Kuala Lumpur – Malaizijos grandas

Kuala Lumpur – Malaizijos grandas


Jei miestai galetu daugintis, Dzakarta su savo beveik 9 mln. gyventoju galetu suvilioti dvigubai mazesni Singapura, ir jiems gimtu 1,5 mln. gyventoju turintis Kuala Lumpuras:) Cia tokia nesamoninga mintis kyla, kai po Dzakartos ir Singapuro atvaziuoji i treciaja sostine sitoj kelionej – Kuala Lumpura. Is tevo Singapuro Kuala Lumpuras butu paveldejes spindincius dangoraizius, siek tiek tvarkos, kosmopolitiskuma, kinu ir indu priemaisa. Is mamos Dzakartos jo genuose liktu rytietiskas prieskonis, siek tiek chaoso gatvese (bet ne visur), kruva mececiu ir suniai nusakomas gatves gyvenimo kvapas.

Pirmas ispudis patekus i si miesta – labai geras. Nors gyvenam kinu kvartale, sudinam hostelyje, bet siek tiek pasiblaskius po miesta susidarem geresni ispudi nei apie Dzakarta. Kainos cia kaip ir priklauso sostinei – didesnes nei regionuose, todel uz 30 ringitu (~22 Lt) gavom kambari be lango – kaip laivo kajutej, bet kadangi ryte iseinam ir griztam tik pries nakti – dzin:)

Pirma vakara iskart nuvykom prie Malaizijos simboliu tapusio auksciausio pastato – Petronas Twin Tower (berods 452 m) (čia apie jį daugiau). Ispudingas vaizdas, Edita sake atskirai padarys irasa su jo nuotraukomis – yra i ka paspoksoti, grazios formos dangoraizis. Iki 2004 m. buvo didziausias pasaulyje, veliau aplenke Taipejus, paskui Sanchajus ir dar kazkas, tai dabar jis 4 vietoj pasauly pagal auksti.

Dangoraiziu cia istisi rajonai, netoli ju – kinu Chinatown ir indu Little India, o visur aplink – nemazai arabiskos architekturos pastatau, sultono rumai, mecetes ir tt. Mieste labai mazai motoroleriu – del to nera tokio bardako kaip Dzakartoje, nors kamsciai cia irgi dideli. Susisiekimas gan patogus su metro ir traukiniais, tai nereikia kitu priemoniu – taksi kainos brangesnes nei Indonezijoje. Taksi nepuola pypinti, pravaziuodami pro mus, vietiniai nelenda i akis su savo prekemis, niekas nespokso i Edita (uzuojauta jai) kaip Dzakartoje – jauciasi, kad miestas kitoks, kosmopolitiskas, bet su savo dvasia. Atgaiva, lyginant su Indonezijos sostine – kaip ir pati salis, Malaizija ne tokia skurdi ir chaotiska kaip Indonezija.

Chinatown cia kaip didelis turgus, salia net yra stogu dengta gatve, kurioje nuo ryto iki vakaro pilna prekybiniu kioskeliu – Edita jau pasinaudojo tuo, nusipirko maike (viena buvo dingusi skalbiant rubus Indonezijoje). Maisto irgi ivairaus pilna – isbandem, patiko, bet nuotraukas gal sudesim po visos Malaizijos – kaip ir po ankstesniu saliu:)

Ryt dar planuojam aplankyti pauksciu parka cia, nes girdejom geru atsiliepimu, o sestadieni jau trauksim i gamta – siauriau yra nacionalinis parkas, kuriame galima patekti i dziungles ir tureti gan sunkiu zygiu po jas – idomu isbandyti. Mieste grazu, patogu, bet 2-3 dienom gana – gamta mums idomiau.

Cia keletas nuotrauku is Kuala Lumpuro, dar kruva – albume.

Gatve, kurioje gyvenam kinu kvartale:



Sultono rumai:



Trys Kuala Lumpuro simboliai vienoje nuotraukoje – Sultono rumu bokstas, Petronas Twin Tower dangoraiziu virsunes ir Televizijos bokstas:


Matyt sumaise valstybes:



Autoportretas:



Petronas Twin Tower nakti:



Pakilus i tilteli tarp dvieju Petronas bokstu dvyniu (auksciau nuotraukoje matosi, kokiam aukstyje tas tiltelis – 170 m) atsiveria toks vaizdas i gretima parka:



Nuo to paties tiltelio tarp dvieju bokstu:



Cia viduje – tiltelyje tunelyje tarp bokstu:



Dzinsu reklama:


Poilsis pagrindinej Kuala Lumpuro aikstej:



Viena is mececiu:



Valgom kinu kvartale:



Ladies:



Ir dar kazkas:


Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

Comments are closed here.