Ko žmonės klausinėja, arba DUK išpažintis

Ko žmonės klausinėja, arba DUK išpažintis

(rašėm prieš avantiūrą, 2009 m.)

Kadangi visi klausinėja daugmaž panašių klausimų, surašysim čia viską, bus pagalba ateityje tokiems patiems avantiūristams kaip mes – kai reikia nuo nulio susirinkti visą info, tenka per gūglą ieškoti, kas kur ką įdomaus parašė.

Kodėl pietryčių Azija?
Nes ten nebloga tautų ir religijų mišrainė sąlyginai nedideliame plote.

Kodėl dabar?
Šiaip sau. Nes dabar sugalvojom.

Kiek kainavo bilietai pirmyn ir atgal, kur radot?
Londonas-Džakarta ir Bangkokas-Londonas atsiėjo kažkur po 1750 Lt žmogui. Radom per Emirates.com (neleidžia atsiskaityt su lietuviškom kreditkėm), pirkom per Lastminute.com, dar ieškojom per Momondo.com. Iki Londono kapanosimės per Rygą (linkėjimai flylailai), nes su Ryanair galima rasti labai pigių variantų – už nuskridimą ir grįžimą sumokėjom po 210 Lt žmogui (čia vos ne vienintelė priežastis mylėt Ryanairą).
Summa summarum, kaina žmogui nesiekė 2000 Lt, kas yra visai padoru kaip už gyvo žmogaus logistiką beveik į kitą civilizaciją.

Iš kur pinigų gavot?
Apiplėšėm banką. Tiksliau mažiuką bankelį, praktiškai „Snoro“ kioskelį. O šiaip – brangiausi tik bilietai, o visa kita ten gerokai pigiau nei pas mus, todėl milijonų ir nereikia. Lietuvoje daugiau išleistumėm.

Kaip su darbais? Metėt?
Ir taip, ir ne.

Kur ir kokias vizas darėtės?
Vilniuje pasidarėm pusmetines vizas Tailandui (įprastos yra 30-iai dienų, bet mes nežinom, kada tiksliai įkelsim kojas į Tailandą, ir tuo labiau – kada iš ten iškelsim, tai pusmetinės vizos bus kaip tik:). Pačiame Tailande (Bangkoke) darysimės vizas Kambodžai, Laosui ir Vietnamui (tikiuos, nesąmonių ir fokusų su vietiniais vizų gamintojais nebus). Filipinams, Malaizijai, Indonezijai ir Singapūrui vizų nereikia arba jos įsigyjamos ant sienos (legalus būdas plėšti nuo turistų, vadinant tai „vizos antspaudu“).

Ten gi pilna baisių ligų, skiepijotės? Kiek kainavo?
Aha, nuo hepatitų A ir B, vidurių šiltinės, stabligės ir difterijos. (ryt paskutinius skiepus gausim). Dviems žmonėms šitie nuodai kainavo 850 Lt. Dar turim šansų susirgt maliarija, nes būsim ir jos židinyje. Skiepų nuo jos nėra, tik vaistai (tabletė kas savaitė), nuo kurių yra ir pliusų (sako, sustiprėja alkoholio poveikis:))), ir minusų (3 mėn. nuodai kepenims, be to stiprus šalutinis poveikis – gali jaustis kaip sergantis). Tai turbūt negersim šito brūdo. Kas nerizikuoja, tas geria nuodus, bet ne šampaną.

Apvogs gi ten jus, kaip pinigus saugosit?
Yra būdų kaip saugiai paslėpti pinigus ir dokumentus prie savęs, prisipirkom visokių diržų su slaptom piniginėm arba piniginių, slepiamų po drabužiais ir pan. Aišku dar pasidarėm dokumentų skanuotas kopijas ir išsisiuntėm sau emailu – turėsim bent el. versijas, gal tai padidins šansus sugrįžti:)

Nepadorus klausimas – ką vežatės?
Kuo mažiau, nes viską tempsim ant kupros. Pora kuprinių, pora drabužių, patogus batai ir šlepetės pliažui, fotikas (vienas svarbiausių daiktų!), du objektyvai, mažas kompas (nuotraukoms grūsti ir galbūt blogui rašyti), po džiungles klaidžioti galbūt padėsiantis GPS’as (ačiū www.gps.lt), vienintelė knyga – Lonely Planet’o pietryčių Azijos vadovas, prožektorius (kai kur vakarais atjungia elektrą), užrašų knygelė, Lietuvos vėliava (reiks gi kažkaip lietuviškas šventes ir ilguosius savaitgalius pažymėti:), ploni lietpalčiai (užsirausim ir ant liūčių), specialūs kelioniniai rankšluosčiai (užima vos kumščio dydžio vietos).

