Smagi žieminė pramoga – tigro metus pasitikom su haskiais

Smagi žieminė pramoga – tigro metus pasitikom su haskiais


Paskutinę 2009-ųjų dieną praleidom miške su į vilką panašiais padarais – haskiais. Labai smagi pramoga – šunų kinkiniai, apie kurią nelabai ką ir žinojom, kol patys neišbandėm.


Mūsų buvo daug, bet šunų į mišką atsivežė dar daugiau – iš viso 13, beveik visi haskiai, tik kad šiek tiek skirtingi – kai kurie maišytos veislės. Draskėsi visi iki vieno, kol nebuvo įkinkyti į roges – bėgimas jiems gyvenimo būdas, sargai iš jų būtų prasti, bet su jų ištverme būtų galima turbūt ir kelis šimtus kilometrų nukeliauti.


Į roges kinkė po du arba tris haskius ir paleido miško keliukais – smagus jausmas, ypač kai dar šunys kelias pagrindines komandas moka ir galima juos valdyti posūkiuose, paraginti arba stabdyti. Tiesa, pavykdavo ne visada – mane porą kartų per tą pačią pelkė pravežė, ir dar kartą į kelmą įvarėm 🙂 Posūkyje irgi be problemų galima išvirsti iš rogių, jei tik nepristabdai.
Ekonominė kinkinio versija vaikams – užteko ir vieno haskio 🙂


O haskiai labai mieli šunys – leidžiasi glostomi ir niurkdomi svetimų žmonių, neloja (bet kaukia) – kol vieni važinėja kinkiniais, yra ką veikti belaukiant savo eilės.


Atkreipkit dėmesį į šito haskio akis – kaip su skirtingomis linzėmis 🙂


Nėra čia ką daug ir pasakoti, verta patiems išbandyti – labai smagus jausmas palakstyti miško keliukais, o dar ir šunų šeimininkai papasakoja visokių įdomybių belaukiant grįžtančių kinkinių. Kam įdomu – išbandykit, mes važinėjome su
www.rogiusunys.lt (miškuose netoli Kernavės), galima ne tik žiemą, bet ir kai nėra sniego rudenį arba pavasarį – tuomet rogės būna su ratukais. O rudenį tuose pačiuose miškuose būna šunų kinkinių lenktynės – reikės būtinai nuvykti pažiūrėti.

PS: Smagių 2010-ųjų! 🙂

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

8 Comments

 • Anonimiškas

  Grozis sitie suniukai! Butinai reikes pabandyti.

  2010 01 03 at 17:01
 • idomu

  O kiek sita smaguma kainuoja?

  2010 01 04 at 08:54
 • Edita

  Mūsų buvo 10 žmonių, tai mokėjom po 40Lt kiekvienas.

  2010 01 04 at 08:58
 • Raimonda

  Super! Jūs kaip visada nenusėdite vietoje ir įdomių pramogų surandat. Reikės išbandyti ir man 🙂

  2010 01 05 at 13:24
 • karolis

  šįkart čia nebuvo mūsų idėja, bet mes ją palaikėm 😀

  2010 01 05 at 13:28
 • aguonele

  Vau ir tai yra Lietuvoje !!!! Nepatikejau… mes esam Svedijoje su jais lakste miskais… pasaka …pavydziu baltai 😉

  2010 01 06 at 12:41
 • Hapi

  hello… hapi blogging… have a nice day! just visiting here….

  2010 01 11 at 20:00
 • Anonimiškas

  labai faini zmones jie,o pramoga su haskiais nepartojama,pati del savo zydraakes pradejau sportuoti kanikrose,tai taip pat man pramoga miskuose laukuose.gaila kad negaliu su rogemis jos isbandyti 🙁

  2010 02 02 at 18:10

Comments are closed here.