Kaip buki Nigerijos sukčiai per 15 dienų tapo Lietuvos krepšinio rinktinės fanais

Kaip buki Nigerijos sukčiai per 15 dienų tapo Lietuvos krepšinio rinktinės fanais

 
Čia bus ilgoka rašliava, bet jei turit laiko, paskaitykit – viena smagesnių man nutikusių istorijų šiemet. Suvalgė šiek tiek laiko, bet dėl rezultato – nuotraukų žemiau – vertėjo pažaisti. Ir net visai tinka šiam blogui, nes čia viskas apie keliones po užsienio šalis, plius nuotraukos iš jų – šioje istorijoje Nigerijos bus tikrai daug, o visas šitas reikalas užvirė tik dėl mūsų fotoaparato.

Priešistorė trumpai

Kai kurie gal pamenat mūsų istoriją prieš dvejus metus, kai keliaujant Pietryčių Azijoje jau pirmą savaitę Indonezijoje greičiausiai kažkokia induistė autobuse pavogė mano senąjį Pentaxą (čia visas nekrologas). Tada toje pačioje mūsų prakeiktoje Balio saloje nusipirkom Canoną, kuris kaip atsirado su tokiais nuotykiais, taip ir atsikratyti juo pavyko tik su dar smagesne pabaiga. Tai va, šiemet prieš Grenlandiją (aha, reikia dar ir iš jos foto+aprašymus čia įmesti) mes jį pakeitėm kitu, o senąjį Edita pardavinėjo internete, lietuviškuose skelbimuose. Va tada ir prasidėjo įdomūs dalykai. Rašau dienomis – bus aiškiau visa seka.

1 diena
(pradedant nuo liepos 27, bet čia ne esmė)

Edita gauna kreiva anglų kalba surašyta laišką dėl šio Canono pirkimo. Kaina tinka, siuntimas irgi, nieko neklausinėja ir duoda adresą – į Nigeriją. Neva kanadietė, vardu Dorra, savo sūnui, kuris studijuoja Nigerijoje, nori padaryti staigmeną gimtadienio proga – nupirkti Lietuvoje internetu fotoaparatą ir nusiųsti jam.


Sako, padarys apmokėjimą, ir iškart ragina – kai tik gausi jos banko patvirtinimą, bėk į paštą ir siųsk jai fotiką. Žodžiu, urgent urgent! 🙂

Kadangi anksčiau buvau skaitęs tokias sukčių gaudytojų svetaines kaip 419Eater, su Nigerija čia viskas buvo iškart aišku – šita šalis garsėja kaip interneto sukčių – scammer’ių – šiltnamis. Tik nustebau, kad jie jau net lietuviškuose skelbimuose neršia, matyt, su Google Translate susiranda. Į spamą laiškų su pasiūlymais pasiimti iš Nigerijos bankų milijonus dolerių įkrinta kasdien, o čia kažkas naujo – tai sugalvojau pažaisti ir pažiūrėti, kokio dydžio šitų sukčių bukumas, fantazija ir kantrybė. Užbėgant įvykiams už akių, atsakymas trumpai – neišpasakomai dideli visi trys dalykai.

3 diena

Edita porą dienų pasirašinėjo, gavo adresą, kur siųsti fotoaparatą, pamatė, kad sukčiai, ir numetė šitą reikalą. Tada perėmiau aš – parašiau jai (kanadietės Dorros vardu pasirašinėjančiam juodukui nigeriečiui), kad neva Editos PayPal accountas užlūžęs, todėl jie pinigus turi vesti per mano PayPal, ir aš išsiųsiu fotoaparatą. Nusiunčiu duomenis, tada paaiškėja, kad PayPal’as jiems nebetinka, perves pinigus man į sąskaitą per Dorros kanadietišką banką – OK, man tinka visos jų nesąmonės.

4 diena

Dorra paprašo (kadangi pats pripratau susirašinėti neva su kanadiete Dorra, čia taip ir vadinsiu tuos už jos vardo besislepiančius nigeriečius), kad atsiųsčiau fotoaparato nuotrauką – pagaliau, kai jau sutarėm dėl pirkimo, ji bent simboliškai pasidomi kate maiše.

5 diena

Nusiunčiu jai tikrą Canono nuotrauką, ji patvirtina, kad jau rytoj eis į banką daryti man pavedimo – berods 305 eurų. Dorra liepia laukti laiško iš banko – patvirtinimo, kad pinigai pervedami. Klusniai laukiu.

6 diena

Jokio laiško iš „banko“ negaunu, tada parašo Dorra – taupumo dėlei aš čia visų jos laiškų nekopijuosiu, tik kai kurias dalis, bet šiaip susirašinėjimas vykdavo panašiai – aš jai po 2-3 trumpus sakinius, ji man 1 sakinio laišką, kuris užimdavo kokias 15-20 eilučių. Įspūdinga nigeriečių anglų kalba be jokių skyrybos ženklų, nuolat atmiežiama visokiais „God bless you“ ir pan. 🙂 Kuo toliau susirašinėjom, tuo labiau jie į užpakalį lindo, manydami, kad šitą naivuolį išskalbs visiškai, cha.

Galiausiai gaunu Dorros laišką, kur iš didžiosiomis raidėmis šviečiančios antraštės ir taip viskas aišku, cituoju: PAYMENT MADE GO AND MAKE THE SHIPMENT NOW. Ir dar pačiame laiške liepia būtinai pasitikrinti JUNK folderį – ten irgi gali būti įkritęs banko patvirtino laiškas. Taip ir yra, tarp spamo žinučių randu du „banko“ laiškus – pasigerėkite nigeriečių sugebėjimais sumaketuoti įspūdingą banko (pavadinimą jie iš realaus banko pasiskolino) laiško dizainą, fragmentas čia:


Kanadietiško „banko“ el.pašto adresas irgi daug pasakantis: scotia_online_transfer@consultant.com. Toks pat įtikinamas kaip ir swedbank_pinigai@one.lt.

O bet tačiau, kadangi aš tikiu Dorra, ji tiki manim – klusniai vykdau jos nurodymus atsakyti bankui ir pažadu, kad ryt nueisiu į paštą išsiųsti siuntinį su fotoaparatu į Nigeriją, Dorros sūnui (jo susigalvotas vardas, beje – Lekan Gibson).

7 diena

Ryte parašau Dorrai, kad neva buvau pašte, bet Nigerija yra įtraukta į rizikingų valstybių sąrašą, todėl siuntas į ją siunčia tik gavę siuntos gavėjo nuotrauką. Pasipiktinu Lietuvos paštu ir prašau Dorra suprasti, kad tokios taisyklės pas mus. Pasipiktina ir ji, pasiūlo surasti kokią kitą siuntų tarnybą, bet atrašau, kad Lietuvos paštas valdo, ir jokių kitų čia nėra. Dorra pažada, kad atsiųs nuotrauką po darbo (aišku nesvarbu, kad tuo metu Kanadoje turėtų būti naktis…). Ir ką – kaip žadėta, vakare gaunu dvi jos nuotraukas (taip, Lietuvos paštui reikėjo visų) ir vieną jos sūnaus. Susipažinkit – Dorra Kate:


Ir jos sūnus – Lekan Gibson:


Matytas bernas, taip? Cha, nigeriečiai net googlu tingi normaliai pasinaudoti, ima pirmas pasitaikiusias nuotraukas ir užsirauna ant… vieno iš pagrindinių „Spiderman“ aktorių James Franco (pernai jis, beje, turėjo pagrindinį vaidmenį filme „127 valandos“). Kiek proto reikia turėti, kad paprašyti atsiųsti savo nuotrauką, jie atsiunčia foto iš vienos filmo scenos?:)

8 diena

Bet kadangi aš Dorra tikiu, į mažas smulkmenas dėmesio nekreipiu (bet dar grįšim prie „Spiderman’o“ vėliau), rašau jai, kad einu į paštą. Kadangi nigeriečiai sau leidžia padirbinėti banko laiškus, aš sau leidau sukurti laisvos formos Lietuvos pašto patvirtinimą, kad siuntinys su Canon į Nigeriją išsiųstas (kai kuriuos tikrus duomenis užtušavau dabar):


Dar lyg tarp kitko paprašau Dorros (gal vardą kabutėse rašyti?) papasakoti daugiau apie save – anam laido gale sėdintis nigerietis prirašo man, kad Dorra yra našlė, viena augina sūnų, vos išleido jį į mokslus Nigerijoje (prisiminkit šitą, kai vėl grįšim prie „Spiderman’o“).