Iš kur informaciją siurbiat apie tas šalis?
Iš ten buvusių/esančių draugų ir pažįstamų, iš Lonely Planet knygos (geras daiktas), iš milijono svetainių internete. Bet vis tiek ten bus 98 proc. ekspromto, kitaip būtų neįdomu.

Kur nakvosit?
Visur – hosteliuose, pas žmones, naktiniuose autobusuose ir traukiniuose, gal teks ir po atviru dangumi 🙂

Daug nakvynių vietų rezervavotės?
Tik vieną – pirmai nakčiai Džakartoje. Daugiau nerezervavom niekur, nes nenorim įsispraust į laiko rėmus, kur norėsim, kada norėsim, tada ir važiuosim.

Testamentą palikot?
Ne, visą turtą ir auksą išsivešim su savim 😛


Po kelionės: kaip pavyko avantiūra?

Karolis Žukauskas

Karolis Žukauskas

17 Comments

 • Darius Liubinas

  pasiulyciau pasiimt universalu iranki. (ale reples+visas kitas viename). tikrai pravers 1000tantyje atveju 😀
  ir dar, jei turesi gps, tai kelionei trackinti ir zymeti susirask koki softa. nereikes rankom paskui paisyt ir rodyt kur buvot.
  ir paskutinis dar 5tadieni as su Raimonda nebusiu, kad ir kaip butu gaila..
  nesimatem daugiau nei metus laiko, papildomi 3 menesiai nieko nepakeis 😀

  2009 03 26 at 11:05
 • karolis

  Ot kokie, vėl nesusitiksim dar metus:))
  Dėl peiliuko – tai mes ten vietoj kažką panašaus nusipirksim, nes nenorėdami rizikuot su Ryanairo fokusais ir turėdami mažai laiko Londone pakeist oro uostus, nedėsim jokio bagažo – viską su savim į lėktuvą tempsimės. Dėl to ir jokių aštrių daiktų negalim pasiimt.
  Dėl gps gera idėja, reiks pasidomėt.

  2009 03 26 at 11:55
 • Kotryna

  sveiki, saunuoliai bendraminciai 🙂

  patarimas del vizos i Vietnama – Kambodzoj darytis paprasciausia ir pigiausia. I visas kitas salis be problemu, „ant sienos“. Isskyrus Filipinus (jei ketinat ten vykt). Mes net atsisakem idejos ten vykt, nes kazkaip jau labai sudetinga viza gaut.

  sekmes jums! gal bus proga susimatyt kur nors Malaizijoj ar Indonezijoj 😉

  Kotryna

  2009 03 26 at 13:43
 • karolis

  jei tik bus galimybė – susimatom:) o dėl vizos parašysiu pas jus bloge, nes mes girdėjom kitaip..

  2009 03 26 at 13:47
 • Kotryna

  del Filipinu vizos mes konsultavomes per kelioniu agenturas ir patys, tai pasirodo, kad reikia pasus siusti i Kopenhaga berods, nes ten mums priskirta Filipinu ambasada. O ant sienos butent lietuviams neduoda.
  Na, gal situacija per keleta menesiu pasikeite, bet kai mes domejomes, buvo taip, kad butent lietuviams ir dar keletui saliu tokios sudetingos proceduros, o daugeliui kitu saliu viskas OK. zodziu, nesamone.
  dar del vaistu nuo maliarijos – jei vis delto nuspresit gerti, tai tas vaistas, kuri reikia gert kas savaite, jau nebeefektyvus Kambodzoj ir Vietname (pavadinimas Lariam arba Mephaquinum). tai reiktu pasirupint kitokiais – malarone arba doxycycline.

  2009 03 26 at 14:02
 • karolis

  Kotryna, o jūs prieš Naujuosius bandėt gauti vizą? Nes vienas keliautojas sakė, kad nuo sausio 1 pasikeitė sistema, ir lietuviai gali be vizų. Reiks išsiaiškinti būtinai.
  O jūs tuos vaistus nuo maliarijos geriat? Mes visaip galvojom, nusprendėm negert dėl jų šalutinio poveikio, bet gal tie kiti normalesni?

