Ne ką mažesnė manija nei kelionės – stalo žaidimai: ką išbandėm ir kas patiko

Ne ką mažesnė manija nei kelionės – stalo žaidimai: ką išbandėm ir kas patiko

(šis įrašas – papildyta kopija iš mano Facebooko, pagalvojau, kad gali būti aktualu ir blogo skaitytojams).
Šiandien po ilgoko laiko vėl nusipirkom rimtesnį stalo žaidimą – Tobago (nukainavimas Prismoje suviliojo, žiema dar nesibaigė, su Ąžuolu jau galima susitarti ir susiderėti, tai investicija atsipirks). Pridėjau prie kitų stalo žaidimų krūvos – graži piramidė, tai pagaliau padarysiu, ką kažkada senokai planavau. Kadangi pažįstami ir nepažįstami žmonės per FB manęs gana dažnai klausinėja dėl dviejų sričių – dėl kelionių ir stalo žaidimų – sakiau, kad pasidalinsiu asmeniniais įspūdžiais dėl turimų ar šiaip išbandytų stalo žaidimų. O per kokius 5-6 metus prisipirkom ar išbandėm visai ne mažai – kažkam gal bus naudinga prieš perkant.

Nuo apačios pagal nuotrauką pradedant:

RISK
Klasika, kurios nežaidėm jau labai labai seniai – nes tam dažniausiai neužtenka net pusės nakties, plius šitame žaidime karas dažnai nuo žaidimo lentos persikelia ir į bežaidžiančių bendravimą 🙂 Visa kita jame labai gerai, strategija lemia labai daug, sėkmė – mažai. Jau nepamenu, bet berods gali žaisti visai nemažai, kokie 6 žaidėjai. Subjektyvus įvertinimas – 9/10.
SMALLWORLD
Dovana draugams, kuri užsiliko pas mus namie (ei, pasiimkit:). Įdomus, daug pasirinkimo galimybių, todėl daug strategavimo. Galima ir dviese žaisti, bet įdomesnis su max žaidėjų kiekiu – 4. Vienintelis minusas – iki pat žaidimo pabaigos neaišku, kas lyderis, kas autsaideris, jie paaiškėja tik suskaičiavus taškus. Partijai kokios valandos pakanka. Naujesnė jo versija (Undeground), sako, dar geresnė. 8/10.
YINSH
Žaidimas dviems, paprastos taisyklės, greitai perkandamas, bet iš tos serijos, kur pradžioj nebus labai įdomu, bet kuo ilgiau žaisit ir abu su priešininku tobulėsit, tuo įdomiau bus. Buvau davęs žemesnį įvertinimą, bet vėliau pakėliau iki 7/10.
NIAGARA
Labai keistas, netipiškas stalo žaidimas – upė su kriokliu, ir viskas išdėliota 3D ant stalo. Pirmus kartus buvo labai įdomus dėl to, kad kitoks, vėliau gana greit pabodo – išsitraukiam retai. Taisyklės sudėtingos pirmam kartui, bet jei nors vienas perpranta – po to lengva kitiems paaiškinti. 7/10.
PUERTO RICO
Ekonominis ir žiauriai geras žaidimas, bet iki šiol neišbandytas 🙂 Neišbandytas dėl to, kad taisyklės sudėtingos, ir pats jau buvau perkandęs kažkada po ilgo aiškinimosi, bet taip ir neatsirado keli savanoriai, kurie norėtų paskirti nemažai laiko taisyklių aiškinimuisi ir pačiam žaidimui (čia visada būna didžiausia stalo žaidimų problema – „Ai žaidžiam tą, kurio taisykles greičiausiai paaiškinsi“). Ekonominis, strateginis, ir pasaulyje ilgą laiką buvęs antroje vietoje (kas nežinot – Boardgamegeek.com reitingas ir apskritai visas portalas labai padeda išsirinkti stalo žaidimus), dabar nukritęs į 4 vietą. Dėl to dar šią žiemą reikia būtinai išbandyti 🙂
MONOPOLY
Klasika, apie kurią nieko naujo nepasakyčiau, ir kuri daug kam pabodusi, bet retkarčiais nuvalom dulkes. 7/10.
LORD OF THE RINGS
Geras žaidimas tam reikalui, jei bijote, kad kaip per kokį Risk‘ą ar Monopolį galit susipykti su varžovais – čia visi žaidėjai kovoja prieš žaidimą, t.y. arba laimi visi, ar nė vienas. Taisyklės sudėtingos, pats žaidimas nebuvo toks įdomus, kokio tikėjausi, nors mažai kartų ir žaidėm (vėl ta pati problema dėl gana sudėtingų taisyklių). Nors komandos formavimui tiktų. 6/10.
CARCASSONNE
