Tailandan.lt – žemėlapis, kuris padės peržiemoti Tailande
Nuo spalio pradžios gyvename Tailande – su šeima išvykome peržiemoti, grįšime kitai vasarai, kai Lietuvoje sniego nebebus ir kailinių nebereikės. Gyvenimui čia pasirinkome draugų išbandytą Ao Nang miestelį Krabi regione, pietiniame Tailande. Atvykus čia buvo daug klausimų – nuo kasdienės buities, kur ką pirkti, iki įdomesnių objektų – kaip juos rasti? Su žemėlapių konkretumais čia dar didesnė problema nei Lietuvoje – įdomių objektų daug, tačiau jei nori juos pasiekti savarankiškai su motoroleriu ar automobiliu, o ne su kelionių agentūros pagalba, atsiranda sunkumų juos rasti. Daug visokių urvų, kurių tikslių vietų iki šiol nežinau – pildysiu eigoje.
Todėl nuo pat pirmos dienos Tailande žinojau, kad patirtį, sukauptą kuriant Lietuvon.lt, panaudosiu ir čia, tik mažesniu masteliu – taip gimė TAILANDAN.lt žemėlapis. Savotiškas sportinės formos palaikymas, kol rimčiau grįšiu prie Lietuvon.lt reikalų. 🙂 Aš pats Tailandan.lt draftine versija naudojuosi jau praktiškai nuo pirmų dienų atvykus į Tailandą, tik nenorėjau viešinti, kol pats neaplankiau didžiosios dalies objektų, ir neprikaupiau jų į žemėlapį bent 100. Dabar jų yra 99 – imkit ir naudokit. Aprašymai visokie – nuo trumpų mano iki ilgesnių angliškų, kopijuotų iš skirtingų šaltinių.
Šiuo metu Ao Nange žiemoja bent 7 lietuvių šeimos, kitų metų pradžioje trumpesniam ar ilgesniam laikotarpiui atvyksta dar kelios, be to, čia visada daug lietuvių turistų, kurie atostogauja po savaitę ar dvi. Todėl neabejoju, kad žemėlapis pravers ir žiemotojams (jiems labiausiai), ir turistams.
Žemėlapio principas visiškai paprastas, kaip ir Lietuvon.lt – kas bandė pastarąjį, žinos, kaip naudotis per mobilų ir Tailandan.lt. Visus objektus suskirsčiau į keletą kategorijų, kurios, aišku, skiriasi nuo lietuviško žemėlapio – ir dėl gamtos skirtumų, ir dėl buities dalykų: Tailandan.lt įtraukta nemažai buitiškai naudingų vietų, padėsiančių čia peržiemoti.
Kol kas patarimus ir įspūdžius kaupiu viename FB nuotraukų albume (čia), bet ateityje gal parašysiu ir atskirą tekstą iš savo patirties, kuris padėtų panašių peržiemojimo Tailande planų (svajonių?) turintiems. O kol kas, jei pažįstate žmonių, turinčių tokių planų – persiųskite jiems šią nuorodą, padės. 🙂
Tiesa, jei kas nežinote, kaip naudotis Tailandan.lt, mini instrukcija:
Pirmiausiai telefone prisijunkite prie savo Google accounto, ir telefono naršyklėje atsidarykite www.tailandan.lt – turėtų iškart atidarinėti Google Maps programėlę, bet jei ne, atsiras toks vaizdas – spauskite raudonai pažymėta kvadratą:
Ir tuomet turėtų atsidaryti Google Maps programėlė su žemėlapiu:
Įjungti arba išjungti žemėlapį Google Maps programėlėje paprasta – tereikia uždėti arba nuimti Tailandan.lt sluoksnį prie „My Places“:
Gerų atradimų Tailande!
Jei turėsite klausimų ar papildymų Tailandan.lt žemėlapiui, rašykite el. paštu varom@lietuvon.lt arba FB žinute man. Būsite Ao Nange – galime susitikti. 🙂
O netrukus aktyviau grįšiu prie Lietuvon.lt ir turėsiu šiokių tokių naujienų – stay tuned.
—
15min.lt apie Tailandan.lt: http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/lietuvon-lt-autorius-karolis-zukauskas-sukure-nauja-zemelapi-tailandan-lt-638-726778
Gerbiamas Karoli, mano svajonė gyventi Tailande, bet ar įmanoma uždirbti Tailande vietoje? Ar galima išsiversti tik freelance dirbant programuotoju internetu?
Aš manau, kad geriau dirbti internetu, tarkim, Europai, nei turėti vietinį darbą Tailande, nes sumos tikrai bus skirtingos – pragyvenimo lygis čia tikrai žemesnis. Jei tik išgyventi, galima rasti darbų turizmo sektoriuje, bet nežinau, nei kokios ten algos, nei kaip dėl legalaus įsidarbinimo.
Ar tiesa, kad Tailande galima pragyventi už 50$, kiek kainuotų paprasta gyvenama vieta 2 asmenims nuomojantis ilgesniam laikotarpiui?
Nemanau, kad įmanoma, nebent visiškai asketiškai ir badaujant. Rasti pigių bungalų nuomai galima, bet tai pridėkit dar maistą, transportą ir t.t., 50 dolerių yra utopinė suma.
Pastaruoju metu Tailandas turbūt tik lietuviais gyvena – taip visi ten keliauja, visi bando pabėgti nuo lietuviškos žiemos… Ir matosi kodėl iš jūsų straipsnio! Kaip manot, ar kelionės su agentūromis yra vertingos? Ar kokio Novaturo kelionė gali prilygti pačių susiorganizuotai? Ir apskritai, ar lengva organizuotis Tailande viešąjį transportą/automobilio nuomą, ekskursijas, viešbutuką? Lyg ir norėtųsi, bet kažkaip neapsisprendžiam, kuris variantas būtų geriausias.