Vaizdai iš Tbilisio ir senosios Gruzijos sostinės Mtskhetos

Vaizdai iš Tbilisio ir senosios Gruzijos sostinės Mtskhetos

Dar šiek tiek vaizdų iš Tbilisio senamiesčio, beveik be komentarų.

Didelis senamiesčio pliusas (aišku turistams, vietiniams kažin ar patogu) – gana status šlaitas ir tarp namų išsirangę laiptai laipteliai:

Vidiniai kiemai:

Nepriklausomybės aikštė su paauksuotu obelisku:

Jei atmintis neapgauna, čia turėtų būti Tbilisio įkūrėjo Gruzijos karaliaus Vachtango Gorgasalio skulptūra (beje, Tbilisį jis įkūrė kažkur aštuoniais amžiais anksčiau, nei pirmą kartą Vilnius paminėtas istoriniuose šaltiniuose).

Džiazas gatvėje:

Beklaidžiodami senamiestyje radom sugriuvusią bažnyčią – įdomus architektūros paminklas:

20 km nuo Tbilisio yra įsikūręs vienas seniausių Gruzijos miestų (dabar greičiau miestelis) su vos ištariamu pavadinimu – Mtskheta. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kažkas panašaus, kaip mums Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės (Kartli arba Iberijos) sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos.
Čia iš Mtskhetos fotografuota, tolumoje ant kalno matosi vienas seniausių vienuolynų – Jvari.

O čia iš priešingos pusės – Mtskhetos miestelis nuo Jvari vienuolyno:

Ir vėl Mtskhetoje:

Birželio pradžioje kaip tik pataikėme ant savivaldos rinkimų Gruzijoje (pastebėjau, kad su rinkimais mums sekasi, vis ant jų pataikome skirtingose šalyse bekeliaujant – Ukrainoje, Indonezijoje, Kipre, dar kažkur..), buvo ir nemažai lietuvių stebėtojų atvykę. Tai žinodami pabandėm papokštaut – Mtskhetoje susiradome balsavimo vietą ir įėję į vidų kelių rinkimų prižiūrėtojų pradėjome klausinėti, tarsi būtume rinkimų stebėtojai – kaip vyksta rinkimai, ar viskas sklandu, ar daug žmonių balsuoja. Kažkuris vienas iš rinkimų prižiūrėtojų spėjo klusniai atsakyti į porą klausimų ir įtikinėjo mus, kad „vsio chorošo“, bet kitas prižiūrėtojas mus greit demaskavo (nekeista – atrodėme grynį turistai, po šortais, su fotoaparatais ant kaklo ir tt.) ir išvijo lauk 🙂

Užteks apie Tbilisį 🙂
Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

Comments are closed here.