Bernardinų bažnyčios požemiuose ir pastogėje

Bernardinų bažnyčios požemiuose ir pastogėje


Prieš porą dienų su grupele draugų užsisakėm ekskursiją po Bernardinų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, kuris iš dangaus atrodo šitaip:


Iš žemės – kažkaip šitaip:


Pagal interjerą Bernardinų bažnyčia man antra gražiausia Vilniuje (po Šv.Kotrynos bažnyčios – iš išorės per daug rožinė, užtat viduje kokia graži!).


Įlindom į požemius – per daug sterilu, žinant, kad juose tiesiog žemėse būdavo laidojami vienuoliai – dabar viskas sutvarkyta, senomis plytomis išgrįsta.


Vienas vienuolis prisikėlė ir išėjo iš požemių mūsų akyse:


Labai puiki politinė antireklama – šio vitražo sukūrimą finansavo Kazytė Danutė Prunskienė (matyti iš didelio užrašo ant lango – ne pirmą kartą ji pagarsėja noru įsiamžinti bažnyčiose). Įvertinus visą K.Prunskienės praeitį, neblogas jos derinys su bažnyčiomis – toks pat draugiškas, kaip Putinas su Gruzija..:)


Uždaras kiemelis – mažas ir jaukus, idealus kokiems nors kamerinės muzikos koncertams (foto M.L. – honorarą atsiųsim paštu:)Kaip ten lietuvių liaudies patarlė sako – įsileisk fotografę į bažnyčią…Įdomiausioji dalis – palipom siaurais suktais laiptais bokšteliu ant bažnyčios pastogės – kiek neišnaudotos vietos, kiek butų išeitų!:))


Geriausi vaizdai – per apvalius langus nuo pastogės į senamiestį. Šv.Onos bažnyčią iš šitos pusės turbūt dar nedaugelis matėt:


Toliau ir Katedra šviečiasi:


Ir dar kitų senamiesčio bažnyčių stogai ir varpinės:


Ir visas Gedimino kalnas guli kaip ant delno:


PS: dabar tik pastebėjau – per beveik 10-ies mėnesių šio blogo gyvavimą ir aprašytų įspūdžių iš bent 10 šalių, čia pirmieji įspūdžiai iš Vilniaus. 🙂 Matyt, savo kiemą per daug natūraliai vertiname, nors iš tikro reikėtų jį giliau pakapstyti ir daugiau pafotografuoti, čia ne ką mažiau gerų dalykų nei kokioj Azijoje 🙂

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

3 Comments

 • Tadas

  ir as ten buvau. geras vaizdelis 🙂

  2010 01 19 at 07:40
 • Anonimiškas

  Pažiūrejus paskutines 4 nuotraukytes sukilo baisiai Vilniaus ilgesys…Senokai buvau, ypac senamiestyje…Reiks nuvykti greitu laiku:)

  2010 01 20 at 14:26
 • Puikimelis

  Labai grazus vaizdai 🙂

  2013 08 16 at 07:35

Comments are closed here.