Tą patį savo paties pasirašytą, ne į temą užantspauduotą ir nuskanuotą neva Lietuvos pašto patvirtinimą nusiunčiu „bankui“ – raštas tiko ir Dorrai, ir bankui. Tiesa, „bankas“ dar bandė prašyti tracking number, kad galėtų sekti, kaip „jų kliento“ Canon’as keliauja į Nigeriją, bet pasakiau, kad Lietuvos paštas dar nėra toks pažengęs, jokių tracking number neduoda, tik pažadėjo, kad per 10 dienų siuntinys pasieks Nigeriją. Tiko.

Vadinasi, aš turiu 10 dienų, kol naivuoliai nigeriečiai supras, kad aš juos mulkinu, o ne jie mane. O jie tuo metu turėjo tik 4 dienas – nes per tiek dienų jų „bankas“ neva turėjo man pervesti 320 eurų (sumą nuo 305 iki 320 eurų jie padidino patys – dosnūs žmonės, kai pinigai tik teoriniai). Teoriškai jie galėjo dingti jau tada, manydami, kad fotoaparatas nesustabdomai keliauja į Nigeriją, o jokių pinigų per jokius netikrus bankus jie nemokės. Bet tada jau man buvo kilęs azartas patikrinti jų naivumo ribas – nebenorėjau jų paleisti 🙂

Pradžiai užteko sakinio Dorrai apie tai, kad aš jos sūnui nusprendžiau padaryti siurprizą ir į siuntinį su fotoaparatu įdėjau 100 eurų – dovanėlė gimtadienio proga. Nigeriečiai užuodė ir nemetė susirašinėjimo su manim – reikėjo tik natūraliai pasisiūlyti jiems (Dorrai) paskirti didesnę pinigų sumą, dėl kurios jie padarytų daugiau.

Todėl kol dar vyko susirašinėjimas dėl pašto siuntos, pats pradėjau lenkti kalbą į tai, kaip neva sunku turėtų būti Dorrai išlaikyti vienai sūnų. Mano naujieji draugai iš Nigerijos iškart užkibo – jau po poros laiškų Dorra man dejavo, kad artimiausiu metu jai reikės sumokėti 3000 eurų (kuklumas Nigeriją puošia:D) už sūnaus studijas Nigerijoje, ir ji ims paskolą. Tuo pačiu, matydami mano susidomėjimą, nigeriečiai/Dorra pradėjo klausinėti apie mane – ką veiki gyvenime, kur dirbi, ar gali atsiųsti nuotrauką.

Atleisk, Liudai Mikalauskai iš visokių dainorėlių giesmininkų TV šou, nepamenu, ką ir kaip googlinau, bet tavo nuotrauka papuolė viena iš pirmųjų po ranka. Nusiunčiau dvi nuotraukas Dorrai – šūsnis komplimentų grįžo atgal (paguoda L.Mikalauskui – Nigerijoje tave vadina handsome ir your face looks really good, juk neblogai, a?). Dar priskiedžiau, kad vaidinu teatre – reikėjo gi kažką parašyti.

9 diena

Toliau viskas vyko labai natūraliai – aš džentelmeniškai (kaip „netikėta“ Dorrai!) pasisiūliau padengti dalį Dorros sūnaus studijų išlaidų – sakau, už kelių dienų galiu pervesti 1000 eurų, bus geriau, nei Dorrai imti paskolą. Mano anonominiai draugai iš Afrikos, matyt, iš to pasitenkinimo, kad viskas taip gerai klostosi, sugebėjo vos viename laiške mandagiai išstenėti abejonę „O gal nereikia to 1000 eurų..?“, bet kitam jau plojo katučių ir god_blessino naivųjį lietuvį. Žinodamas, kad nigeriečių fantazijos bankas man neva už 3 dienų turi pervesti 320 eurų, parašau jiems, kad 1000 eurų Dorros sūnui galėsiu pervesti už 6 dienų – kai teatras sumokės algą. Tegu galvoja proto bokštai, ką daryti – jei bankas man per 3 dienas neperves 320 eurų, jie neteks galimybės gauti viso 1000 eurų, nes afera kaip ir bus paaiškėjusi.

Nigerijos scammer’ių fantaziją tikrai verta pagirti – nepasimetė, ir jau tą pačią dieną „sumaketavo“ man dar vieną laišką neva iš banko:


Informuoja, kad pinigų patvirtinimas prasidėjo, ir vėliausiai per 3 paras juos gausiu.

O fone su Dorra ir toliau tęsiam tą patį kvailą susirašinėjimą (aš jiems sakinį – jie man puslapį, šlovinantį mane ir mano dosnumą). Po to užsičiaupė jie kelioms dienoms – matyt, mąstė, ką daryti, kaip gauti tą 1000 eurų.

12 diena

Šitą dieną aš neva turėjau gauti pinigus iš „Kanados banko“ – 320 eurų. Rašau Dorrai, kad bankas tyli, ji rašo, kad skambino į banką – pinigai tikrai tikrai bus ryt ryte.

13 diena

Ir kaip netikėta – likus vos dviems dienom iki mano pažadėto 1000 eurų pervedimo, kanadietiško logotipo ir nigerietiškos fantazijos bankas atsiunčia žinutę, vertą įkopijavimo čia:

******SORRY FOR THE INCONVENIENCE******
 

Dear Valued Customer Karolis Zukauskas, WE ARE HERE TO IMPLORE YOU THAT WE ARE VERY SORRY FOR THE INCONVENIENCE WE WANT YOU TO KNOW THAT YOUR MONEY WERE SUPPOSE TO BE TRANSFERRED TO YOUR ACCOUNT TODAY BUT WE WILL NOT BE ABLE TO DO SO DUE TO OUR NEW UPGRADING SYSTEM WE WANT YOU TO KNOW THAT WE ARE UPGRADING ALL OUR SYSTEM HERE INCLUDING THE TRANSFERRING MACHINE SO WE WANT TO IMPLORE TO BE PATIENT. WE WILL DO EVERY NECESSARY THING THIS WEEK WE WANT YOU TO KNOW THAT YOUR MONEY WILL BE TRANSFERRED TO ACCOUNT FIRST THING ON FRIDAY MORNING…..WE IMPLORE TO BE PATIENT WE WANT YOU TO KNOW THAT ALL THIS WE ARE TELLING YOU WE HAVE NOT TOLD YOUR CLIENT BECAUSE IF YOU DO SO SHE WILL BE VERY MAD AT US.WE WILL TELL HER AS SOON AS POSSIBLE…..

Na va, proto bokštai iš Nigerijos daug nesismulkindami rado būdą, kaip pasiimti viską šioje situacijoje – nukėlė banko pavedimą viena diena vėliau negu turėtų įvykti mano žadėtas 1000 eurų pervedimas (pasiūlymas, sudengti sumas ir iš mano pusės padaryti 680 eurų pavedimą jiems šitiems genijams iki galvos nepriėjo).

Aš Dorrai pareiškiu pasipiktinimą tokiu blogu jos banko darbu, ir numetu užuominą, kad man gali būti sudėtinga atsiųsti 1000 eurų laiku, jei iki tol negausiu 320 eurų (logika? kam ta logika jiems..). Nigeriečiai matyt šiek tiek išsigando, kad dar kartą maketas su banko laišku gali ir nebeišdegti, todėl ant stalo metė kitą kozirį… Dorros sūnų!