Dabar jau pabodęs, bet tik dėl to, kad kažkada buvo topų topas – žaisdavom ištisom naktim. Paprastos taisyklės, pats žaidimo procesas irgi greitas, bet kiekvieną kartą vis kitoks – jokios žaidimo lentos, viską statai iš kortelių. Gali stengtis kurti pats arba apiplėšinėti kitus – dėl ko nuolat tampu blogiečiu šitame žaidime, bet tuo įdomiau 🙂 Kai kas nors klausia, kokį žaidimą dovanoti žmogui, kuris jų išbandė neperdaugiausiai, labai dažnai rekomenduoju Carcassonne. Tiesa, labai daug papildymų turi – turim turbūt kokius 5, be papildymų žaidimas ne toks įvairus ir trumpokas. Bet pradžiai ir toks įdomus, paskui užsinorėsit papildymų savaime. 5-6 žaidėjai, bet įdomu net ir dviems. 10/10, nes nė vienas kitas žaidimas tiek naktų nesuvalgė, kiek šis.
DIXIT
Geriausias žaidimas kompanijoms – kai susirenka kokie 6 draugai, ir nesinori per daug strateguoti, jis tinka tobulai. Taisyklės kaip du kart du, labai greitai užkabina ir įtraukia, todėl nusipirkom kortelių papildymą, kuris dar leidžia žaisti iki 12 žmonių, bet jau per daug – įdomiau šešiems. Jei reikėtų palyginti su kitais žaidimais – jį būtų galima įvardinti kaip gerokai tobulesnę vaizdinę primityviojo Alias versiją. Yra ir įdomių psichologinių aspektų, o žaidžiant poromis dar ir atsiranda taktika „Kas prisimins kuo smulkesnę detalę iš bendro gyvenimo“. Tiesa, po kurio laiko pabosta – bet ne daug žaidimų išvengia tokios pabaigos, be to, papildymas šitą pabaigą atitolina. 9/10.
LIETUVA
Iš esmės dabar taip populiarių Protmūšių variantas. 6 temos apie Lietuvą, klausimai iš serijos „žinai-nežinai“, išmąstyti galima tik mažą dalį. Įdomus dėl informacijos kiekio, bet tik tiek – jokių strategijų, didelių azartų ir kitų stalo žaidimams būdingų intrigų. 6/10.
KELTIS
Turim abu, pradinę versiją ir papildymą. Papildymus perkam tik tiems žaidimams, kurie tikrai užkabina, vadinasi, šitas toks ir buvo. Taisyklės paprastos, kortų ir stalo lentos derinys, renki tam tikras kombinacijas ir judini savo akmenis į priekį. Strategijos yra, bet kortų traukimo sėkmė irgi labai daug lemia. Papildymas sudėtingesnis, lyginant su pradine versija – padaro mėsmalę ant stalo, ir dėl to gal net mažiau įdomus už savo pradininką. Max 4 žaidėjai. Šiaip labai geras žaidimas. 9/10.
PENTAGO
Paprastas ir nelabai užkabinantis, nebent į kokias keliones vežtis ir sėdint traukinyje rinkti savo spalvos eiles. 5/10.
KRIS KROS
Čia irgi praktiškai klasika, tik skirtingais pavadinimais (žinomiausias – Scrabble). Dėlioji lietuviškus žodžius iš raidžių, renki taškus. Daug galvojimo, ilgoki ėjimai, dėl to labai statiškas, bet man patinka. 7/10.
TAYU
Kai Edita man padovanojo šitą žaidimą, vos išpakavus pirma mintis buvo „Velnias, pirko nepasitarusi, Boardgamegeek.com nepaskaičiusi, ir paėmė kažkokį neaiškų, nuobodų daiktą“. Bet pradinė nuomonė, ačiū Dievui, buvo labai klaidinga – žaidimas tik dviems žmonėms, labai paprastas, bet su daug variacijų, todėl užkabinantis – kuo daugiau žaidi, tuo daugiau norisi. Buvo toks laikas, kad net pietaudami ant stalo kita ranka dėliojom Tayu. Esmė paprasta, žaidėjai tiesia kelius tarp skirtingų lentos pusių, ir kartu trukdo priešininkui. Sėkmė lemia nemažai (traukiant kelių korteles), bet visa kita jau strategija. Kartais vežamės ir į keliones, kai keliaujam dviese – vietos neužima daug. 8/10.
ALIAS
Čia irgi nėra ką komentuoti, klasika – pirmiausiai buvo jis, tada Risk, o tada ir prasidėjo visa šita manija. Nusibodęs iki gyvo kaulo, todėl jau n metų nežaidžiamas su retomis išimtimis pas ką nors. 7/10 (dėl to, kad klasika, ir įtraukė į stalo žaidimų liūną, šiaip duočiau mažiau).
TOBAGO