  2009 03 26 at 14:11
 • karolis

  URM’as rašo, kad be vizų iki 21 dienos:
  http://www.urm.lt/index.php?122004800

  2009 03 26 at 14:15
 • Mindaugas Linge

  ne i visus svarbiausius klausimus pateikti atsakymai.

  O ka su valstieciu laikrascio prenumerata darysi? peregistravai, kad i azija atsiustu ???

  2009 03 26 at 16:04
 • karolis

  haha, geras klausimas, žadėjau grąžint tiem, kas padovanojo šitą š – būtum galėjęs šeštadieniais skaityt Valstietį. Bet pasigailėjau, kad nerinktum papildomų šiukšlių kaip aš dariau, tai perrašiau tėvams – kaip TV programą gal panaudos, arba židiniui įdegt:)

  2009 03 26 at 16:06
 • Romena

  ačiū sesei Romenai už lietpalčius, kurie gelbės liūčių metu, visokiu nemaloniu oru ir šiaip kai reikės nuo ko nors pasislėpti!

  2009 03 27 at 06:07
 • Edita

  Ačiū, Romena! 🙂 Pažadam saugoti ir parvežti nesuplyšius ir vis dar atsparius vandeniui ir dar lauktuvių pridėti į kišenes 🙂

  2009 03 27 at 14:11
 • Rita

  Na va, tuoj per lietuvius Azijoje neprasibrausime:) O dar sako, kad lietuviai – sesli tauta. Jus simta dienu ne avantiura vadinkite, o protingiausiu savo gyvenimo zingsniu, nes mes tai taip vadiname:)
  Na, jus cia su vejeliu prasileksite per SEAsia. Ar tikrai manote, kad nesinores leciau? Kaip sako kita po Tailanda keliaujanti Ramona – vaiksciokite letai.
  Skaitysim pirminius ispudzius is Indonezijos, nes mes ten paskiausiai busme, patirtis pravers.
  O Filipinus is tiesu galima be vizu vykti, skelbta buvo sausio menesi: http://www.lrytas.lt/-12327004941232204967-lietuvos-pilie%C4%8Diai-%C4%AF-filipinus-gali-vykti-be-viz%C5%B3.htm
  Pasidalikite, uz kiek gavote biliets i Filipinus, nes mes kazkaip del brangumo ju beatsisaka.
  Geru saldziu paskutiniu dienu Lietuvoje, mm, juk smagiausia – laukti Kaledu:0

  2009 03 28 at 15:59
 • Tadas

  ne ne…ne visi klausimai ir atsakymai…pvz. kaip zadate rinkimuose dalyvauti, a??? nejau Mazuronis liks be jusu balso???

  2009 03 29 at 17:11
 • karolis

  Rita, su vėjeliu, bet mes sėslių atostogų or nemėgdavom:) O jūs metus keliausit ar visgi trumpiau?

  Bilietų į Filipinus dar neturim, nes kol kas neprognozuojam, kada skrisim į juos – bandysim vietoj gaudyt.

  2009 03 29 at 22:11
 • karolis

  Tadai, savo balsus Prezidento rinkimams mes užrašysim, įkišim į butelį ir įmesim į vandenyną – tu lauk kur nors Palangoj ant tilto prieš rinkimus.
  Ir kodėl Mazuronis? Prunskienė dar yra jauna ir perspektyvi, Valinskas dar ne visai nuplikęs, Graužinienė Petruškevičiaus bomba bus – žodžiu rinktis turėsim iš ko..

  2009 03 29 at 22:21
 • Anonimiškas

  Sveiki, tai vis gi, kaip su tom Maliarijom. Iš aprašymų susidarė vaizdas, kad ir po miškus palandžiojot. Kaip saugojotės? Internete daug skirtingos informacijos randu, ypač domina Tailandas, Malaizija. Purškėtės ką ar tiesiog neėmėt į galvą?

  2013 10 23 at 07:50
 • karolis

  Purškėmės nuo uodų, bet nuo maliarijos tas nebūtinai apsaugos – reikėtų gerti specialius vaistus, kurie turi visokių šalutinių poveikių. Mes rizikavom ir negėrėm, nes ne visur yra didelė rizika užsikrėsti ja. Malaizija ir Tailandas tame tarpe, sako, kad Kambodžoj daugiau šansų. Bet nesam medikai ar specialistai, nelabai ką galiu rekomenduoti, kiekvienas sprendžia pagal save 🙂

  2013 10 23 at 08:06

Comments are closed here.