Gaunu aš dabar pirmą kartą laišką tiesiai iš Dorros sūnaus Lekan Gibson. Kurio sakinių ilgis ir anglų kalba labai jau panaši į jo mamos :)) Gibsonas šimtą kartų padėkoja dosniajam dėdei iš Lietuvos, dar kelis kartu suteikia Viešpaties palaiminą, ir po to iškart prie reikalo – pasirodo, jis jau savaitę kaip negali lankyti paskaitų, ir vėliausiai turi sumokėti 1000 eurų kaip tik tą ketvirtadienį, kada aš buvau pažadėjęs jiems pervesti irgi 1000 eurų.

14 diena

Dabar jie jau dviese mane spaudžia – ryt reikia pervesti 1000 eurų. Užteks vieno pavyzdžio – sūnaus Gibsono laiškas:


Kadangi jie savo kozirius jau išnaudojo, pats laikas man buvo susigalvoti savo kozirių. Ir taip netrukus tą pačią dieną į Dorrą ir Gibsoną įsikūniję nigeriečiai sužino dvi naujienas, vieną blogą, kitą gerą.

Blogoji – naivuoliui iš Lietuvos teatras vėluos sumokėti algą, todėl geriausiu atveju tą 1000 eurų jis galės pervesti tik kitą savaitę (o buvo trečiadienis).

Užtat geroji naujiena Nigeriją sudrebino iš pamatų – Lietuvoje netrukus vyks Europos krepšinio čempionatas, visi dabar pamišę dėl jo, ir nesvietiškas sutapimas – kaip tik rytoj baigiasi geriausių fanų nuotraukų konkursas, kur galima laimėti 3 prizus nuo 1100 iki 1700 eurų!!! Žiauriai gera naujiena, ane? Pridėjau keletą tikrų nuorodų į Eurobasketą, bet kadangi laikas spaudė nigeriečius, turbūt jie net neatsidarė jų. Mano pasiūlymas jiems buvo paprastas – padarome 3 nuotraukas su Gibsono draugais juodaodžiais (negi prašysi su baltaodžiu neegzistuojančiu Gibsonu), kurie palaikytų Lietuvos krepšinio rinktinę, ir guldžiau galvą laiške, kad su tokia egzotika mes tikrai nunešim vieną iš prizų.

Didelio entuziazmo iš jų pusės nesulaukiau, matyt, nesijaučia žmonės itin fotogeniškais. Bet dar po poros laiškų ir daug šauktukų, kad laikas senka, kad čia yra pati geriausia proga pasiimti lengvus pinigus, ir kad žinodamas apie būsimą laimėjimą, aš jau ryt galėsiu sukrapštyti 1000 eurų ir pervesti juos Gibsonui. Tiesa, krepšinio fanų nuotraukų konkursas turėjo baigtis ryte 10 val., iškart po to pažadėjau bėgti į Western Union (čia jų sąlyga, aišku) ir pervesti pinigus. Visą vakara jie laužėsi, visaip bandė išsisukti nuo įspūdingųjų kadrų (paprašiau vos 3 nuotraukų, nusiunčiau aprašymus), mykė ir galiausiai suskaičiavo, kad jiems kainuos nusipirkti visokius popierius. Pažadėjau pridėti 50 eurų prie to 1000, kad tik fotografuotųsi – ryt ryte jau reikia turėti nuotraukas!

Sutiko, nes jau matyt sapnavo tą 1000 eurų.

15 diena
 
Ryte tyluma, nuotraukų nėra. Likus 20 minučių iki mano susigalvoto deadlaino jau pradėjau jiems varyti laiškus su šauktukais – 20 minučių liko, greičiau!!! Jie dar bandė siūlyti man pirma nubėgti į Western Union, bet pasakiau, kad nebėra laiko, reikia greit siųsti nuotraukas, kitaip nuplauks prizas – eurai eurai eurai. O po to pažadėjau nueiti į Western Union.

Dar po pusvalandžio spardymosi Dorros sūnus sutiko – atsiųs nuotraukas, matyt, tik tuo metu išėjo į kiemą jų daryti. Nesvarbu, kad sugalvoto konkurso sugalvoti deadlainai jau pasibaigę..:))

Ir galiausiai gaunu – pradžioj labai sumažintas, dar po kokios valandos išsireikalavau ir didesnių šedevrų. Susipažinkite – tikrieji ir vieninteliai Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai Afrikos žemyne: 
Čia duoklė neseniai užgimusiam varškės judėjimui, ir kartu ketureilis, kurį jie išskaidė per du plakatus:

 

 
Kuris iš jų kanadietė Dorra, ir kuris jos sūnus Gibsonas?

 
Čia jau galėjau aš ir baigti, nuotraukas gavau (tiesa, vienos prašytos su Trispalvės spalvomis išdažytais veidais jie taip ir nepadarė, neva dažų negavo), bet knietėjo pažiūrėti, kada jie supras, jog yra mulkinami.

Iškart po nuotraukų parašau abiems – einu į Western Union, susilaukiu dar poros god_blessinimų. Dar po valandos parašau – buvau Western Union, ruošiausi pervesti 1000 eurų, ištraukiau parodyti gavėjo nuotraukas ir vėl koks sutapimas – Western Union darbuotoja pažino „Spiderman“ aktorių James Franco! Ir įtarusi, kad jis negali būti Nigerijoje, ir dar be pinigų, neleido pervesti pinigų. Su krūva klaustukų surašau šitą nesąmonę Dorrai – kaip čia gali būti, bet nepuolu kaltinti, kad čia jų apgavystė.

Nigeriečių, jau užuodžiančių krūvą pinigų ir dėl to pakilusių mažiausiai metrą į utopinę realybę, atsakymas užmušė:


Va čia tai fantazija! Milijonieriui aktoriui nusibodo šlovė, jis nebegalėjo susikaupti mokslams, ir mama jį išsiuntė į Afriką, prieš tai dar pakeitusi vardą į kitą (cancel’ino vardą, kaip ji rašo). Ir kaip tyčia man papuolė garbė finansuoti jo studijas!

Bandau toliau ieškoti nigeriečių fantazijos dugno – paklausiu, o kaip su dviem filmais, kurie, kaip nurodo IMDB, šiemet filmuojami kartu su jos sūnumi Lekan Gibson-James Franco? Grįžta rišlumu nepasižymintis rašinėlis apie tai, kad Gibsono mama nebenori, kad jis filmuotųsi, ir viskas čia yra paslaptis, ir aš viską turiu slėpti, ir dar kažkoks kliedesys.

Apsimetu, kad supratau viską, bet deja Western Union šįvakar užsidarė – ryt nueisiu pervesti pinigus. Ryt, beje, neva pagaliau turėčiau gauti tuos 320 eurų už Canoną, kuris jau po kelių dienų turėtų pasiekti Nigeriją. Už pinigus, kuriuos aš turėčiau gauti. Turėtų, turėčiau – komedija, paremta tariamuoju laiku 🙂

Vakare sumąstau dar vieną kozirį, kuris turėtų pagaliau pramušti nigeriečių fantazijos ribas – parašau Dorrai džiaugsmo kupiną laišką, kad (ir vėl koks sutapimas!) aš kaip tik turiu dvi savaites atostogų, todėl po 3 dienų galiu pats atskristi į Nigeriją, padaryti Gibsonui staigmeną ir atiduoti jam pinigus į rankas! Juk mes abu aktoriai, tiek bendrų temų turėtume, jis apie kiną, aš apie teatrą…

Nors ir kaip neįtikėtinai skambėtų, nigeriečiai net po šitos nesąmonės nesuprato, kad yra kvailinami, ir abu puolė rašyti laiškų – pinigų reikia ryt iki vidurdienio, kitaip bus per vėlu, išmes Gibsoną iš universiteto, žodžiu, aktoriaus milijonieriaus gyvenimas sužlugs.