Paprastas ir visai įtraukiantis žaidimas – vakarui 2-3 partijos visai neblogai susivalgo. Nesudėtinga paaiškinti naujiems žaidėjams, tik minusas – didokas sėkmės faktorius traukiant korteles. Kol kas 8/10, su perspektyva, kad ateity sumažės.
CITADELĖS
Šitas labai geras – ne daug žaidimų yra, kur 7 žmonės gali taip įsitraukti (visokie Alias, Uno ir pan. – taip, bet čia kito lygio). Rolių žaidimas, vieną kartą būni vagis, kitą kartą magas ar karalius, kaskart su specialiomis galiomis, kurios padeda rinkti auksą. Strategavimo nemažai, skaičiavimas, blefavimas irgi būtinas. Iš tų žaidimų, kur per vakarą galima pražaisti 10 kartų, ir vis tiek nepabos – per kažkurią kelionę į Amsterdamą su draugais naktimis jį pražaidėm turbūt keliasdešimt kartų, ir vis tiek žaisčiau dar. Daug skirtingų rolių, todėl užtrunka, kol žaidėjai perpranta taisykles. 2-7 žaidėjai, kuo daugiau, tuo įdomiau. 9/10.
THE RESISTANCE
Visi turbūt žinot didesnių kompanijų žaidimą „Mafiją“ – tai čia šito žaidimo upgrade‘as, tik viskas labiau struktūruota, be to, nė vienas žaidėjas nėra nužudomas, todėl neturi nuobodžiauti per likusį žaidimą. 5-10 žaidėjų, labai daug blefo, psichologijos, apsimetinėjimų, įkalbinėjimų ir t.t. Kiek žaidėm – labai emocingas žaidimas (jei įsijausite). Didesnėms draugų kompanijoms pats tas. 9/10. Ir jau nusipirkome, tik dar neišbandėme, atnaujintą ir geresnę šio žaidimo versiją – „The Resistance: Avalon“, kuris pirmauja vakarėlių žaidimų reitinge.
BLITZ
Tik pramoga, galvojimo mažai, reakcija svarbiau – tinka, kai po trijų kitų žaidimų nebesinori jokio kito, arba kai po trijų vyno butelių nebeįmanomas joks kitas rimtesnis žaidimas. Yra panašaus tipo žaidimų ir daugiau, iš jų labiausiai patiko Jungle Speed. Flegmatikams nerekomenduoju. 5/10.
GENIAL
Kortinė rimtesnio žaidimo versija. Per paprastas, kad būtų labai įdomus, nors buvo laikas, kad pažaisdavom. 6/10.
SOLO
Tas pats klasikinis Uno, tik kito gamintojo, dėl to kitu pavadinimu ir šiek tiek kitokiomis taisyklėmis. Vakarėliams tinka, nors koks Dixit žymiai geriau, bet eina ir šitas į apyvartą dažnokai, ypač per kokius pasivažinėjimus su draugais po Lietuvą vakarais sodybose. 7/10.
BONANZA
Procesas labai vaikiškas – sodini pupas, bet skaičiavimai ir strategavimai paprastą žaidimą padaro visai ne vaikišku. Buvo vienas iš pirmų mažų žaidimų, todėl kažkada buvo ant bangos, vežiojomės ir į keliones. Taisyklėms šiek tiek laiko reikia paskirti. 2-4 žaidėjai, galėtų būti ir daugiau. 7/10.
SABOTEUR
Čia klasika, bent jau draugų ir šeimos rate – visiškai paprastas, todėl prie vieno stalo lygiaverčiai gali žaisti ir penkiametis, ir žilas. Iki 10 žaidėjų – mažai įdomių žaidimų tokiam kiekiui žmonių yra. Labai labai daug blefavimo, psichologinių aspektų – iš žmogaus veiksmų turi suprasti, jis geriečių ar blogiečių komandoje, nors blogiečiai, tai žinodami, maskuojasi taip, kad dažnai nukenčia niekuo dėti geriečiai. Procesas labai paprastas, kelio tiesimas arba griovimas, visa kita – sėkmė (traukiant kortas), blefas (blogiečiams) ir komandinis darbas (geriečiams). O papildymas (Saboteur 2) dar geresnis – gerokai pasudetingėja visas procesas – taisyklės, rolės, kortų funkcijos – viskas išplėsta. Bet dėl to tik įdomesnis, plius labiau pritaikytas ir mažesniam žaidėjų skaičiui. Šiaip būtų vertas 8, bet per daug smagių kelionių ar šeimos švenčių su juo praleista, todėl – 9/10.
MONOPOLY DEAL
