Aktyviausias Filipinu ugnikalnis

Aktyviausias Filipinu ugnikalnis


Is Manilos vos per 45 min. lektuvu pasiekem Legaspi – nedideli miesta salia aktyviausio veikiancio Filipinu ugnikalnio Mayon (aukstis virs 2400 m.). Aktyviausias todel, kad issiverzia dazniau nei bet kuris kitas – paskutinis didelis issiverzimas buvo pries pora metu. Nepaisant to, jis vadinamas idealiausiu ugnikalniu pasaulyje – del savo formos, bet ne del issiverzimu. Atvyke vakare per debesis nieko nematem – kelemes anksciausiai ryte vien del ugnikalnio, kadangi isidienojus jis „apauga“ debesimis. Isilipom ryte i gretima kalna – del grazesnio vaizdo.





Netoliese yra baznycios griuvesiai, kuria praejusiame amziuje uzpyle ugnikalnio pelenai:


Aplink laukai – juodi, matem, kaip zmones renka, kaip spejam, lavos gabalus ir paskui greiciausiai naudoja kurui kaip angli (galiu ir klysti, bet daugiau logisku variantu nesugalvojau).


O cia Legaspi – miestelis vos keli kilometrai nuo Mayon ugnikalnio:


Jau ipratom, kad miesteliu pakrantese prie vandenyno gyvena skurdziausi gyventojai – nuejom ten pasizvalgyti – juodas smelis, vel pulkas vaiku is paskos (niekur kitur musu taip nepersekiojo, kaip Filipinuose), kaip i ateivius ziurintys vietiniai, vienas kitas „Hey Joe!“ arba „What’s your name?“, ir aisku – krepsinio lankai visur:





Ir naktinis vaizdelis – isejom i naktini turgu ieskot maisto, nes salia stovinciame prekybos centre (kur ir buvom kino teatre) buvo tik greitas maistas – kur bevaziuojam, jo cia pilna.


Beje, kas idomu su Filipinais – ne vienoje kitoje Azijos salyje mes nesijautem tokie „vienisi“ turistu prasme – po Manilos per kelias dienas nesutikom ir nematem ne vieno turisto! Labai keista siaip, nes Filipinu trauka tikrai didele, cia tikrai ne ta salis, kuriai truktu turistu – bet greiciausiai del taifunu sezono, o be to mes dabar keliaujam rytine dalimi, kur turistu daug ir nebuna. Yra kelios labai turistu pamegtos vietos Filipinuose su ispudingais papludimiais – bet tokiu „Ispaniju“ ar „Turkiju“ sikart mes nelankysim – uzkampiai daug idomiau, pamatysit.

Vienas labai erzinantis dalykas – jeigu cia zmones mums pasirode draugiskesni (gal ir del to, kad dauguma bent kazkiek moka anglu k.), tai vaikai – atvirksciai, labiausiai ikyrus, kas antras praso pinigu. Mes su jais jau net piktokai, kai jie taip ikyriai lenda, kartais liecia ir praso pinigu – bandymai paaiskinti, kad jie neturi teises uzsienieciu prasineti pinigu visiskai neveikia. Mes jiems kazkokie doleriais apauge turtingi amerikieciai (daznai saukia – „Americano!“), todel matyt galvoja, kad kur eisim, is paskos nusites doleriu takas..:) Bet vaiku ikyruma kompensuoja vietiniu saziningumas – niekas nebando dvigubinti kainu uz transporto, jei koks ir pasako didesne, be problemu nusiderim iki tos, kuria moka vietiniai – atgaiva po Indonezijos, Vietnamo ir kitu transporto mafiozu 🙂

Dar kelios nuotraukos albume.

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

3 Comments

  • punktyras

    Lava – išsilydę akmenys, tad kurui jie nelabai. Spėju, jie renka vulkaninę pemzą. Tai porėta, lengva uoliena. Tikriausiai iš jos paskui daro statulėles ir pardavinėja.

    2009 06 26 at 21:31
  • karolis

    Gali buti, cia logiskesne teorija, nei kuras:) O po lavos gabaliuka ir mes turim po kaklu pasikabine, tik nezinau, kokio ugnikalnio cia.

    2009 06 29 at 05:40
  • Kęstutis

    Mano spėjimas: aptašo lavos gabalus ir gal namų sienas renčia? Nes Indijoj tai iš karvės š… teko matyt lipdant. KAs lengviausiai prieinama iš to ir stato.

    2009 06 29 at 06:16

Comments are closed here.