Ir kai jau visai nusibodo šitam absurdo kare šaudyti iš tuščių šovinių, atsivariau patranką: Mieloji Dorra, nepatikėsi, bet lėktuvo bilietai buvo tokie nebrangūs, kad aš jau šįvakar nusipirkau ir ryt ryte 5:10 išskrendu iš Vilniaus, per Londoną atskrendu į Nigerijos sostinę Abują, ir iki vidurdienio atsirasiu į 300 tūkst. gyventojų turintį Akure miestą, kuriame gyvena Gibsonas. 1000 eurų vežuosi su savimi. Jo adresą turiu, nes siunčiau siuntinį, padarysiu didžiulę malonią staigmeną Gibsonui.

Po šito laiško nigeriečiai dingo. Bet, kaip paaiškėjo vėliau, tik pusdieniui.

Beje, tik šįryt supratau, kad šiandien yra kaip tik Dorros sugalvota Gibsono gimtadienio diena – rugpjūčio 12. Tinkama data visos šitos nesąmonės pabaigai, nebent jie dar atsilieps, kai negaus ilgai laukto fotoaparato. 1000 eurų vakar tikriausiai palaidojo.

16 diena

Gibsonas parašė! Apsimetęs, kad mamos emailas užlūžo, toliau prašo eiti į Western Union, ir neva nieko nežino apie mano siurprizą jam gimtadienio proga. Kadangi šiuo metu skrendu į Nigeriją, atsakyti jam negaliu – po geros valandos jis gaus mano laišką jau iš Nigerijos oro uosto 🙂
 
Naujausiais duomenimis, aš jau nusileidau Nigerijos sostinės oro uoste, ir kas žiauriausia – jie vis dar tiki manimi, iš paskutiniųjų bando priversti nueiti į Western Union prieš įsėdant į autobusą iš Nigerijos sostinės į Akure miestą. Keli Gibsono laiškai, patys kalbantys už save:
 


Paskutinis desperatiškas bandymas išgąsdinti ilga 8 valandų kelione autobusu – gal persigalvosiu ir nueisiu į Western Union pervesti pinigus iš vieno Nigerijos miesto į kitą:

Po to paprašiau jo telefono, jis davė, dejuodamas, kad nespėja sumokėti už mokslus ir tai jį liūdina. Gibsonas dar kartą bandė mane ištempti iš autobuso į banką, tęsdamas savo fantazijas apie tai, kad jį išmes iš mokslų:

 
Parašiau, kad sėdžiu autobuse, už 4 valandų būsiu pas jį, tegu laukia. Ir po to paskambinau! Praktiškai nieko nėjo suprasti, tikro „kanadiečio“ laužyta anglų kalba – pašnekėjom kelias minutes, ką supratau iš jo frazių: „Ar tikrai atvažiuoji??“, „Už 4 valandų būsi Akure??“, dar paklausė, kiek ten mūsų yra (nesupratau, lietuvių ar apskritai žmonių autobuse), pasakiau, kad atvažiuoju vienas, tada paprašė perduoti ragelį vairuotojui – sakau, nieko nesuprantu, rašyk emailą, ir baigiau pokalbį.
 
Kol kas kalbėjom, fone girdėjosi kažkokie šūviai, arba labai panašu į tai, po to garsi muzika – romantiška aplinka manęs laukia jų mieste..:)) Ilgokai viskas užsitęsė, savaitgalio tam neaukosiu, matyt teks būti pagrobtam Nigerijoje ir dingti 3 dienoms iš Dorros ir Gibsono eterio.
 
PASKUTINIS ATNAUJINIMAS – ISTORIJOS PABAIGA:
 
Taip ir padariau – absurdiškai istorijai bet kokie absurdiški tęsiniai tinka. Neva iš autobuso, judančio link Gibsono miesto Akure, parašau jam, kad du ginkluoti vyrai užgrobė autobusą ir veža kažkur. Ir kas blogiausia – jie vis dar tikėjo, pradėjo aiškinti, kad „should have told me before you came Africa Guys are very dangerous what have they done to you?„, vėliau jau Dorra rašė, kad svarbiausia saugok tai, ką turi su savim – juk vežiau jiems 1000 eurų!
 
Kai šitas susirašinėjimas jau pabodo, pagreitinau viską – parašiau, kad iš manęs pagrobė 1000 eurų, ir nebeturiu pinigų. Aišku, neapsidžiaugė jie tokiu mano „neatsargumu“, bet pažadėjo iškviesti policiją, jei sužinosiu, kurioje vietoje yra autobusas. Nežinau, rimtai jie čia ar ne, bet po to parašė, kad skambino į oro uostą, ir ten tarp šiandienos keleivių nebuvo mano pavardės. Cha, pagaliau pasitikėjimas manimi dingo!
 
Dar po poros valandų pasakiau, kad esu saugus (neegzistuojančioje) Lietuvos ambasadoje Nigerijoje. Prie viso to dar paprašiau jų paskolinti man 250 eurų grįžimui į Lietuvą – iš Dorros atėjo piktas atsakymas apie mano nesupratingumą, kad visus pinigus Gibsonas išleido studijų įmokai (pardavė laptoptą ir kitus daiktus).
 
Dar po valandos papildomai pridėjau gerą žinią – nusiunčiau nuorodą į lrytas.lt straipsnį apie šią istoriją ir džiaugsmingai pranešiau – mes laimėjome nuotraukų konkursą ir 1700 eurų!
 
Tada ir gavau paskutinus du mano naujųjų draugų iš Nigerijos laiškus – matyt, patys pasimetę tarp vis dar egzistuojančios mažos vilties gauti 1000 ar net daugiau eurų ir tarp didėjančių abejonių – ar aš tikrai atvykau pas juos į Nigeriją, jie lakoniškai brūkštelėjo:
 


Atsakau Gibsonui, kad ryt iš Nigerijos grįžtu į Lietuva ir jam galėsiu pervesti 500 eurų. Neva daugiau negaliu skirti iš prizo, nes buvau apiplėštas Nigerijoje. Paskutinis nigeriečių laiškas:

 
Greičiausiai jie tiesiog išsivertė lrytas.lt straipsnį su Google Translate ir suprato, kad nebus nei fotoaparato, nei 1000 eurų. Į kitus porą mano laiškų atsakymo negavau – tuomet perdaviau jiems linkėjimus nuo lietuvių tautos, ir pasakiau, kad nigeriečiai čia jau tapo žvaigždėmis, ir kad ateityje Lietuvoje surasti durnelių jiems turėtų būti ganėtinai sunku.
 
O kad jie ieškos, neabejoju – pagooglinus Lekan Gibson duotą adresą, radau žinučių vengrų, čekų ir rusų forumuose. Visur buvo įdėtas panašus laiškas, kaip ir mes gavome, ir klausimas, ar čia gali būti realus pirkėjas. Tik vietoj Dorros buvo jau kiti personažai, bet istorija ta pati. O Lekan Gibson vardas kartojasi – vadinasi, šitas asmuo tikras, kas būsit Nigerijos Akure mieste – aplankykit jį ir perduokit linkėjimus 🙂
 
Finito.
 
Beje, kadangi jau gavau kelis laiškus su klausimais, ar tikėti panašiais pasiūlymais iš panašių šalių (Nigerija, Senegalas, Gana ir tt.), galiu tik visiems pasiūlyti niekada nieko neparduoti Afrikos valstybėms, nes 99,99 proc. tai turėtų būti scammerių bandymai.
 