Čia klasikinio Monopolio kortinė versija – iš esmės, visai kitas žaidimas, nes daugiau skirtumų, nei panašumų. Aš nežinau, kaip būtų, jei jį būtume nusipirkę Lietuvoj, gal nebūtume tiek žaidę. Bet mes jį pirkom keliaujant pietryčių Azijoje, Singapūre – idealus daiktas užmušinėt laikui važinėjant ilgais traukinių ir autobusų reisais arba skrendant lėktuvu. Nežinau, kiek partijų Azijoje sužaidėm – dėl to toks ir nutrintas. Ir ne tik Azijoj – pamenu, Maroke traukinyje tarp Fes ir Marakešo 7 valandas ištisai prapliekėm – kelionė visai neprailgo. Galima ir 3 ar 4 žaidėjams, bet niekad taip ir nebandėm – čia yra mūsų su Edita kelionių topinis žaidimas, namie jo nėra prasmės bandyti. Kurį laiką padulkės, vėliau paaugus Ąžuolui plieksim lėktuvuose, autobusuose ir traukiniuose trise. 9/10, nors be konteksto būtų vertas mažiau.
TICHU
Visa Kinija dėl jo pamišusi, bet taisyklės taip kreivai surašytos, kad ilgą laiką nebandžiau. Bet kai išbandžiau – labai užkabino. Kažkas tarp kortinio žaidimo ir pokerio, žaidžiama keturiese (būtinai), komandose po du žaidėjus. Labai daug strategavimo, kaip ir pokeryje, kortas atsiminti labai praverčia. Galima žaisti ir online (pagooglinkit „tichu online“). Netikėtai geras kortinis žaidimas – 10/10.
TICKET TO RIDE
Kažkam paskolintas, todėl nesimato nuotraukoje. Turime europinę versija – su Europos žemėlapiu, bet daug kartų žaidėm ir amerikietišką versija (Ticket to Ride USA). Labai geras žaidimas – europinė versija naujesnė, todėl papildymai geri, dar įdomiau žaisti, bet ir JAV versija daug naktų suvalgė. Esmė paprasta – traukti misijas, pagal jas tiesti geležinkelius ant Europos arba JAV žemėlapio, rinkti taškus. Strategijos ir skaičiavimų labai daug, sėkmės – yra traukiant kortas, bet ji kontroliuojama gerai pasirinkus norimus nutiesti geležinkelius ir sekant konkurentų veiksmus. Liuks žaidimas. 10/10.
PHASE 10
Paprastas, aiškus, kortinis žaidimas, labai tinka didesnėms kompanijoms. Renki tam tikras skaičių ar spalvos kombinacijas, surenki 10 tokių fazių, laimi. Visai nieko, kai reikia žaidimo labiau kaip fono, leidžiančio ir bendrauti, ne tik pasinerti stačia galva į žaidimą. 7/10.
TWILIGHT STRUGGLE
Šaltasis karas man yra vienas įdomiausių periodų istorijoje, o šitas žaidimas būtent apie tai. Tik dviems žmonėms, sudėtingas ir labai rimtai strateginis – ir ne veltui pagal Boardgamegeek.com reitingą pirmasis pasaulyje. Ilgai norėjau, galiausiai nusipirkau. Pirma partija, su taisyklių aiškinimusi, truko apie 6 valandas – būkit nusiteikę, čia jau ne stalo žaidimų pradedantiesiems. 🙂 O po to įprastai vienai partijai reikia 2,5-3 valandų ir labai labai daug smegenų sukimo – tikras strateginis stalo žaidimas su labai nedaug sėkmės elementų. Žaidžiama dviese, vienas už JAV, kitas už Sovietų Sąjungą, paeiliui įgyvendinant realius Šaltojo karo įvykius, kurie kartais kenkia priešui, bet kartais ir tau pačiam. Vienu metu turi sekti visą pasaulį, jei užsisvajojęs apie Pietų Ameriką pražiopsosi krizę Artimuosiuose Rytuose, tai gali nulemti viso žaidimo baigti. Labai gerai, vertas pirmos vietos pasaulyje. 10/10.ŠACHMATAI
Nejuokauju, kaip gi juos buvau pamiršęs? Čia yra klasika ir turbūt geriausias kada nors sukurtas stalo žaidimas pasaulyje. Niekada nenusibostantis, visada įdomus – daugiau neturiu ką komentuoti. 10/10, vienareikšmiškai.MEMOIR 44
Žaidimas dviems – simuliuojate Antrąją pasaulinį karą, vienas frontas, du žaidėjai, vienas prieš kitą žaidžia įvairius žinomus mūšius. Daug strategijos, šiek tiek sėkmės. Tikrai įdomus, pliusas – gana neilgos partijos ir daug skirtingų scenarijų, kuriems yra dar daugiau papildymų. Išbandžiau internete su kitais žaidėjais, taip išmokau taisykles, dabar jau galima prie popierinės versijos pereiti. Spėju, kad neilgai trukus reikės ir papildymus pirkti. Kol kas 9/10, bet su perspektyva kilti iki max.

