori paremti tokią mano vykdomą drąsios šalies įvaizdinę kampaniją??
 
Į šitą laišką jis neatsakė – jau apsidžiaugiau, kad pagaliau neberašinės ir pagaliau suprato, bet deja – po kurio laiko jis man vėl parašo (į tą emailą, kuriuos visą laiką susirašinėjome). Ir pagąsdina – manęs dievai nepabučiuos!
 
 

Vietoj atsakymo padarau dar vieną maketą ir nusiunčiu jam:


Viskas, po šios nuotraukos daktaras Sambola dingo.
 
Matyt, pasiekiau arba jo kantrybės, arba bukumo dugną. Arba yra užsiėmęs grįžimu iš Akurės į Lagosą.
 
Tikiuosi, po pusketvirtų metų po šiuo įrašu vėl parašys koks bukesnis Nigerijos sukčius, tada vėl kokių naujų nuotraukų išsiderėsiu. 🙂

Jei taip bus, pranešiu, sekit: www.facebook.com/100dienu.lt arba mano asmeninį FB profilį.
—-
Jei patiko ši, gali patikti ir kitos istorijos:
Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

5 Comments

 • Anonimiškas

  Oi smagu, žvengiau iki nukritimo. Pats irgi esu kelis kartus išdūrinėjęs sukčius, bet TAAAIP. Čia jau rimtai. Super.

  2015 02 09 at 21:48
 • Anonimiškas

  Šitas geras. Nors geriausias skamerių trolinimas buvo http://www.419eater.com/html/joe_eboh.htm

  2015 02 10 at 11:55
 • Anonimiškas

  Gerai pasijuokiau.

  Šiaip aš irgi esu gavęs žinutę iš Nigerijos prieš kokį mėnesį apie banko dalijamus pinigus. Visas žinutės tekstas būtų toks: "ABSA BANK ATM END OF YEAR AWARD: $715,000.00 USD has been Credited to you, For info Email: absabank98@gmail.com". Žinutė atėjo iš +254703751808. Tiek telefono, tiek el. pašto paieška google patvirtino, kad čia sukčiai. Galbūt autorius kada turės laisvesnio laiko ir noro brukštelt ir šiems veikėjams kokį laiškelį 😉 O mes gautume dar vieną straipsnį nuotaikai pakelti.

  2015 02 10 at 16:55
 • Evaldas

  Šauniai padarei. Man irgi ne kartą kilo mintis pamokyti scamerius, bet suprasdavau, kad neturėčiau tiek kantrybės su jais žaist. Šaunuolis 🙂

  2015 02 11 at 09:59
 • Unknown

  http://prntscr.com/946mdl Norit kas tesinio? Komentarai tiesiai po Dr Sambola laiskuciu 🙂

  2015 11 18 at 16:10

Comments are closed here.