Ir dar, specialus disclaimeris tiems keliems zyzliams, kuria čia komentaruose arba kitur (FB, Delfi, Lryte) jau spėjo įžvelgti rasizmą, rasinės neapykantos kurstymą ar per žiaurų pasityčiojimą: nustokit kišti savo politkorektiškumą, kur jam visai ne vieta, švelniausiai, kaip galėjau plakate išvadinti šituos sukčius (!), yra žodis „lochučiai“, jei kažkam nepatinka – gausit susitaikyti su tuo. Nes Lietuvoje ir taip jau kartais per daug politkorektiškumo – Austrija mums tėškė per kairį žandą, atsirado balsų, siūlančių atsukti dešinįjį, ir jokiu būdu nedaryti jokių garsių pareiškimų. Ispanų futbolininkai mus beveik pingvinais išvadino, tai kilo visuotinė isterija, nukreipta į mus pačius, net nebandant pamąstyti, ar tai normalu, ir visi puolė bučiuoti ispanams kojas. Nes jie juk ISPANAI, nes austrai juk pažengusi ES valstybė, nes nigeriečiai juk vargšai, ir dėl to reikia gražiai toleruoti jų kriminalinę veiklą. Jūs kaip norit, aš turiu savo poziciją šito nepagrįsto, perdėto ir bailaus politkorektiškumo atžvilgiu. O tie, kas čia rasizmą įžvelgia man tokie pat juokingi, kaip ir Dorra su Gibsonu 🙂 Jei kam čia atrodo pasityčiojimas – pažiūrėkit nuotraukas, kur tikrai pasityčiota, o ne pajuokauta.

Ir apskritai – humoro jausmas dar niekam nepakenkė, bet jo trūkumas – galėjo.
 
PS: šitokios teigiamos psichozės dėl šitos istorijos nesitikėjau – wow 🙂
 
Apie šitą istoriją parašė: Delfi čia ir lrytas čia. Ir daug kitų, visų čia nesudėsiu.

PPS: ir dar vienas įdomus sutapimas – Canoną pardavinėjom 3 savaites, o nupirko jį Lietuvoje tą pačią dieną, kai gavau nuotraukas iš nigeriečių 🙂
 
—–
Iš panašių įrašų ta pačia tema:
Ir dar palyginimui su nigerijos sukčiais:
Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

91 Comments

 • ashtroka

  Nereali istorija – pasidalinau, kur galėjau 😀
  Made my day!

  2011 08 12 at 05:46
 • Kramtoshke

  puikiai! :))

  2011 08 12 at 06:30
 • Finlandija

  Oi šaunuolis!!! Aš vis po pusę milijono laimiu. Per pusę metų kokius tris kartus. Gal reikėtų užsiimti ir man pažaisti su jais 🙂

  2011 08 12 at 06:55
 • bzhyk

  super :))

  2011 08 12 at 07:18
 • Mindaugas

  Na bet ir netingėjimas užsiimti su jais 🙂
  Pagarba už kantrybę ir išmonę.

  2011 08 12 at 07:19
 • pbg

  laukiam tęsinio 🙂

  2011 08 12 at 07:40
 • varpininkas

  Tobula 🙂

  2011 08 12 at 07:51
 • Anonimiškas

  Verkiu 😀

  2011 08 12 at 08:26
 • Anonimiškas

  Nerealiai!! Praskaidrinai nuotaiką penktadieniui labai labai!!! Super!

  2011 08 12 at 08:34
 • Dovilė

  Super 🙂 Na, ir pramogą pasidarei 🙂

  2011 08 12 at 08:41
 • Anonimiškas

  😀 nu be komentaru…Tikiuosi issiuntei fotkes i fanu konkursa?:) as siulau visgi pasveikinti Leikana su gimtadieniu (vaiaks sedi namie ir tikisi)ir nusiust jam laiska is to pacio scotiabank kad jam buvo pervesta 1000 euru gimtadienio proga:)lol

  2011 08 12 at 08:42
 • Exciter

  What can I say – linksmiausias perskaitytas įrašas per visą vasarą 😀

  2011 08 12 at 08:47
 • Anonimiškas

  Siūlau įsidėti į šitą post"ą kokią nors reklamą: ateinančiomis dienomis bus daug skaitytojų! 🙂

  2011 08 12 at 08:57
 • pa_radize

  Bet tai ir kantrybė pas tave, jau nebekalbu apie fantaziją 😀 Krizenau visą laiką, kol skaičiau :)))
  Lauksim tęsinio su istorijom iš kelionės po Nigeriją 😀

  2011 08 12 at 08:58
 • Anonimiškas

  ot neprotingi nigeriečiai. Galėjo iš tikrųjų pervesti tuos 320 euro, kad gautų "1000" eurų:D

  2011 08 12 at 09:09
 • Vilmis

  kaip suprantu reikia laukti pratęsimo iš kelionės į Nigeriją 😀

  2011 08 12 at 09:12
 • shiny

  bwahahaha ((: na ir vaizduote, tiek tavo tiek negerieciu puseje… primine senai skaityta istorija irgi su panasiu isdurinejimu ir kvailom nigerieciu nuotraukom, kur liepe ant krutines raudonai kazkokia nesamone nusipiest ((:
  bet kai pagalvoji, tai baisu kad net per lietuviskus forumus eina ir iesko auku…

  2011 08 12 at 09:15
 • crazyvoveriukas

  This made my day :))

  2011 08 12 at 09:25
 • Rožinis Telefonas

  SUPER!

  2011 08 12 at 09:30
 • Anonimiškas

  super istorija

  2011 08 12 at 09:36
 • Anonimiškas

  Šiaip šaunus bajeris, + už kantrybę, tačiau kiek nereikalingi buvo žodis "locheliai" nuotraukose, bei bendras niekinantis tonas, prasilenkei su subtilumu čia. Kažkodėl priminei ši personažą: http://www.biteplius.lt/lt/2content.diary_view_other/1603072.68092-=%281960483768

  2011 08 12 at 09:44
 • Originalas

  1. Nusikalstamos veiklos slėpimas.
  2. Dokumentų padirbinėjimas.
  3. Bandymas apgauti.
  4. Tyčiojamasis iš negrų ir jų intelekto..

  Viskas dokumentuota pačio, belieka persiųsti Lietuvos policijai. :))

  2011 08 12 at 10:00
 • Anonimiškas

  Geras juokas ir linksmai realizuotas! Bet be "lochuciai" nuotraukose būtų dar geriau atrodę. Sutinku su anksčiau komentavusiu dėl žeminančio tono – jis nėra būtinas, kad išsilavinęs žmogus suprastų, kas yra kas. Ir kitų žmonių žeminti nebūtina – užtenka linksmai pasijuokti ar subtiliai patraukti per dantį.

  2011 08 12 at 10:11
 • karolis

  Politkorektiškumo, kur reikia ir kur nereikia fanams – nustokit kišti tą politkorektiškumą visur, kur tik galit, ne visur jis tinka, o kadangi blogas mūsų – mes ir sprendžiam, kokius žodžius naudoti. Sorry 🙂
  Ir dar Originalui – paranoja pagydoma 🙂

  2011 08 12 at 10:51
 • Anonimiškas

  >Karolis, čia ne politkorektiškumas (kažkodėl man Poligrafu Poligrafovičiumi Šarikovu šis žodis kvepia), čia elementarus saiko ir jumoro jausmas.

  2011 08 12 at 10:59
 • Anonimiškas

  1. Nusikalstamos veiklos slėpimas.
  2. Dokumentų padirbinėjimas.
  3. Bandymas apgauti.
  4. Tyčiojamasis iš negrų ir jų intelekto..

  Viskas dokumentuota pačio, belieka persiųsti Lietuvos policijai. :))

  JEIGU JAU TAIP KABINETIS. TAI NE NEGRAI, O JUODAODZIAI.atsipalaiduokit truputi. o jie ale musu nediskriminuoja, ir nesitycioja noredami pasipelnyti? kaip jie taip ir mes. ir neieskokit uzpakalyje viniu…

  2011 08 12 at 11:14
 • karolis

  Humoro jausmas, kaip skonis – sorry, jei kažkieno nesutampa su maniškiu, dėl to nei aš keisiu savąjį, nei jūs 🙂

  2011 08 12 at 11:15
 • Anonimiškas

  >Karolis, šiaip tai skonis yra lavinamas, tad su tokiais argumentais gal vaikų darželyje, arba "Duokim garo" laidoje ir galite operuoti 😉

  2011 08 12 at 11:18
 • Anonimiškas

  Tie juodaodžiai bent išgalvotą banką sukūrė, o lietuvis pasinaudojo realiu Lietuvos paštu. Čia juk dokumentų klastojimas.
  "Lochučiai" yra viešas asmenų įžeidinėjimas.
  Šis straipsnio autorius yra apgailėtinas.