LOVE LETTER
Visiškai paprastas kortinis žaidimas, kurio taisyklės išmokstamos per 3 minutės, o viena partija trunka kokias 5 minutes. Bet tuo paprastumu ir užkabina – gali žaisti įvairaus amžiaus žaidėjai, labai greitai sužaidžiamas, dėl to norisi kartoti. Pražaidėm su draugų kompanija per paskutines atostogas Kipre. 8/10.

HANABI
Kortinis žaidimas, kuriame visi žaidėjau kartu žaidžia ir nugalėtojai gali būti tik visi kartu, arba nė vienas. Konkurencijos nėra, tik bendros pastangos laimėti. Įdomu tai, kad kortas rankose laikai į save atsukęs nugarėlėmis – visi mato tavo kortas, tik tu vienas nematai. Tu matai visų kitų žaidėjų kortas. Kelios partijos visai įdomu – tik mąstymo ir atminties čia reikės nemažai, ne kok UNO ar pan. 7/10.

QIN
Labai lengvos taisyklės, todėl greitai išmokstamas. Galima žaisti 2-4 žaidėjams. Paprastas, todėl hitu nebus, bet pirmos kelios partijos visai užkabino – yra kur pasukti galvą, nes viską lemia užimtų žemių skaičius, o kaip jas užiminėsi – čia jau pasirinktos strategijos dalykas. 7/10.

