Įrašas ne į temą: Laiškas ispanų futbolininkams ir visai krizėje vargstančiai ispanų tautai

Įrašas ne į temą: Laiškas ispanų futbolininkams ir visai krizėje vargstančiai ispanų tautai

Čia bus įrašas ne į blogo temą, bet tokių rašliavų viena kita jau buvo šiame bloge, tai pratęsiu. Delfi.lt jis nuvažiuos į archyvus, tai įkeliu ir čia, kad liktų savam archyvui 🙂
Sukaliau šiandien per 20 min. pamatęs nuotraukas ir kilus emocijoms, kaip ispanai su mobiliais telefonais bando ieškoti žolės stadione Kaune. Kilo noras perduoti linkėjimus ispanams, ir reaguoti į lietuvių saviplaką (Tapino geras komentaras šia tema šiandien pasirodė). Nusiunčiau Delfi, įsidėjo čia.
Stokojantys humoro jausmo ar jo supratimo geriau net nepradėkite skaityti – tekstas sukels pyktį 🙂
Aš išvažiuoju į stadioną Kaune žiūrėti vargšų ispanų.
 

Mielieji ispanai,

Sveikiname atvykus į Lietuvą. Ačiū už mūsų šalies vardo garsinimą savo žiniasklaidoje, net ir tokiais apibūdinimais, kaip “pingvinų kraštas” – gamtos, deja (arba laimei), nepasirinksi, todėl visus jūsų priekaištus mes tiesiogiai peradresuojame tam pačiam Dievui, kuriuo ir jūs tikite. Tikimės, atsakymą jis jums duos tiesiogiai ne per mus – kad ir tokio reto pas jus sniego pavidalu.

Bet reaguodami į jūsų pastabas bei įnirtingus bandymus savo mobiliųjų telefonų kameromis mūsų stadione Kaune rasti žolės užuomazgų kovo mėnesį, norėtume išsakyti dar kai ką. Ir kartu palyginti.

Jeigu mūsų šalis būtų pietų Europoje,

Jeigu mes neturėtume žiemos sezono, trunkančio 4-5 mėnesius,

Jeigu kovo mėnuo Lietuvoje būtų bent per pusę toks šiltas, kaip Ispanijoje,

Jeigu mes nebūtume patyrę 50 metų sovietinės priespaudos,

Jeigu nuo Nepriklausomybės iškovojimo būtų praėję ne 20 metų, o bent pusė to laiko, kurį jūs gyvenate nepriklausomoje šalyje,

Jeigu turizmas Lietuvai atneštų bent vieną šimtąją tokių įplaukų, kokias atneša Ispanijai,

Galų gale, jeigu futbolas būtų pati populiariausia sporto šaka Lietuvoje,

Mes tikrai galėtume pažadėti – jeigu taip būtų, mūsų stadionas Kaune būtų žalesnės vejos, nei bet kuris Ispanijos stadionas, švelnesnės dangos nei pats švelniausias rankšluostis bet kurio Ispanijos La Ligos klubo rūbinėje, o tribūnos aplink būtų paauksuotomis kėdėmis. O šalia stadiono, tik dėl jūsų, įrengtume stiklines šaldomas kabinas, kuriose gyvenantys pingvinai plotų kiekvienam jūsų įmuštam įvarčiui.

Jeigu taip būtų.

O kadangi taip nėra – nustokite verkšlenti, suimkite save į rankas ir šįvakar pabandykite iškovoti pergalę. Nes prasto rezultato pateisinimas nekokybiška futbolo aikštės danga profesionalams tinka taip pat, kaip ir sniegas Ispanijai.

Savo ruožtu pažadame stadione rėkti, kiek įmanoma, sirgdami už savus futbolininkus, kurie nedejuoja dėl aikštės, o profesionaliai atlieka savo darbą visomis sąlygomis.

Kitą kartą, tikimės, patys pasirinksite geresnį laiką aplankyti mūsų šalį – žiemos metu čia nei žolės stadione, nei žibučių miške nerasite, todėl nevarkite ieškodami.

Ir su kiekvienu netikėtu sniegu, iškritusiu Ispanijoje, mes būtinai, pažadame – būtinai – akis išsproginę stebėsimės, kaip tokioje modernioje ir išsivysčiusioje šalyje nustoja veikti oro uostai, keliuose susidaro automobilių kamščiai ir beveik skelbiama nepaprastoji padėtis. Nes mums sniegas – įprastas ir negąsdinantis reiškinys. Taip kaip jums žalia žolė kovo mėnesį. Bet keturios valandos lėktuvu į šiaurę jums, arba į pietus mums, situaciją keičia gerokai – ir tai žino kiekvienas, kuris per geografijos pamokas sėdėjo klasėje.

Gal laikas užkamšyti geografijos žinių spragas ir bandyti apsimesti tikrais profesionalais?

Su meile Ispanijai,

Vienas iš Šiaurės Europos šalies gyventojų Karolis Ž.

 

P.S. Labai keista, bet nepaisant visų priežasčių, išvardintų aukščiau, Lietuva, atrodo, žymiai geriau išsikapanojo iš krizės ir yra pateikiama kaip pavyzdys daugeliui kitų valstybių Europos pietuose. Ir mus, šaltus šiauriečius, labai jaudina, kad tokia valstybė, kaip Ispanija, vis dar balansuoja ant bankroto ribos. Laikykitės, mielieji ispanai, mes su jumis!

Kiti įrašai šiame bloge „ne į temą“:
Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

2 Comments

  • s.

    Eina sau… koks nuostabus laiškas, ir kaip viskam pritariu. Ir kaip myliu šitą šalį! Ech… tegu tai būna ir už Ispanijoje mano pavogtą telefoną 2004-aisiais!:)

    2011 04 06 at 11:30
  • Katz

    Na jo, 100% teisingai 😀

    2011 08 12 at 14:20

Comments are closed here.