  2011 08 12 at 11:30
 • Anonimiškas

  Tolerastai ir čia rado progą pratrysti. Patologija visiška.

  2011 08 12 at 11:32
 • Anonimiškas

  Dabar turėtumėte tipiškai lietuviškai susipjauti ir apskųsti aukštesnėms instancijoms vieni kitus visomis aukščiau išvardintomis nuodėmėmis.

  Rašinys šaunaus, daugiau iš Lietuvos tokio entuziazmo ir, ko gero, Lietuva būtų įtraukta į "nederlingas žemes" panašiems sukčiams.

  2011 08 12 at 11:33
 • Anonimiškas

  "Tolerastai ir čia rado progą pratrysti. Patologija visiška."

  Daugiau negu tikslu

  2011 08 12 at 11:34
 • Anonimiškas

  geras bajeris, bet štai jau chebra išsiaiškino, kad gali tekti turėti reikalų su teisėsauga, jeigu jie rimtai į tai pažiūrės. Yra tokie BK 300 ir 301 str. dėl dokumento padirbinėjimo. Nu, tikėsimės, kad nesikabinės dėl tokio menkniekio, tuo labiau, kad tai juokais. Bet paštininkai juk gali humoro nesuprast

  2011 08 12 at 11:35
 • viz3

  :))
  O 419eater.com parašėt?
  Šiaip tas žodis "lochučiai" šiek tiek gadina šventę, bet varškė yra viskas.:)

  2011 08 12 at 11:40
 • karolis

  Tuoj komentarus po šiuo įrašu skaitysiu dar smagiau, nei Dorros ir Gibsono laiškus 🙂 Gal nustokit, tolerastai, paranojikai ir visi šventieji, geriau žodžius paverskit darbais ir pirmyn į policiją dėl visų 4 jūsų išvardintų punktų.
  Mieliau gaišiu laiką ant naivių nigeriečių sukčių nei zyzlių komentarų. Dabar jau galite įsižeisti.

  2011 08 12 at 11:42
 • Anonimiškas

  apie tave M-1 kalba 🙂

  2011 08 12 at 11:43
 • Originalas

  Pamiršau:
  5. Apsimetinėjimas kitu asmeniu. 😀

  Juokauju, niekas nepranešė policijai. Nors realiai, tai tų negrų turbūt, kad niekas nepagaus džiunglėse. Beje, negras yra lietuviškas žodis nuo seno ir nieko neįžeidžiantis. Grįžtant prie temos, civilizuotoje valstybėje pažeidus tiek įstatymų, nesvarbu tavo tikslai apvogti kažką ar tik papokštauti, bet teisiškai atrodys vienodai.

  Kaip nesvarbu, kad kaimynas daro nusikalstamą veiklą, nes policijai nepapasakosi, kad "Petras vagia, tai ir aš bandžiau vogti".. 😀

  2011 08 12 at 12:08
 • Anonimiškas

  puikus traipsnis, sveikintina iniciatyva. viskas pateikta sumaniai ir skoningai. O man būtent patiko lochučiai ir jokios diskriminacijos tame neįžvelgiu. Dargi mažybinė forma sumažina vulgarumą. O dėl rasizmo tai ir Nigerijos pavadinimą tikriausiai reikėtų keisti į Juodija ar Juodaodija:D

  2011 08 12 at 12:10
 • Jurkis

  Geras komentaras apie politkorektiškumą/tolerastiją rusiškai – http://dolboeb.livejournal.com/2158412.html.

  2011 08 12 at 12:12
 • OOOO

  Sveikintinas poelgis issidergt is lochuciu 😀

  Anonimiškas rašė…

  "Tie juodaodžiai bent išgalvotą banką sukūrė, o lietuvis pasinaudojo realiu Lietuvos paštu. Čia juk dokumentų klastojimas.
  "Lochučiai" yra viešas asmenų įžeidinėjimas."
  Tu esi apgailetinas besmegenis 🙂 Jeigu tie shudaspalviai patys bando prasimanyt pinigus nedorai, kodel mes turime juos toleruot? Gal pats tokia veika uzsiemi, kad prijauti? 😀

  2011 08 12 at 12:22
 • Anonimiškas

  Žmogau, tai buvo pats geriausias straipsnis, kokį tik teko skaityti šią vasarą, pagarba už kantrybę. Šiaip straipsnis puikiai pateiktas ir labai šaunus. Beto ačiū didelę juoko dozę. 🙂

  2011 08 12 at 12:27
 • Calaquendi

  Vienas geriausių pastaruoju metu skaitytų straipsnių 😀

  2011 08 12 at 12:58
 • Anonimiškas

  labai gerai padarei apmulkindamas juos pacius, nes jie kazkada ir mane buvo isdure. nigerija – sukciu krastas ir taskas. ir ner cia ko ju gailetis.

  2011 08 12 at 12:59
 • Anonimiškas

  Nu tai skambink per koki proxy telefona ir bandyk tartis susitikt. 🙂

  2011 08 12 at 13:02
 • Anonimiškas

  Nerealus tu!!! o žodis ''lochučiai'' tikrai per švelnus jiems.. kiek tokie sukčiai iš tikrūjų, apgauna žmonių ir jei nors vienas iš čia juos ginančių patektų į jų pinkles įdomu ką tada jie pasakytų, kaip juos užtartu..

  Šaunuolis Tu, išradingumas vertas 10 balų! ir,beje, labai įtraukiančiai rašai ;)))) ačiū už pasidalinimą ;))))

  2011 08 12 at 13:08
 • Žiupsnelisdruskos

  Oi negaliu :DDD Didziam bendradarbiu itarimui, kad veikiu kazka 'ne ta' (aha) kvatojausi balsu is fanu nuotrauku! Fantastika!!

  2011 08 12 at 13:10
 • Anonimiškas

  Nu jau, buduliai, kur jūs čia tolerastiją įžvelgiate? 🙂 Sakom tik kad galima viską buvo ir padoriau atlikti, o tai dabar kiek mėšlu iš paties panagių atsiduoda ir tiek…

  2011 08 12 at 13:49
 • Anonimiškas

  Labai teisingai!! Jeigu zmones, kad ir neturtingi, bando kitus apgaudineti, kodel juos reikia toleruoti?? Lochuciai tikrai dar per svelnus apibudinimas jiems :)))))

  2011 08 12 at 13:52
 • Anonimiškas

  Šaunuolis, taip ir reikia su tokiais išgamom:)

  2011 08 12 at 14:11
 • Anonimiškas

  Nusiusk jiems laiskakad jie laimejo konkursa, kad jie dabar Lietuvoje izimybes ir prezidentas kviecia juos i Lietuva kad itekti apdovanojimus ir numesk jiems linkus i straipsnius kur apie juos raso 🙂
  Siaip gera istorija 🙂

  2011 08 12 at 14:59
 • Pipedija

  Tu nusiųsk tiems negeriečiams nuorodą į straipsnį lietrytyje ir parašyk, kad jie laimėjo tą konkursą 🙂
  dar pasismaginimo gausi..

  2011 08 12 at 15:16
 • Anonimiškas

  Kai kuriems "lochams"- komentatoriams.. Kur jus izvelgiate prasizengima teisesaugai, jei pilietis savo iniciatyva/ ne policijos strukturos/ aiskina tautai apie aferistus, kuriu pilna tiek Lietuvoje tiek Nigerijoje?? Policija tiesiog turetu padekoti uz aferistu tinklo isaiskinima! Aciu autoriui- duok Dieve , kad spaudoje butu ir daugiau tokiu straipsniu!- Tiesiog profesionalaus zurnalisto tirimas!!