CONCEPT
Paprastas, bet neįprastas, kitoks žaidimas. Šiek tiek Alias ir Dixit skonio, bet viskas per paveiksliukus – išsitrauki frazę ir ant lentos, kurioje nupiešta krūva skirtingų paveiksliukų, turi išdėlioti figūras taip, kad žaidėjai suprastu, kokią frazę nori pasakyti. Tinka vakarėliams, didesnėms kompanijoms, kurios nenori mokytis sudėtingesnių žaidimų. Daug kartų žaidžiant pabosta, bet po kurio laiko vėl norisi išsitraukti. 8/10.

7 WONDERS
Daug kartų girdėtas, vis planuodavom išbandyti, kol pagaliau įsigijom. Nesudėtingas, užkabinantis, įdomus, su daug galimų skirtingų strategijų. Minusas – sunkiai prognozuojamas iki žaidimo pabaigos, neina suprasti tikrųjų lyderių. 8/10

Toliau ko neturim, bet bandyta ir patiko.
KATANO SALOS NAUJAKURIAI
Šitas labai vertas paminėjimo – buvo topas pradžioje, iškart po Risk‘o. Ekonominis, strateginis, su mažu sėkmės faktoriumi (kauliuko metimai). Su papildymais taip ir nežaidžiau, nors sako, kad jie dar pagilina patį žaidimą, padaro dar įdomesniu. 9/10, nors gal vertas ir dešimties, tiesiog per senai žaidžiau (tiesa, yra versija iPhone‘ams, bet čia kaip sintetika jau).
COLOSSEUM

Tiek taisyklių, tiek dydžio, tiek visokių detalių prasme – ganėtinai griozdiškas žaidimas, bet pirmais kartais labai įdomus. Vėliau šiek tiek persivalgoma juo, kurį laiką nesinori kartoti, bet kaip ir su visais žaidimais – kai susikaupia dulkių sluoksnis, vėl galima bandyti 🙂 7/10.

