Kviečiame į mūsų Azijos nuotraukų parodą

Kviečiame į mūsų Azijos nuotraukų parodą

Pamenat tą mūsų žiauriai netikėtą susitikimą su LR Užsienio reikalų ministru V.Ušacku ant vienos Kambodžos muziejaus laiptų? Dar Kambodžoje su ministru aptartas galimybes Lietuvoje pratęsti pažintį įgyvendinsim šią savaitę – ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerijoje atidarysim savo nuotraukų parodą, o po to turėsim nedidelę prezentaciją apie kelionę.

Parodoje bus apie 50 nuotraukų – nelengva buvo atsirinkti, tarp jų daugiausiai bus Pietryčių Azijos gyventojų veidų, dar šiek tiek – gamtos ir miestų. Kadangi institucija uždara, kas norit pamatyti nuotraukas, lapkričio 26 d. 13 val. (aha, laikas dirbantiems nepatogus:) galit apsilankyti – tik prieš tai būtina užsiregistruoti el.paštu (azijos.savaite@urm.lt) ar telefonu, info apie tai yra žemiau.

Beje, visa ši savaitė Užsienio reikalų ministerijoje – Pietryčių Azijos dienos, bus ir daugiau visokių renginių, copy paste’as iš URM svetainės:

Užsienio reikalų ministerijoje lapkričio 23-27 dienomis vyks Pietryčių Azijos regiono pristatymui skirti renginiai – „Pietryčių Azijos dienos“. Šios iniciatyvos tikslas – artimiau supažindinti visuomenę su Lietuvoje dar menkai žinomu, tačiau vienu iš sparčiausiai pasaulyje besivystančiu regionu. Renginių metu bus apžvelgta regiono problematika, jo pasiekimai ir XXI a. iššūkiai: kova už žmogaus teises ir demokratijos siekius, spartus ekonominis vystymasis ir jo socialiniai apsektai, klimato kaitos pasekmės ir humanitarinė situacija.

Renginiai prasidės lapkričio 23 dieną Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorės Indrės Balčaitės paskaita – regiono pristatymu.


Lapkričio 24 dieną Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Peteris Noszko-Horvath skaitys paskaitą apie Kambodžą. Po paskaitos vyks dokumentinio filmo „Pol Pot: Secret Killer“ (2006 m., anglų k.) peržiūra ir diskusija.


Lapkričio 26 dieną 13 val. ministerijoje bus atidaryta Editos Grėbliūnaitės ir Karolio Žukausko fotografijų paroda „100 dienų Pietryčių Azijoje“. Po parodos atidarymo jos autoriai pasidalins savo įspūdžiais iš kelionės po aštuonias Pietryčių Azijos šalis.


„Pietryčių Azijos dienas“ lapkričio 27 dieną užbaigs susitikimas su kovotojais už žmogaus teises ir demokratiją Birmoje ir filmo „Birmos VJ: reportažai iš uždaros šalies“ pristatymas.


Išsamų renginių aprašymą ir programą rasite čia.


Besidominčius Pietryčių Azijos regionu ir pageidaujančius dalyvauti Pietryčių Azijos dienų renginiuose prašome registruotis tel. 236 2451 arba el. paštu: azijos.savaite@urm.lt. Vietų skaičius ribotas.

O čia trys nuotraukos iš parodos – likusios kabės ant URM sienų 🙂
Matysim, galbūt vėliau sugalvosim surengti parodą ir kokioje visuomenei atviresnėje ir labiau neformalioje vietoje (pasiūlykit, jei turit idėjų) – nerodytų nuotraukų dar turime 🙂

PS: blogo dešiniam viršutiniam kampe atsirado Kalėdinės akcijos skydelis – vienas jūsų paspaudimas iš IKI nukąs 5 centus ir paskirs dovanėlių vaikams pirkimui – graži akcija, prisidedam, spauskit 🙂


Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

2 Comments

 • Julija

  Būtinai apsilankysiu 🙂
  Viešos erdvės pasiūlymas: Gedimino 9.

  2009 11 23 at 14:13
 • Anonimiškas

  Labai tikiuosi kad padarysite ir kitur, kur bus galima apziureti bet kokiu metu!

  2009 11 23 at 14:43

Comments are closed here.