  2011 08 12 at 15:52
 • Anonimiškas

  gal galit paskelbt email'a? nes man tokie panasus dalykai prasidejo ir as nenoriu siust parduodamo daikto….

  2011 08 12 at 16:18
 • karolis

  Galit rašyti i 100dienu@gmail.com

  2011 08 12 at 16:30
 • Kostas

  Pagarba, labai smagus nuotykis ir straipsnis! Turit naują blogo skaitytoją 🙂

  2011 08 12 at 16:51
 • Anonimiškas

  Geras 😀

  2011 08 12 at 17:31
 • Ellie

  Gerai skaitėsi!!!! Tikiuosi sugaišto laiko negaila, bet tegu patys pasijaučia koks jausmas būti apgautiems. Turbūt į kelnias pridėjo, kai sužinojo, kad atvyksti :)) O dėl tų, kurie čia peikia… "vargšai neturtingų šalių gyventojai??" O lietuviai ne vargšai? Lygiai tokie patys vargšai. Šitie sukčiai ir naudojasi žmonių gerumų. Nėra ko jų gailėtis. Yra būdų kaip užsidirbti duoną net ir Nigerijoje.

  2011 08 12 at 20:08
 • nokis

  Saunuolis Karoli! Gal reiktu paviesinti ju emailus , tai visi galetume susirasineti su Dora ir Gibsonu:) O jei rimtai, tai jie ten sunkiai gyvena, gal reikia koki fonda sukurt pagalbos. Galu gale jie musu rinktine palaiko:)

  2011 08 12 at 20:14
 • Anonimiškas

  Nuotaika, išmonė, iškalba – susirišo.
  10 balų, pradedu sekt blogą!

  2011 08 12 at 20:18
 • Anonimiškas

  Na bet rašysena ant plakato (ypač ant to su žodžiu rinktine) grynai kaip tavo, Karoli:DDDDDDDDDDDDDDDDD Ir kaip nigeriečiai mokėjo taisyklingai suskiemenuoti žodį "lochuciai"? :DDDDDDDDDDDDDD

  2011 08 12 at 20:34
 • Anonimiškas

  super super super, raminkites pilieciai is Paranojarsko ir kitu never never land, zmogus padirbejo is peties ir maziausiai keliems tukst zmoniu praskaidrino nuotaika ir ishriso sukciu-lochuchiu tinkla ! gera rashliava !

  2011 08 12 at 20:45
 • Bergas

  Ir as turiu istorija papasakoti apie Nigerijos sukcius…
  Tai buvo beveik pries tris metus. Gyvenau (ir lig siol gyvenu) Cikagoje. Tuo metu ieskojau darbo, ir – savaime aisku – visu pirma, – internetu. Yra toks neblogas puslapis-craigslist.com , kur gali susirasti bet ka, pradedant nuo norimo pirkinio, buto, darbo, baigiant – zmona.
  Tuo metu ieskojau darbo. Radau nebloga pasiulyma. Salygos – geros, viskas – ok. Tik darbdavys siuo metu – Londone. Zodziu, gavau email'a, kad esu atrinktas tarp keleto kandidatu, o po savaiteles man pranese, kad laimejau konkursa. Na kagi – nuostabu! Apsidziaugiau. Neuzilgo gavau zinute, kad darbdavys tuoj sugris is Londono, bet pries tai atsius man ceki $3600. As tureciau pasiimti pirmos savaites uzdarbi i prieki ($800), ir likusius persiusti kelioniu agenturai i Londona uz jo grizimo islaidas. Na, pagalvo0jau, – taip jau nebuna, kad pinigus i prieki nepazistamiems dalintu.
  Pagooglinau.
  Viskas aisku.
  Kaip tik tuo metu vienas pazistamas taksistas, ukrainietis, ruosesi keliaut namo. Stai jam ir pasiuliau savo "biznio" plana…
  "Londono Biznieriui" parasiau, kad rysium su tuo, kad ilga laika esu be darbo (ir as jo ieskau), mano banko saskaita – minusine, todel as negaliu cekio isgryninti neprarades pinigu. Paklausiau, ar negaleciau pasinaudot draugo saskaita. Suprantama, problemu nebuvo. O toliau – viskas kaip knygoje: po keleto dienu gavome pastu ceki nuorodytai sumai (turiu pazymeti, kad vokas nebuvo antspauduotas – matyt "Nigerijos Mafija" turi platu tinkla visur, net ir Cikagoje), biciulis padejo ji saskaiton, ir kitos dienos pavakare as jau skaiciavau savo "uzdarbi" – $1800.
  Ta pati vakara Zenia jau gurksnojo "stoli" aerofloto globoje, o as, nors kazkur giliai dusioje ir jauciausi kaltas, bet dziaugiausi mazyte kompensacija uz moraline skriauda (darbo labai ilgai ieskojau, man tai buvo labai labai svarbu, ir gaves pranesima apie idarbinima, – dejau i ji tai viltis). Galu gale, tai buvo ir savotiskas pergales dziaugsmas pries "kraugerius" bankus.
  Kas nukentejo?
  Ogi niekas. "Londono Biznierius" prarado "lieva" ceki, ir bankas kelis tukstancius, bet niekas asmeniskai nuo to – ne. Aisku, buvo dar ir dziaugsmas padurti sukcius…

  2011 08 13 at 06:59
 • audra

  Gera jumoro dozė. Labai patiko, šaunuolis,kažkaip paskutiniu metu juokiuosi iki ašarų:). Pati namuose prisidariau irgi atatinkamų bajerių, gavosi kaip anekdotai. Ir dukra atsiuntė šitą istoriją super, ypač "Lochučių" nuotraukos:)

  2011 08 13 at 11:53
 • Anonimiškas

  Istorija labai idomi ir puikiai aprasyta, kaip supratau dabar esi pagrobtas XD. Siulau pasakyti kad 1000 euru pavoge pagrobejai ir paprasyt kad padetu gryzti i lietuva nes likai visiskai be pinigu todel negali nusipirkti bilieto 😉

  2011 08 13 at 14:06
 • Anonimiškas

  na mes irgi per craigslista vos nesam nukenteje. bet ten buvo skelbimas del namo nuomos. atseit as dabar atostogauju, jus persiuskit pinigus, o rakta nuo namo as jums pastu atsiusiu :)))))) kas gali patiket tokia nesamone! bet yra zmoniu, kurie pakimba ant ju kabliuko.
  visgi saunuoliai tie, kas juos pamoke! as nesuprantu, kaip dar gali kazkas komentuot, kad asmens izeidimas ir dokumentu padirbinejimas ir t.t. zinot kiek jie zmoniu apgauna?? bent viena karta jie buvo pamokyti! as labai dziAugiuosi uz tai! ir uz lietuvaiciu isradinguma!;)

  2011 08 13 at 20:08
 • Anonimiškas

  Saunuolis ! …. ir is kur vaikinui tiek kantrybes ??!!!

  2011 08 14 at 04:30
 • Anonimiškas

  Labai žema nusileisti iki tų žmonių lygio. Na, bent jau pasilinksmino žmogus ir lietuviai taip jau džiaugias šiuo pokštu;)

  2011 08 15 at 17:46
 • karolis

  Žinoma, aukščiau būtų buvę pasiduoti apkvailinimams arba leisti tuo metu kvailinti kitus (pagooglinkit "Lekan Gibson").

  2011 08 15 at 18:06
 • Narimantas

  Geriausia paskutinė pastraipa.

  2011 08 15 at 18:26
 • Anonimiškas

  Autoriau, prasau tik nekreipk demesio i tuos kurie gina siuos nigerijos aferistus, as pats kai tik idedu skelbima su laptopu ar pan, tuoj pat gaunu kelis laiskus apie tai, kad reik nusiusti sunui kuris studijuoja nigerijoje. Visada stengiuos juos paerzint, kad tipo uzkibau ant kabliuko ir tt.