ALHAMBRA
Labai seniai žaidžiau, net nepamenu visų detalių, bet įdomus žaidimas, kartojom iš eilės keletą partijų. Taisyklės nesudėtingos, 2-4 žaidėjai. Buvo laimėjęs „Spiel des Jahres“ kažkuriais metais, tai daug pasako. 8/10.
SAINT PETERSBURG
Pernai Tenerifėj susipažinom su lietuvių  šeima, irgi pamišusia dėl stalo žaidimų, jie ten turėjo neblogą žaidimą Saint Petersburg – kelis vakarus pražaidėm, patiko – nėra sudėtingas, bet strategavimui vietos į valias. 8/10.
HEY THAT’S MY FISH
Šitą žaidėm planšetėje skrisdami į Kanarus, bet yra ir realus stalo žaidimas. Jo nepirkčiau, bet kompiuterinis variantas visai neblogas laiko prastūmimui. 7/10.
POWER GRID.
Aukštai vertinamas pasaulyje, išbandėm porą partijų pas kaimynus – patiko, tik didesniam įsitraukimui reikėtų daugiau partijų, žaidžiant su gerokai labiau patyrusiais, sunku konkuruoti su jais. Manau, vertas bent jau 8/10.
Ir dar verti paminėjimo tie, kurių neturim ir nežaidėm, bet kada nors tikrai reikės išbandyti ar įsigyti:
– AGRICOLA. Ilgą laiką buvės nr. 1 pasaulyje (dabar 3 vietoje), ekonominis-strateginis žaidimas, turėtų būti labai geras. Ir brangus – apie 250 Lt kainuoja.
– Iš kitų rekomendacijų ir šiaip dažnai stalo žaidimų parduotuvėse siūlomų, kurie verti dėmesio –  DOMINION.
——————–
Dar toks bendras patarimas – Vokietijoje yra stipriausia stalo žaidimų kūrimo rinka, todėl labai verta atkreipti dėmesį į tuos žaidimus, kurie yra gavę apdovanojimus geriausių metų žaidimų rinkimuose Vokietijoje (Spiel des Jahres). Kai pamatau tokį ženkliuką ant žaidimo pakuotės – svarstymų iškart lieka mažiau. Pvz. tokie grandai kaip Carcassonne, Dixit, Keltis, Ticket to Ride buvo laimėję (tiesa, Niagara irgi, kas man šiek tiek keista). Visą sarašą su nugalėtojais ir nominantais galit pažiūrėti čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Spiel_des_Jahres.
Dar rekomendacija – prieš pirkdami stalo žaidimą ir norėdami sužinoti, patiks jis jums ar ne (nes daugumos jų kaina 100-150 Lt, nesinori nusipirkti brangaus dulkių surinkėjo), pasižiūrėkit, ar nėra jo versijos mobiliems telefonams – nemažai žaidimų jau turi sukūrę savo appsus iPhone’ams ar Androidams, dalis nemokamai, dalis už dolerį kitą, bet ten galima greitai ir paprastai pramokti ir išbandyti. Ir netgi nusipirkus žaidimą kartais paprasčiau išmokti taisyklės pažaidus per mobilų.
Jei dar ką prisiminsiu iš įdomesnių bandytų, papildysiu. Tiesa, prie visų stalo žaidimų vis tiek reikėtų paminėti du, kurie suvalgo ne ką mažiau laiko – pokeris ir šachmatai. Šachmatus apskritai vadinu geriausiu kada nors sukurtu stalo žaidimu, be konkurencijos, kas nežaidžiat – daug prarandat, išmaniųjų telefonų laikais tam nebereikia skirti tiek laiko sėdint prie lentos. Ačiū indams, niekas nieko geresnio žaidimų srityje taip ir nesukūrė. Ąžuolą jau pradėjau mokyti jais žaisti – po vieną pamoką kasmet per gimtadienį, kol galiausiai visos figūros liks stovėti ant stalo ir nebus ištaškytos – manau, čia penkmečio planas 🙂
Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

6 Comments

 • Anonimiškas

  Sveiki. Graži žaidimų kolekcija. Matau turite Keltis žaidimo papildymą. Aš taip pat jį įsigijau, bet buvo tik vokiškos taisyklės :-(, gal turite lietuviškas jo taisykles ir galėtumėte jomis pasidalinti. Ačiū. Gražios dienos

  2014 07 05 at 07:52
 • Daiva

  sveiki, o gal tokį turite? http://www.rde.lt/products/lt/493/11084/sort/1/filter/0_0_0_0/Rummy-stalo-%C5%BEaidimas.html domintų atsiliepimai!

  2015 03 24 at 08:17
 • Karolis Žukauskas

  Rummy neturim, bet kažkada seniai esam žaidę – pasirodė įdomus, bet nepriskirčiau prie TOP.

  2015 03 24 at 16:00
 • Martynas Grigaliūnas

  Ar nebandėt Game of Thrones? Žiūrint į sąrašą, manau, kad turėtų patikt!

  2015 05 24 at 12:20
 • Karolis Žukauskas

  Ne, šito nebandėm. Dažnai pagal filmus ar serialus kuriami žaidimai nebūna labai geri – garsūs tik dėl savo pavadinimo.

  2015 05 24 at 20:40
 • Anonimiškas

  Labai pravartu paskaityti ! Ačiū. Pati dairausi gero ir rimto stalo žaidimo tai buvo įdomu paskaityti žaidėjo atsiliepimus 🙂

  2015 07 30 at 19:11

Comments are closed here.