  2011 08 16 at 10:09
 • Anonimiškas

  Istoriją skaityti tikrai įdomu, bet apsidraudimas apie "rasinės neapykantos pastebėtojus" labai ne vietoj ir labai neskoningas. Istoriją taip pat pat įdomu skaityti nepaisant, kaip neskaniai susižiūrėjo kartą "Labame ryte", kai šis bičiukas pasakojo apie keliones ir buvo visiškai užtildęs vargšę savo merginą, kuriai vos atsirasdavo sekundė įsiterpti :))

  2011 08 17 at 13:15
 • karolis

  lol, o tas anonimas "bičiukas" ryškiai ne iš mūsų pažįstamų, jei tik tiek apie mus žino 🙂

  2011 08 17 at 13:16
 • Anonimiškas

  Vienas juokingiausiu pasakojimu, ka esu skaites internete :)))))))))))))

  2011 08 17 at 14:06
 • www.balanda.lt

  Super! Labai patiko istorija! Viskas taip neįtikėtinai juokinga 🙂

  2011 08 18 at 14:55
 • onealfa

  Super. Labai patiko

  2011 08 18 at 18:03
 • Anonimiškas

  Grybienius Musmirietis nukautavo 😀

  2011 08 19 at 12:15
 • angel

  liuks!

  2011 08 20 at 11:06
 • Anonimiškas

  Nerealus reikalas, super 🙂 Autoriui 10+ už išmonę 🙂

  2011 08 20 at 12:32
 • Saulius

  Haha,įspūdinga istorija:) Ji dar įspūdingesnė, kai pagalvoju, kad viskas įvyko visiems sėdint namie prie kompų:)) Niekas niekur nenuėjo, nepervedė, nevažiavo, visi tik padirbinėjo:)) Nieko sau "global world":) O tie, kurie apie rasizmus kalba tai tegu nusibaudžia – dažniausiai apie tai kalba žmonės, kurie ne tik rasizmo nėra matę, bet ir nė vieno kitos rasės žmogaus asmeniškai nepažįsta:)>

  2011 08 21 at 13:26
 • Good job!

  pavaryta gerai :)))) Fantastiskai linksmas nuotykis…

  2011 08 22 at 01:23
 • Prajuokino

  respect… šaunuolis. gražiai čia. sakyčiau labai korektiškai. o fantazijos, žiūriu, netrūksta ir lietuvaičiams (gerąja prasme). 🙂
  man kažkaip įstrigo "Lietuvos pašto" darbuotijas Grybienius Musmirietis. :))))

  2011 08 22 at 08:12
 • Anonimiškas

  Kai kurie komentatoriai prilygsta tiems Negrams 😀 pradejo grasint istatymais, pazeidimais ir sankcijomis 😀 prisijuokiau is abieju pusiu.. Bet vistiek noretusi duot i snuki tam, kuris sios istorijos autoriu pavadino apgailetinu 😀 nekenciu tokiu besieliu padaru kurie patys nieko nesugeba tik pasmerkt kitus.. O del tu "lochuciai" tai tikrai autorius asilas.. Nes as jo vietoje buciau sugalvojas kazka tikrai juodo ir zeminancio, daug labiau nei jo pateiktas pvz 🙂 o kalbant apie visa istorija tai truksta zodziu apibudint kaip mane suzavejo ismanumas, kantrybe ir humoro jausmas. Myliu tokius zmones :Dgrasint istatymais, pazeidimais ir sankcijomis 😀 prisijuokiau is abieju pusiu.. Bet vistiek noretusi duot i snuki tam, kuris sios istorijos autoriu pavadino apgailetinu 😀 nekenciu tokiu besieliu padaru kurie patys nieko nesugeba tik pasmerkt kitus.. O del tu "lochuciai" tai tikrai autorius asilas.. Nes as jo vietoje buciau sugalvojas kazka tikrai juodo ir zeminancio, daug labiau nei jo pateiktas pvz 🙂 o kalbant apie visa istorija tai truksta zodziu apibudint kaip mane suzavejo ismanumas, kantrybe ir humoro jausmas. Myliu tokius zmones 😀

  2011 09 15 at 07:56
 • Anonimiškas

  bliamba, jei susidursiu su kokiais ,,potencialiais'' pirkejais, butinai perleisiu tau sandori ;D ir visus gautus is ju pinigus uz pirkini :DDDDD

  2011 10 29 at 21:13
 • Martynas

  Norėčiau puslapio savininkui tik pasakyt, kad dalis nuotraukų šiame įraše nebeveik. Reiktų įkelt iš naujo.

  2011 11 19 at 18:18
 • karolis

  Tai kad visos veikia – gal tik laikinai kažkurių neužkrovė, bet perkrovus puslapį turėtų rodyti visas.

  2011 11 20 at 20:42
 • Anonimiškas

  labai tau dekoju uz sia tema….man snd visa diena rasineja del siuntimo i nigerija ir is banko,nes atseit jau man yra padare pinigu pervedima uz xbox,kuri kovo pradzioje jie norejo pirkt,ir as jiems nusiunciau sawo banko saskaita,jie sake,kad jau pinigus issiunte.as turiu jiems nusiust xboxa,nes jie jau pasake kad eis i FTB ir panasiai,ziauriai esu pasimetes…..ar gali cia but bent dalele tiesos?

  2012 03 25 at 18:26
 • karolis

  Negali, netikėk, skiedžia ir tiek, jei šalis Nigerija. Siuntą visada galima išsiųsti tik gavus pinigus, netikėk jų gąsdinimais, 100 proc. sukčiai 🙂

  2012 03 25 at 18:29
 • Anonimiškas

  Aciu tau karoli…:)

  2012 03 25 at 21:46
 • Anonimiškas

  Didžiosios rašybos ratukas

  Dr.Sambola Mėgstu būti ant jūsų atsiliepimą puslapyje skleisti savo laimę. Jūsų sunkaus darbo ir pastangų yra labai vertinama, ypač nuo manęs. Mano mergina draugas grįžo namo. Mes vėl kartu. Aš įlaipinami ją iki iš stoties šiandien. Aš ne matė ją per 6 metus. Aš veltui tiek daug laiko su kitais rašybos ratukai ir turėjo likti su jumis iš pradžių. Jūs esate tikrai talentingas rašybos ratukas, ir aš tiesiog norėjau laiko parodyti, kaip jūs ir papasakoti pasauliui, kaip dėkingas esu "dėka Dr.Sambola išties galingas rašybos ratukas kada nors patyrė gyvenime. Siunčiamos taiForumas atveju yra kas nors, kas turi panašią problemą ir vis dar ieško išeities.

  Rūpintis ŽIV / pagalba ar su juo susijusios ligos

  (1) Jei norite, kad jūsų ex atgal.

  (2) reikia skyrybų jūsų santykius

  (3) Jūs norite būti skatinamas į savo biurą.

  (4) Jūs norite moterims & amp; vyrai paleisti po tavęs.

  (5) Jei norite vaiką.

  (6) Jūs norite būti turtingas.

  (7) Jūs norite susieti savo vyrą & amp; žmona bus tavo amžinai.

  (8) Jei jums reikia finansinės pagalbos.

  (9) Žolelių priežiūros

  (10) jei bet nori Domina populiarus muzikos

  (11) jei bet nori Domina populiarus futbolo klubo

  12 jums santuoka su jūsų pasirinkta meilužis su juo susisiekti, jei reikia jo pagalbos. Susisiekite su jam šiandien: drsambolatemple11@outlook.com

  2015 02 07 at 13:55
 • Aurelija

  Grybienius Musmirietis tiesiog nužudė! 😀 Aš irgi mėgstu pasusirašinėti su advokatais iš Nigerijos, labai jau nuostabūs sertifikatai pas juos būna!

  2015 02 10 at 13:47

Comments are closed here.